anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakim cudem kupujący mógł dokonać zakupu za 5,60 zł z darmowym Smart ???!!!

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Witam,

przed chwilą otrzymałem potwierdzenie zamówienia na kwotę ... 5,60 zł... (słownie pięć złotych sześćdziesiąt groszy!) z darmową przesyłką Smart do Paczkomatu InPost.

Jak to jest możliwe, że system przyjął zamówienie takiej wysokości? Przecież dolny limit to 40zł?

I co mam teraz z tym zrobić - bo przecież taka wysyłka jest deficytowa? Nawet jeśli mi nie policzycie za przesyłkę, to w takim systemie na opakowania nie zarobię...

Zamówienie f75ac6a1-8ac3-11ec-bdbb-396f9f759ddd

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

annas14-firma
#16 Inspirator#

@TomBanknoter To jest efekt promocji SMART'a. Allegro wybranym (nie wiadomo na jakich zasadach) przyznaje prawo do darmowej  wysyłko bez limitu kwoty zakupu.
Znaj dobrego Pana co rozdaje nie swoją kasę.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@annas14-firma Tak, dzięki, już znalazłem takie info (wyświetla się po najechaniu na wykrzyknik w kółku). Wyjątkowo dziwaczny pomysł, kolejny z cyklu "jak zlikwidować sprzedaż tanich przedmiotów na Allegro".

Ostatnio mam wrażenie, że kadry Allegro wymieniają się z rządem RP, bo efekt działania jednych i drugich jest podobny (coraz mniejsza opłacalność legalnej działalności gospodarczej). Prognozuję rozkwit szarej strefy

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@TomBanknoter 
Nawet jeśli mi nie policzycie za przesyłkę, to w takim systemie na opakowania nie zarobię...
Przesyłka jest darmowa.
Wg Allegro: pakowanie (materiał i robociznę) wliczasz w cenę towaru.

 

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@A3dam Dla kogo darmowa? Szczęśliwy sprzedawca zabuli 1.99PLN. A jak kupującemu nie będzie się chciało fatygować żeby odebrać, to jeszcze za zwrot dopłaci. 

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@annas14-firma 
1.99zł. jest za przesyłkę SMART! w zamówieniu od 40zł.
Przy wartości zamówienia 5.60PLN - Sprzedający nie płaci za przesyłkę SMART!
Nieodebrane z paczkomatu SMART!-y powracające (póki co) są darmowe.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

@A3dam Masz rację, ale tymi eksperymentami objęte są tez przesyłki COD i jak klient nie odbierze to płacisz 3,99. Właśnie wrócił do mnie zakup SMART za 6.80 PLN Allegro Punkty Poczta pobranie, gdzie zapłaciłem COD 3.99 PLN prowizja 1,19 PLN. 
Oczywiście takie sytuacje mam wliczone w koszty i warto o nich pisać "ku przestrodze" bo nie wszyscy rozpoczynający przygodę z AL zdają sobie sprawę jak sprawdzane są hipotezy dotyczące zachowana rynku.

Mogę podać swoje obserwacje: z trzech zamówień SMART <40 PLN mam 1 zwrot (z 29 PLN 19,5 PLN), 1 nieodebrany COD (za 6,80). Raczej to nie są nowi klienci Allegro.

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@A3dam "Wg Allegro: pakowanie (materiał i robociznę) wliczasz w cenę towaru" - tak sobie można teoretyzować, ale przy tego typu materiale jest to nierealne.

Klient z reguły kupuje kilka czy kilkanaście banknotów, jeśli wybiera te tanie sztuki. Albo dla wypełnienia limitu Smart, albo żeby mu się opłacała przesyłka, jeśli za nią płaci. Działają proste prawa ekonomii - które Allegro w tym momencie wysadza w kosmos.

Tak czy inaczej, jestem ciekaw jakiegoś wytłumaczenia ze strony serwisu, co chciał przez ten kosztowny eksperyment osiągnąć. Bo przecież dla Allegro też są to koszty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter allegro testuje obniżenie lub zniesienie całkowicie limitów do smarta, tak samo jak przez jakiś czas kurier był obniżony do 40 zł i nie pobierali od nas kasy, a teraz jak minęły testy to wprowadzili w standardzie 😞  Pozostanie pododawanie Ci po 1 zł do każdego banknotu i się nie przejmowanie, Ci co biorą po kilka sztuk pokryją koszty tych co zamawiają jeden za grosze  😞  

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@kostas11  Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Chyba nawet Allegro nie jest tak głupie, żeby wysyłać za darmo towar, który jest wart mniej niż koszt przesyłki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TomBanknoter myślisz że się tym przejmują, oni liczą całokształt a nie patrzą czy kilku sprzedawców zarobi na banknocie za 5 zł czy karcie do banknotów za 2,50 😞 Ich celem jest konkurowanie i zdobycie monopolu kosztem sprzedawców, a że zaczyna pojawiać się konkurencja to akcjonariusze cisną 😞 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@kostas11 Zdaję sobie sprawę, że ich niespecjalnie interesuje mój interes (chociaż powinien), ale w wypadku takich transakcji to Allegro dokłada do nich znacznie więcej niż sprzedawcy.

oznacz moderatorów

AGD-SERVICE
#13 Ambasador#

Teraz zasadnicze pytanie - o co chodzi serwisowi Allegro? Też mam takie przesyłki. Towar za 12 zł, zarobek 2 zł, koszt pakowania i pracownika - 3 zł. Wysyłka za darmo Allegro Smart (testy dla kupujących).

Na szczęście - za 5,60 zł - jeszcze nie miałem takiej sytuacji.

Do czego to dąży? - Moim zdaniem, jest to "powolne " przerzucanie na sprzedawców kosztów wysyłek. Allegro pobiera opłaty z tytułu przesyłek SMART, natomiast sprzedający są obciążani coraz wyższymi ich kosztami. Czy to jest normalna sytuacja? - Allegro wprowadza dla kupujących program "darmowych" przesyłek, pobiera za to od nich opłatę, równocześnie pobierając opłatę od tych przesyłek od sprzedających - jak to można nazwać?

Dochodzi teraz do paradoksalnych sytuacji - cena towaru w sklepie stacjonarnym i internetowym sprzedawcy jest niższa niż na Allegro. Przyjeżdża do mnie klient do sklepu, bo widział towar na All - i jest zaskoczony, że w sklepie stacjonarnym sprzedaję go taniej.

Tak dalej! Tak trzymać!. Brakuje tylko dosłownie tych "kilku marnych %", żeby klienci odeszli z Allegro do sklepów internetowych. A to za chwilę się stanie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@AGD-SERVICE na razie jeszcze troszku brakuje do odejścia klientów z allegro, sprzedawcy wiedzą jak to działa i ja sprawdzam i sporo zaoszczędziłem na zakupach w sklepach internetowych produktów znalezionych na allegro u tych samych sprzedawców. Ale pamiętaj że sporo kupujących patrzy na POK woli dać drożej, ma wszystko w jednym miejscu i najważniejsze nie odróżniają allegro od sklepów internetowych 😞 a do kiedy będzie to trwało zobaczymy, zobaczymy kiedy ta bariera kilku procent przeważy, tylko ciężko będzie to odbudować po odejściu sprzedawców a potem kupujących jak nie będą mieli czego kupować 😞 zostaną tu tylko duże molochy jak media czy inne ale czy to pozwoli wtedy być dużym graczem na rynku zobaczymy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów