anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient twierdzi że wysłałem uszkodzony telefon.

slothy1
#7 Wielbiciel#

Cześć. 

Mam problem z transakcją mianowicie, sprzedalem na allegro lokalnie starego lg g6 jako uszkodzony ponieważ sporadycznie ale jednak wystawiał błąd o wilgoci w porcie ładowania( dziwne ponieważ nigdy nie był zamoczony). Telefon po za ta usterką był całkowicie sprawny- dzwonił, działał. Zostały z niego zgrane wszystkie zdjęcia, przywróciłem go do ustawien fabrycznych, wyjałem karte sim i porobiłem zdjęcia. Telefon został sprzedany i po dwoch dniach pisze do mnie klient że telefon jest zepsuty. Nie czyta karty sim i wysyła mi zdjecia. Połamanej tacki na kartę i komunikatu z ekranu. Sytuacja patowa ponieważ obwinia mnie że sprzedalem mu uszkodzony telefon o czym wiedziałem. Co teraz?Ja jestem przekonany ze telefon wysłany został sprawny, działający, nie połamany.

Co jesli to kupujący uszkodził port przez nieudolne włożenie tacki z kartą? Jesli karta mu gdzies się zsuneła i wpychał na siłę a później nie mógł wyciągnąć i połamał tackę lub wpychał tą uszkodzona tackę. Telefon za nie wielkie pieniadze bo 180 zlotych ale zrobiła się sytuacja patowa. Jesli telefon miałby jakis inny problem niz opisany w aukcji to bym to zawarł. Od 15 lat sprzedaje na allegro ( nie telefony, był to moj prywatny telefon ktorego mialem od nowosci. Sprzedalem ponieważ ten komunikat mnie denerwował podczas ładowania. Czasami trzeba bylo odpiac i wpiąc ładowarkę zeby się ładował) takiej sytacji nie mialem.

Po tym jak zostalo mi oznajmione że wiedziałem o uszkodzeniu którego w dniu wysyłki nie było znalazlem jeszcze na komputerze w plikach które zgrałem z telefonu zrzuty ekranu świeże na których widać ze telefon ma sieć i działa normalnie. Taki tez został wysłany.

Jak tę sprawę rozwiazac?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

slothy1
#7 Wielbiciel#
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Sprzedales jako osoba prywatna?

Czy w opisie bylo napisane o tej usterce z ladowaniem?

Telefon mial zdjecia na ktorych nie bylo sladow uszkodzen mechanicznych w ofercie? 

Masz 14 dni na rozpatrzenie reklamacji allegro nie ingeruje w decyzje reklamacyjne miedzy osobami prywatnymi 

 

oznacz moderatorów

slothy1
#7 Wielbiciel#

Jestem osobą prywatną. Telefon byl sprzedawany jako uszkodzony ( stan uszkodzony). W opisie wszystko bylo zawarte, dokladnie to co w rzeczywistości (kiedy i jak ten problem sie pojawia, ze taki komunikat sie pojawia). O uszkodzonym porcie na karty sim oraz tacce nic nie pisałem poniewaz nie były uszkodzone a telefon do samego konca normalnie dzwonił i działał. To klient mi wysłał zdjęcie komunikatu i połamanej tacki. Telefon stary i nie drogi ale jesli miałby jakieś inne problemy niż te które opisałem w ogloszeniu to na 100% zostały by umieszczone w opisie aucji. Czy bym wziął za niego 180 czy 100 nie ma znaczenia. Zawsze uczciwie podchodzę do tematu i staram sie jak najdokładniej opisac to co sprzedaję.

oznacz moderatorów

slothy1
#7 Wielbiciel#

Link do ogłoszenia powyżej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@slothy1 poproś o odesłanie, jak dojdzie i będzie widać mechaniczne ułamanie a przed wysyłką tego nie było, odrzuć reklamację i poproś o odebranie telefonu, nie zapomnij o wydaniu decyzji reklamacyjnej do 14 dni od jej złożenia, jak nie odeśle też wydaj odmowną przed upływem 14 dni, w dyskusji odpowiadaj na czas w najgorszym razie allegro wypłaci mu odszkodowanie ze swoich 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

slothy1
#7 Wielbiciel#

Screenshot_20231006-131925.png

oznacz moderatorów

slothy1
#7 Wielbiciel#

Dostałem takie zdjęcia od klienta, na drugim komunikat ze nie widzi karty sim. Wiem co wyciągnąłem i co włożyłem do portu sim po przywróceniu telefonu do ustawien fabrycznych. Tak to nie wygladało...

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@slothy1 zdjęć nie widać masz za mała rangę, widzisz po zdjęciach że to Twój telefon ? jak tak to możesz odrzucić reklamację od razu, uzasadnij 🙂 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

slothy1
#7 Wielbiciel#

Telefon to lg g6 jakich wiele. Szybke na ekranie ma, moj tez miał. Na zdjeciu ktore wysłałem widac połamaną tackę na karty oraz komunikat o braku karty sim w porcie.

oznacz moderatorów

slothy1
#7 Wielbiciel#

Czy mogę napisac gdzies oficjalnie do allegro w tej sprawie? Jest jakiś kontakt by zgłosić taki problem?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

Jesli masz na mysli widocznosc zdjec na forum to jak moderator zatwierdzi to je bedzie widac. Odnosnie reklamacji pilnuj czasu do 14dni od zgloszenia uszkodzenia. Niech odesle na wlasny koszt na reklamacje do ciebie nie zrobi tego odrzuc reklamacje bo nie odeslal jak odesle sprawdz to uszkodzenie i odrzuc jak jestes pewny ze bylo cale. W 1 przypadku powod odrzucenia reklamacji brak odeslania towaru do ekspertyzy reklamacyjnej, w 2 przypadku odrzucasz reklamacje poniewaz rekojmia nie obejmuje wad mechanicznych wynikajacych z nieumiejetnego uzycia towaru - polamanie tacki na karte sim i pozostale uszkodzenia sa wynikiem wciskania na sile tacki do telefonu. Pamietaj by odniesc sie do reklamacji w terminie i powtorzyc decyzje reklamacyjna w dyskusji jak zalozy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Jakie zgłoszenie do Allegro, kupujący składa Ci reklamację i musisz ją rozpatrzyć, nie skalda Ci reklamacji na usterkę która była w opisie, nie rozpatrzysz jej w regulaminowym czasie -reklamację uważa się za uznaną, Możesz rozpatrzyć na odległość możesz poprosić o odesłanie-rozpatrzyć musisz i Allegro Ci to samo odpowie.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@slothy1 Możesz napisać przez formularz kontaktowy ale w niczym Ci to nie pomoże.

Kupujący złożył Ci reklamację i musisz się do niej odnieść w ciągu 14 dni.

Jeśli masz 100% pewność, że tacka była cała to najpewniej kupujący sam ją uszkodził - tacki są jednak stosunkowo delikatne - i teraz udaje greka.

Generalnie nie wiem jakie będzie najlepsze rozwiązanie.
Jeśli masz pewność, że tacka była cała to możesz odrzucić reklamację bez odsyłania telefonu - bo tak prawdę mówiąc jego odesłanie nic nie zmieni (tacka jak uszkodzona tak uszkodzona) a mówisz, że masz pewność co do tego w jakim stanie sprzedałeś telefon.

Druga opcja to prośba o odesłanie telefonu w celu rozpatrzenia reklamacji. Wtedy możesz podjąć decyzję jak obejrzysz telefon.

Zdjęć nie widać póki co ale czy tacka jest tylko pęknięta czy całkiem ułamana? Jakaś część tej tacki została wewnątrz slotu na kartę?

oznacz moderatorów

slothy1
#7 Wielbiciel#

Nie widac. Na zdjeciu jest tylko wysunieta zlamana tacka obok telefonu. Nie wiem czy on ją wkładał odwrotnie czy co. Narazie mam otwartą dyskusję. Pan chce odesłać i zwrot pieniędzy z kosztami dostawy. Cos mi tam pisał o jakims allegro protect czy jakos tak. Ze zglasza sprawę

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@slothy1 Nikt z nas nie powie Ci co masz zrobić - decyzja należy do Ciebie.

Jakie masz obowiązki w kwestii złożonej reklamacji i jakie są dostępne opcje rozwiązania napisaliśmy.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Do uznania reklamacji Allegro nie zmusi, musisz tylko ją rozpatrzyć w 14dniach, Allegro może zwrócić kupującemu środki z Allegro Protect ale nie musi ciebie tym obciążać. Uznanie bądź nie uznanie reklamacji musi być poparte argumentami.

oznacz moderatorów