anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jedna lista ofert - brak wyróżnionych i nie wyróżnionych

dabdetal
#10 Popularyzator#

Jeszcze nikt nie zauważył, że mamy 1 listę ofert?:)

 

Rewolucji nie ma, bo wyróżnione oferty po trafności są dużo wyżej niż te bez wyróżnienia a z dużą sprzedażą.

Można się zastanawiać o co chodzi. Niektórzy kupujący, a raczej spora ich część zauważyła, że wyróżnione oferty są droższe (no bo i prowizje już prawie 2x takie), więc kupowała z listy poniżej. Z drugiej strony dawanie na wyróżnienie miało coraz mniejszy sens, no bo po co jak na wyróżnieniu 2 aukcje i zaraz poniżej lista zwykłych ofert. Ze strony kupujących jedni patrzyli na drugich i widzieli, że dają jakby mniej wyróżnień niż wcześniej, to i może ja zmniejszę? Taniej będzie. Teraz nikt nie widzi, kto ile ma na wyróżnieniu i ile płaci prowizji. Nie wiadomo jaką konkurencja stosuje strategię. Będzie lepiej czy gorzej? Które aukcje zyskają, które stracą? Wiadomo, że zyska allegro, bo znowu sprzedawcy ruszą do wyróżniania, sfrustrowani szklanym sufitem dla trafności ich aukcji:) Zaczynałem na allegro jak prowizje były 4%, teraz są 17,6 % i jeszcze od wysyłki, więc w przeliczeniu na średni przedmiot pewnie przekraczają 20%. Jestem pod wrażeniem tempa w jakim allegro w tym roku winduje warunki "współpracy".

A wczoraj nawet dosałem zapytanie od mojego VIP-opiekuna-bota czy w zamian za późniejeszcze odbiory od inpostu możemy im paczki zegregować po kodzie pocztowym? Ja myślę, że jak już opijemy się z naszymi pracownikami kawą, spakujemy te paczuszki z uśmiechem na ustach, zgarniając przy tym na każdej sowite wynagrodzenie, poukładamy inpostowi paczki po kodzie, to może na sam koniec jeszcze posprzątamy inpostowi magazyn na koniec tygodnia, a wolnej chwili w weekend zrobimy coś za darmo dla samego allegro? 

Allegro serio wydaje się, że tutaj sprzedawcy mają raj. Ja nie wiem jak dają radę Ci, którzy nie mają swoich sklepów. Moje koszty stałe są większe niż dochody z allegro po odliczeniu prowizji. Jak z samego allegro opłacić pracowników, magazyn, odsetki od limitów w banku i inne oplaty, ZUS? O tym że żyć trzeba, a i na inwestowanie w działalność też wypadałoby aby firma zarobiła, nie mówiąc.

Fakt że sprzedawcy też mają dużo na sumieniu... Jak widzę magików którzy sprzedają na wyróżnieniu poniżej cen zakupu (gdzie u danego dystrybutora jestem w topie odbiorców i mam więcej % niż inni), bo nie wiedzą że na wyróżnieniu +60% prowizja to ręce opadają.

 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

dabdetal
#10 Popularyzator#

a tak BTW pytanie do allegro

 

Jak ma się definicja wyróznienia ze strony:

https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/promowanie-ofert/czym-sa-opcje-promowania-ofert-i-jak-z-n...

 

Wyróżnienie

Jeśli podczas wystawiania oferty zaznaczysz tę opcję, zawsze znajdzie się ona przed ofertami innych sprzedających, którzy z niej nie skorzystali. Pojawi się na liście promowanych ofert - na liście w danej kategorii oraz w wynikach wyszukiwania.

 

Do tego co jest obecnie? Bo definicja powyżej jest nieprawdą. Nie zawsze, to po 1. Po drugie ewentualnie jest tak, jeśli chodzi o trafność, przy czym nie widać czy faktycznie tak jest. Nie da się tego potwierdzić, ani zaprzeczyć, nie wiedząc czy aukcje inncyh sprzedawców są na wyróżnieniu. Widzę to tylko na ofertach, które widziałem wcześniej. Z każdym dniem będzie to coraz mniej aktualne. Po popularności aukcje bez wyróżnienia mogą być wyżej, tak samo po sortowaniu po cenie i po cenie z k. dostawy.

A więc nasuwa się pytanie, za co płacimy wybierając Wyróżnienie? Wiem na pewno, że nie za to za co do tej pory i za co płaciliśmy wybierając wyróżnienie przy wystawianiu obecnych ofert.

Myślę, że allegro powinno wyjaśnić czy obecnie jest "Wyróżnienie".

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@dabdetal Definicja wyróżnienia nie zmieniła się, więc jeśli masz przykłady konkretnych  ofert, które według Ciebie jej nie spełniają, bardzo proszę o ich wskazanie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@_HolaOla_ Z ciekawości, czy oferty sponsorowane zawsze były wyświetlane co dziesiątą promowaną ofertę? Właśnie to zauważyłem 😄

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@DarkStoorM Nie odpowiem czy zawsze, bo nie wiem o której kategorii piszesz 😉 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy
oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM Sponsorowane były raczej tylko na górze i dole listingu, po dwie sztuki.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Knowhere, dobrze powiedziałeś były😀 

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@Knowhere Może to zależy od tych allegrowych szpiegowskich ciasteczek 😄

Przykładowo u mnie w takim wyszukiwaniu widzę 11 sponsorowanych ofert, dokładnie co 10 ofert jest jedna sponsorowana we wszystkich promowanych

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@DarkStoorM U mnie w Twoim wyszukiwaniu jest 9 sponsorowanych - 2 na górze oddzielone przed "ofertami", 2 na dole i 5 pośród ofert.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Ojej widzę, że wróciły oferty wyróżnione i nie wyróżnione. Jedna lista ofert to był test? Wróci czy już nie wróci?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@dabdetal Tak już kiedyś było. Najpierw kilka, kilkanaście ofert promowanych, potem jedna, dwie strony ofert zwykłych, następnie znowu nieco ofert promowanych, potem zwykłe i tak dalej - taki misz masz. Następnym razem zrób zrzuty ekranu, inaczej Allegro będzie zaprzeczać. Ja też zrzutów nie mam, ale to jest fakt, tak było i był szum wokół tego jeszcze na dawnym Cafe Allegro.

oznacz moderatorów

dabdetal
#10 Popularyzator#

Tego to akurat nie pamiętam, widać mnie to ominęło, choć na allegro sprzedaję 10 lat. 

Ale fakt, następnym razem od razu robię printy. 

oznacz moderatorów