anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość sprzedaży NIEAKCEPTOWALNA ilośc punktów -50000 !!!

PROFOODS
#9 Pomysłodawca#

Witam. Ostatnio na naszej karcie "Jakości sprzedaży" pojawił się taki wynik jak w załączniku.

Dodam tylko ze wszystkie oferty ktore zostaly usuniete, po licznych mailach do Allegro zostaly wznowione, i przeproszono nas za blad pracownika.

Jednak kiedys przy 6-7 usunietych blednie ofertach mieliscmy odjetych okolo 640 punktów

Teraz za 14, mamy odjęte według pracownika Allegro ponad UWAGA -163840 p

Ale system nie wyswietla wiecje niz do 50000 🙂

Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić jak obliczane są te punkty że z 40 punktów odjętych za "rażące naruszenie regulaminu" doszliśmy do -163840 punktów?

jakosc1.pngjakosc2.jpgjakosc3.jpg

oznacz moderatorów
66 ODPOWIEDZI 66

PROFOODS
#9 Pomysłodawca#

@ZibiK30 

Złożyłem wniosek o wyjaśnienia, poniżej część treści.

Ale rzeczywiście, dziękuje za pomysł ze skargą na działania organu.

Taką też złożę.

"

W dniu 02.03.2021 roku otrzymaliśmy poprzez poczte elektroniczną informację od jednego z reprezentantów portalu sprzedażowego Allegro.pl stwierdzająca otrzymanie przez Allegro.pl decyzji Głównego Inspektoratu Sanitarnego w Warszawie, dotyczącą usunięcia z portalu Allegro.pl aukcji o numerze 8591928811 o tytule oferty „HAYA LABS YOHIMBINE HCL 100 KAPS. JOHIMBINA 5 MG”.

- Proszę o wyjaśnienie, na jakiej podstawie wysłaliście Państwo do Allegro.pl decyzje o zaprzestaniu wprowadzania do obrotu w/w produktu. Co do którego nie zostały jeszcze przeprowadzone postępowanie rejestrowe (numer powiadomienia 2020/05/13/SD/AFCBD6)

- Proszę o wyjaśnienie, dlaczego w stosunku do tej decyzji zastosowano rygor natychmiastowej wykonalności, bez przeprowadzenia postępowania dotyczącego wprowadzania produktu spożywczego do obrotu, lub innych postępowań kontrolnych?

- Proszę o wyjaśnienie, dlaczego decyzja taka zapadła bez informowania strony wprowadzającej produkt do sprzedaży?

- Proszę o przesłanie kopi pisma wystosowanego do portalu Allegro.pl, oraz kopi pisma otrzymanego od portalu Allegro.pl

- Proszę o podanie danych urzędnika odpowiadającego za wydanie decyzji (lub jeżeli decyzji nie było, stwierdzającego pismem urzędowym potrzebe usunięcia aukcji na portalu Allegro.pl).
- Proszę o informacje czy pismo/decyzja skierowana do Allegro.pl odnosiła się do substancji jaką jest syntetyczny chlorowodorek johimbiny (Yohimbine HCL), czy naturalna johimbina otrzymywana z kory johimby (Pausinystalia johimbe)?
- Czy jest możliwość iż pracownik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, pomylił te dwie tak różne substancje, i przyjął bez przeprowadzania postępowania lub innych dowodów, iż oferowany przez nas produkt to Pausinystalia johimbe a nie Johimbina HCL, czym wprowadził w błąd reprezentanta Allegro.pl ?"

 

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#

@PROFOODS w związku z decyzjami GIS i Allegro ponosisz realne straty, zarówno w sprzedaży jak i na uszczerbku wizerunku firmy. Nie baw się w przepychanki z Allegro i GIS. Zleć całą sprawę kancelarii prawniczej. Jeśli jesteś pewny swego, to uzyskasz odszkodowanie oraz zwrot poniesionych kosztów. Uwierz mi, że sprawy szybko przyjmą inny obrót.

P.S.

Wydaje mi się, że to było tak:

- donos do Allegro (być może konkurencja);

- Allegro asekuracyjnie pytanie do GIS;

- ktoś w GIS (na podstawie obszernego donosu ...), a na wszelki wypadek napiszmy, że lepiej aukcje usunąć.

 

oznacz moderatorów

PROFOODS
#9 Pomysłodawca#

@Klaudiusz1983 

"- ktoś w GIS (na podstawie obszernego donosu ...), a na wszelki wypadek napiszmy, że lepiej aukcje usunąć."

O! To jest to.

Też skłaniałbym się do tej opcji. Na wszelki wypadek napiszemy że zabronione, żeby ktoś się do nas nie doczepił że olaliśmy sprawe, i już tych donosów nie pisał bo za dużo roboty 🙂

Niech przedsiębiorca/sprzedawca sobie to wyjaśnia, a pewnie i tak mu sie nie będzie chciało ciągnać sprawy do końca, bo w końcu to my jesteśmy wszechmocnym urzędem państwowym.

Własnie bardzo często z takim stanowiskiem urzędów się spotykam, oni coś machną a niech petent sobie odkręca i nam udowadnia że nie mamy racji 🙂

Odnośnie kancelari prawniczej, czy może znasz jakąś specjalizującą się w tej tematyce? Możę byc na priw.

Nie ukrywam że temat suplementów diety w kręgach prawnych jest jeszcze mało popularny, no chyba że mówimy o dużych koncernach/producentach, ale na takich reprezentantów prawnych jeszcze mnie nie stać.

oznacz moderatorów

Klaudiusz1983
#12 Orędownik#
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@PROFOODS Pierwszą odpowiedzią na ten wniosek otrzymasz pismo z prośbą o uzupełnienie dokumentów i danych.

Nie wiem jak to wygląda poza treścią którą tu wkleiłeś, ale powinno wyglądać jak urzędowe pismo, po lewej Twoje dane po prawej data miejscowość, na środku adres do kogo poniżej w sprawie, jakiej? powinno być decyzji xxxxxxxx wydanej przez GIS adresowanej do spółki Allegro (cały adres) itd.

Lub wniosek, skarga online przez formularz jaka powinna być dostępna na stronie GIS

W piśmie nie możesz pisać allegro.pl jako strony tylko używać wcześniej zdefiniowanej nazwy, strony lub całej nazwy spółki Allegro

Urzędy nie piszą pism czy listów w rozumieniu jakie piszesz, tylko wydają decyzje wysyłając je jako zawiadomienia, nakazy, obwieszczenia, wezwania itd.,  ale zawsze na podstawie decyzji.

Powinieneś złożyć skargę z art 221kpa z prośbą o wyjaśnienia. Dobrze jest zawsze podać podstawę, aby urzędnik podchodził do sprawy poważniej lub przynajmniej myślał, ze coś tam wiesz o kpa i procedurach, terminach.

Pisząc o tej substancji powinieneś przedstawić aktualne dokumenty, certyfikaty, zezwolenia, inne pozwolenia lub je wskazać na handel też itp aby uniknąć przewlekania w postaci pism z prośbami o uzupełnienie dokumentów itd 😉

Dużo pytań w piśmie zadajesz co też może być powodem odpowiedzi o sprecyzowanie ich lub wydłużyć okres oczekiwania na odpowiedź. Powinieneś krótko i zwięźle zapytać o decyzje, wgląd do niej, kopie, podstawy jej wydania, okoliczności której skutkiem jest uniemożliwienie Ci dalszej sprzedaży a tym samym powoduje straty i takie tam.

Błędy się zdarzają każdemu, wszyscy jesteśmy tylko ludźmi 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

PROFOODS
#9 Pomysłodawca#

@ZibiK30 

Dziękuje za trafne podpowiedzi. Wkleiłem tylko część pisma, bez danych "wrażliwych". Kilka paragrafów też zawarłem.

Zgadza się że urząd może prosić o sprecyzowanie, ale nie wydaje mi się aby w tej sytuacji to zrobił, gdyż sytuacja jest klarowna, bo tak jak wspomniałem jest to "precedens" i z wstępnych rozmów telefonicznych z przedstawicielami GIS nie wywnioskowałem aby takich spraw mieli więcej.

Nie mniej jeszcze raz dziękuje za, jak wspomniałem przydatne informacje.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@PROFOODS To zdradzę Ci taką tajemnicę, nieoficjalnie jak sprawa jest skomplikowana lub z innych powodów, często się ją przeciąga pismami o uzupełnianie 😉 Im mniej dasz powodów do tego, tym większa gwarancja że szybciej sprawę rozwiążesz 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów