anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dlaczego informacja o liczbie sprzedanych przedmiotów nie pojawia się w ofercie?

longlife77
#8 Zapaleniec#

Szanowni Allegrowicze,

Wyróżniłem aukcję, w której sprzedałem wcześniej 2 artykuły (celem reklamy/pozycjonowania). Po kilku godzinach w wyświetlanej wraz z aukcją informacji zniknęła informacja, że dwie osoby kupiły już ten produkt. Aukcja nie była wystawiona na określony czas, ale do wyczerpania zapasów - 1000 szt. Zaniepokoiło mnie to, ponieważ wyróżniłem aukcję, na której ktoś coś już wcześniej kupił - celem promowania produktu. Znikająca informacja na temat ilości sprzedanych wcześniej towarów obniża prawdopodobieństwo zakupu towaru przez klientów oraz negatywnie wpływa na pozycjonowanie wyróżnionej aukcji.

Czy mieliście juz takie przypadki i jak reagowalona to allegro?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

Knowhere
#21 Demiurg#

@longlife77 Prawdopodobnie chodzi o to.

"Zmieniliśmy dziś sposób liczenia popularności ofert, czyli liczby kupujących w danej ofercie i sprzedanych w niej przedmiotów. Liczby te widoczne są na listach ofert i w każdej ofercie kup teraz. Dotychczas popularność była liczona od momentu wystawienia oferty. Nowa forma popularności pokazuje liczbę osób, które dokonały zakupów w ostatnich 30 dniach.
W związku z tym, że oferty mogą trwać przez wiele miesięcy, nowy sposób zliczania popularności lepiej odzwierciedli rzeczywiste trendy zakupowe. Dzięki temu klienci będą mieli pewność, że kupują przedmiot cieszący się aktualnie największym zainteresowaniem."

Niestety linka do strony allegro z tą informacją Ci nie podam, bo nie mogę go znaleźć, ale zmiana ta miała miejsce jakoś w czerwcu 2016 roku.

 

EDIT
Znalazłem coś takiego.

"Popularność to liczba zakupów w ofercie z 30 ostatnich dni. Jeśli wznowisz ofertę zanim minie 30 dni od jej zakończenia, zachowasz popularność proporcjonalnie. Oznacza to, że jeśli wznowisz ofertę po 20 dniach od jej zakończenia, będzie w niej naliczona popularność z ostatnich 10 dni jej trwania."
https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/wystawianie-i-edycja-oferty/jak-wznowic-zakonczona-oferte...

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

longlife77
#8 Zapaleniec#

Witam, bardzo dziękuje za podpowiedź, bardzo mi ona pomogła.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@longlife77 Nie ma za co:)

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów