anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient nie chce podpisać fv korekty - czy muszę zwracać pieniądze w terminie 14 dni?

e_trans1
#9 Pomysłodawca#

Klient zakupił towar na fv z odbiorem w paczkomacie, towaru nie odebrał, więc paczka wróciła do nas. Zero kontaktu z jego strony. Na allegro się loguje. Wystawiliśmy fv korektę - i teraz moje pytanie: normalnie klient podpisuje korektę i zwracamy pieniądze, zgodnie z prawem muszę mieć dowód, że klient otrzymał korektę (jeżeli nie mam jego podpisu) - czy w rozmowach allegro jest gdzieś opcja potwierdzenie przeczytania? czy muszę dotrzymać terminu 14 dni na zwrot pieniędzy? jak to ugryźć???

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

mdrogeria
#21 Demiurg#

e_trans1 Masz potwierdzenie rezygnacji klienta ? ..... pewnie nie . Wyślij mu informację i czekaj , nie podemuj sam decyzji o anulowaniu transakcji . Masz oryginał i kopię faktury to je złącz , przekreśl i napisz na nich ,, anulowano ,, i tak oddaj do księgowości . 

oznacz moderatorów

exoryna
#14 Krzewiciel#

Przy odstąpieniu od umowy klient-konsument nie musi podpisywać korekty fv. Tylko pytanie co ten kupujący chce zrobić?

 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

@e_trans1  Jeśli nie dostarczyłeś faktury w innej formie niż papierowa wewnątrz paczki to po prostu ją anuluj jak doradził Tobie @mdrogeria 

Jeśli jednak wysłałeś ją również na maila lub dostarczyłeś w innej formie elektronicznie to jest ryzyko że twój kontrahent mógł zaksięgować tę fakturę. 

Wobec czego 

Zgodnie z wprowadzoną zmianą przepisów od nowego roku zamiast podpisu korekty, wystarczy ci potwierdzenie zwrotu przelewu.

https://bezprawnik.pl/korekty-sprzedazy-bez-podpisu-odbiorcy/

 

oznacz moderatorów

e_trans1
#9 Pomysłodawca#

O właśnie o tym nie wiedzialam! dzieki!

oznacz moderatorów