anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klient wylicytował, ale nie płaci, nie podejmuje rozmowy

FestinaLente13
#7 Wielbiciel#

Witam, czy istnieje coś takiego jak czarna lista kupujących upubliczniona, tzn. takich, co to licytują i nie płacą, nie podejmują rozmowy - każą czekać 7 dni na ewentualne dorozumiane rozwiązanie umowy kupna, albo kupują kilka egzemplarzy tej samej rzeczy   na kilku aukcjach, a w konsekwencji w ostatnim 7-dniu zapłacą za zakupioną w najniższej cenie?  Przepraszam za tak pewnie banalnie pytanie, ale jestem tu nowa, a z opisaną sytuacją się własnie spotkałam: klientka zakupiła kilka rzeczy i cicho sza. Próbowałam się z nią skontaktować telefonicznie, napisałam dwa smsmy i nic. Dodam, że co kilka godzin Pani ta  loguje się na Allegro.pl

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#

Na Allegro nie ma czarnej listy upublicznionej, poza allegro taka lista podobno gdzieś krąży. Czarna lista Ci nie pomoże, ponieważ na listę dodasz tylko login kupującego, który założy nowe konto i znowu kupi. Niepłacących kupujących możesz zgłaszać do Allegro tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c&subjectId=a6835b66-a...

oznacz moderatorów

FestinaLente13
#7 Wielbiciel#

szkoda, ale dzięki smile

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Są takie listy w określonych gronach. Przykład: na jednym z forów kolekcjonerskich jest specjalny temat założony przez moderatora, gdzie można wpisać użytkowników Allegro, którzy nie płacą za aukcje lub licytują celowo dla zepsucia aukcji, itp. Taki nick pojawia się w tym temacie, członkowie forum otrzymują maila o nowym wpisie, następnie wpisują go na czarną listę. Delikwent w ciągu kilku dni trafia na czarną listę u kilkuset osób. Oczywiście zaklada nowe konto na Allegro i zabawa od nowa, ale w przypadku kolekcjonerów w większości daje to przyzwoity efekt. 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@konto zamknięte Dzięki za info mnie się to może przydać jako sprzedawcy działu kolekcje ,do tej pory to czasem z kolegami telefonicznie wskazywaliśmy sobie takich niechcianych klientów .

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@mwmonety jak macie swoje forum, to warto mieć taki tamat. Pomaga i napewno się przyda.

oznacz moderatorów