anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jestem prywatnym sprzedawcą kto płaci za zwrot paczki nieodebranej z paczkomatu

MAMY ROZWIĄZANIE!
AGLOPRIMA2
#14 Krzewiciel#

Z prywatnego konta wystawiam aukcje charytatywne na WOŚP. Na koncie nie mam SMART dla kupujących

Klient nie odebrał paczki z paczkomatu i paczka do mnie wróci.

Czy w tej sytuacji zostanę obciążona kosztami zwrotu tej przesyłki?

@InPost 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
LEW433
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 Ta paczka nadal należy do kupującego, prywatny sprzedający odpowiada za przesyłkę do chwili nadania, należy zaczekać na reakcję kupującego, On płaci > zawsze płaci za zwrot kupujący, tylko w niektórych przypadkach jest on darmowy> Smart i paczkomat.

oznacz moderatorów
AGLOPRIMA2
#14 Krzewiciel#

@LEW433 

hej, przeczytaj jeszcze raz za zrozumieniem: nie mam SMART na koncie prywatnym.

Wysyłam Paczkomatem.

Nie mam pomysłu jak ściągnąć kasę kupującego skoro nie pofatygował się po towar, za który zapłacił i stąd moje pytanie konkretnie do @InPost czy zostanę obciążona tym zwrotem

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że przeczytałem, odpisałem Ci wyraźnie, kupujący zawsze płaci za zwrot ....tylko są wyjątki i tu masz napisane jakie...

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@AGLOPRIMA2  Jeśli w zamówieniu była wykorzystana umowa z przedrostkiem Allegro to ani kupującemu, ani Tobie nie jest naliczana opłata za zwrot operacyjny (czyli nieodebrana paczka). Dla metod InPostowych z przedrostkiem Allegro zwrot konsumencki jest za darmo w Smart i poza Smart i to jest taka sama pula dla zwrotów operacyjnych.

Natomiat jeśli nadajesz na umowach własnych (sprzedajacy-przewoźnik), tu mogą być jakieś opłaty, ale tych informacji musisz szukać w swojej umowie. 

oznacz moderatorów
AGLOPRIMA2
#14 Krzewiciel#

@ko_alka i to jest jasna odpowiedź, dziękuję.

Tak, przesyłka była z przedrostkiem Allegro.

@az1rael 

tak jak pisałam w odpowiedzi dla @LEW433 :klient nie pofatygował się po opłaconą przesyłkę.

Nie wiem nawet czy na aukcjach charytatywnych da się wysłać za pobraniem.

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 z punktu widzenia prawa jako osoba prywatna sprzedajac to nawet nie musisz tego zwrotu odbierac on jest kupujacego i to kupujacy niedopelnil umowy nieodbierajac i bedzie szukal na magazynie paczek niedoreczalnych i ganial sie z inpostem. Kasy jako osoba prywatna zwracac nie musisz mozesz w ramach dobrej woli paczke odebrac i jak zglosi sie po nia 2x to musi ci oddac ewwntualne koszty jesli by byly plus za 2 wysylke wtedy wyslesz mu 2x 

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

@AGLOPRIMA2 czy to była paczka za pobraniem?

oznacz moderatorów