anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość sprzedaży -490/860. Bez negatywów. Kuriozalny algorytm allegro?

Modnebobasy_pl
#3 Debiutant#

Witam, zadałem na chacie Allegro takie pytanie:

"Dzień dobry? Dlaczego jakość mojej sprzedaży wynosi -490/860 (tak, ujemna)? Nie sprzedaję dużo, ale nie mam
żadnych ocen negatywnych, 100% pozytywów. Skąd się bierze taka dziwna kalkulacja? Przez taką
ocenę moje oferty są na szarym końcu listy ofert i praktycznie nie mam szans na sprzedaż i na poprawienie jakości. Nawet, gdy zaczynałem współpracę z Allegro miałem duuużo lepszą ocenę przed pierwszą sprzedażą."

Pani doradca przytoczyła mi cały algorytm obliczania jakości, ale oprócz zwiększenia sprzedaży nie znalazła rozwiązania.

To chyba jakieś kuriozum: mało sprzedajesz -> wylatujesz nawet, jeśli opinie są pozytywne.

Macie jakiś pomysł na zmianę takiej jakości?

oznacz moderatorów
19 ODPOWIEDZI 19

mdrogeria
#21 Demiurg#

wszystkie obszary jakości masz tu https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/jakosc-sprzedazy 

zweryfikuj 

oznacz moderatorów

Modnebobasy_pl
#3 Debiutant#

Tak, czytałem. W teorii wszystko jest prawidłowo. Tylko nie ma nic wspólnego ze zdrową logiką.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Modnebobasy_pl Moze dostałeś od kogoś 4* a nie 5* ? wg allegro to bardzo zła ocena

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

Modnebobasy_pl
#3 Debiutant#

Tu masz rację, mam jedną ocenę z 30 dni i średnia gwiazdek to 4,5/5. I to wpływa na taką ocenę jakości. Nie zmienia to faktu, że przy 1 transakcji miesięcznie nie mam szans się z tego wygrzebać. Bo algorytm nie bierze pod uwagę ilości transakcji. I to jest jakieś nieporozumienie.

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

To jeszcze nic. Ja miałem samie pięciogwiazki, same pozytywy od wielu lat i po zdjęciu zaledwie jednej gwiazdki zabrali mi -1150 punktów! Uznali mnie za najgorszego oszusta na Allegro i kazali błagać Kupującego o przebaczenie, żeby dodał tą jedną brakującą gwiazdkę. Ocenili mnie gorzej niż chińskich przekrętowców z wieloma negatywami! System jest kompletnie do bani.

oznacz moderatorów

Modnebobasy_pl
#3 Debiutant#

No to coraz ciekawiej się robi.

Piszcie może poniżej, jaką ocenę można mieć najniższą na 860. Może moderatorzy nic nie zrobią z algorytmem, ale chociaż wszyscy się pośmiejemy w tym dramacie.

Na razie wygrywa: @Pengano : -1150/860

@Modnebobasy_pl: -490/860

Kto da mniej?

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

Aż tak to nie. Sprawdziłem dokładnie i odjęto 1118 punktów. Spadłem z 632 na -486. No ale rekord nadal mam z powodu zaledwie jednej słabszej choć pozytywnej oceny, przy pozostałych samych piątkach i wieloletnim braku negatywów. Co za sabotażysta to wymyśla?

oznacz moderatorów

Modnebobasy_pl
#3 Debiutant#

A, to zmienia postać rzeczy (😂 -> to ma być śmiech przez łzy). Aktualny ranking:

1. @Modnebobasy_pl : -490/860

2.@Pengano : -486/860

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Modnebobasy_pl @pinsplash @mdrogeria @Pengano allegro nie jest dla małych sprzedawców, wszyscy idziemy stopniowo do odstawki, wszystkie zmiany na to wskazują 😞

Ja ostatnio straciłem za 4 *  80 punktów paranoja z tym obliczaniem 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

nie załapę się na podium , ale jak wszyscy to wszyscy ...mi / mnie / urywają jak zwykle późna godzina wysyłki leci 30 pkt i % z szybką dostawą podobnie 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mdrogeria urywają tez za allegro one, włozenie paczki do boxu, to nie jest nadanie, więc statystyki lecą w dół, jak paczka leży sobie i czeka na kuriera. Ja na razie nadałem kilkanaście i już 3-4% poszło do dołu za terminowość, a co będzie przy większych ilościach ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@mikeza na razie nie mam One , wprowadzę w ostaniej chwili

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

ja na razie też testuję i stąd te wnioski, wszystkie paczki nadane przez allegro one/boxa są wysłane jako po terminie i obniżają statystyki. U mnie kurier wyjmuje je ok 9.00 rano, więc technicznie nie da się ich nadać wcześniej. Jeśli wsadzę po 9.00 to leżą całą dobę i są "przeterminowane"

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@kostas11 @mdrogeria zastanawiam się co znaczy mały dla nich. Nie wiem czy wiecie jaka jest definicja "drobnych" pieniędzy. Otóż w większości bankomatów wypłaty zaczynają się od 50LN, bo 10 czy 20 to "drobne". Tutaj chyba będzie podobnie.. Pół miliona obrotu miesięcznie? więcej?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@pinsplash ,,zastanawiam się co znaczy mały dla nich ,, ..zapytaj kiciusia  ,zwykle mają małe .

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

W Allegro długość ma znaczenie i preferują oni kiciusie. Sprzedawcy obdarzeni przedmiotami dłuższymi niż 65 cm dostają 30 punktów kary za nie wpychanie tego w paczkomaty. Ciągle komunikują "Musisz to poprawić", "Wymaga poprawy", "Masz zadania do poprawienia", czyli trzeba rozdupczyć paczkomat, lub obciąć sobie końcówkę przedmiotu. Kto to wymyśla?

oznacz moderatorów

Pengano
#13 Ambasador#

To proste. Trzeba spojrzeć poniżej jakich parametrów zaczynają karać ludzi punktowo, czyli nie chcą mieć takich klientów. Taką granicą jest około 1000 transakcji miesięcznie. Masz mniej - to zabierają ci punkty jakości, choć z jakością nie ma to kompletnie nic wspólnego, a wręcz odwrotnie - im bardziej masowa sprzedaż tym mniejsze marże, większy pośpiech, gorzej opłacani pracownicy i jakość zwyczajnie spada. Żeby jakość była wysoka, to trzeba to robić powoli i starannie, a nie w wyścigu szczurów.

Drugi parametr, ważniejszy, to obroty. Niemile widziani są tu Sprzedawcy z obrotami poniżej 500.000 zł. Jeśli masz o połowę mniejsze to już dostajesz 15 punktów kary. Choć znów nie ma to nic wspólnego z prawdziwą jakością. Wręcz przeciwnie. Małe sklepy dostają 50 punktów kary za to że są małe. Dochodzą też liczne kary w innych aspektach punktacji jakości. Wiele innych ocen nie mierzy skutecznie tego co ma mierzyć, tylko waga danej punktacji jest zapaskudzona także wpływem obrotów, lub ilości sprzedanych sztuk.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

niestety allegro tak to liczy, ja mam np. na jednym z kont zadowolenie kupujących 4,989 i juz 40 pkt w dół od maksimum. Obrót tak samo, 9/50pkt. Żeby mieć maxa trzeba robić ponad 100 tys na miesiąc. tutaj nikt nie lubi maluczkich.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Za przegapienie kiedyś jeden wiadomości kiedyś zabrali z 900. A ja z tych co mają średni czas 18 min bez pomocy automatu, no chyba że ktoś w środku nocy napisze to ciut spadnie. I to jest sprawiedliwość...

oznacz moderatorów