anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Klientka nie odebrała paczki za pobraniem

TargowiskoMody
#9 Pomysłodawca#

Witam .Klientka nie odebrała od kuriera paczki za pobraniem .Zostałam obciążona kosztem wysyłki oraz kosztem paczki zwrotnej .Proszę o poradę co mam w tej sytuacji zrobić aby odzyskać pieniądze za wysyłkę ?

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@TargowiskoMody napisać do klienta o pokrycie strat a jak nie pomoże to przedsądowe wezwanie do zapłaty i sprawę do sądu, wygrana 100 % 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TargowiskoMody
#9 Pomysłodawca#

Czyli Allegro w tej sprawie nie jest w stanie pomóc ? Musze się tym zająć sama? Rozumiem ,ze klient nasz PAN i jemu wolno wszystko ,brak jakichkolwiek zasad ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@TargowiskoMody tak sama, allegro nie jest stroną transakcji to portal, do umowy dochodzi miedzy Tobą i kupującym 🙂 

brak jakichkolwiek zasad ?

to reguluje kodeks cywilny i w sądzie wygrasz a czy chcesz i masz czas to inna sprawa 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TargowiskoMody Jeśli odstąpiła od umowy, poinformowała o rezygnacji, jest zobowiązana pokryć tylko koszt powrotu paczki. Jeśli nie poryje dobrowolnie, pozostaje sąd, ale do sądu raczej nie pójdziesz. Nie udostępniaj pobrań - nie będzie kłopotów.

oznacz moderatorów

TargowiskoMody
#9 Pomysłodawca#

No nie ,nie odstąpiła od umowy .Po prostu nie odebrała przesyłki i na tym koniec .Brak kontaktu 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Poczekaj, może jeszcze odstąpi, jeśli nie to powinna pokryć obie przesyłki. Napisz do Allegro, może ją zmobilizują; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=214387b5-397a-4941-9f72-7d844023040c

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@TargowiskoMody Allegro jest na tyle bezpieczne dla kupujących, ze lepiej sobie odpuścić sprzedaż za pobraniem, a przynajmniej żądaj tej opłaty wysyłkowej przed wysyłką aby nie stracić więcej niż możesz.

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

TargowiskoMody
#9 Pomysłodawca#

No cóż klientowi wolno wszystko. Przykro mi bardzo i mam taki wewnętrzny żal i odczucie ,że sprzedający mają dużo mniej "do powiedzenia " od kupujących . Chociażby te komentarze .To jakieś nieporozumienie .Sprzedający nie może polecić kupującego lub np. ostrzec innych przed nieuczciwym klientem a kiedyś ,dawniej taka możliwość była i nie działy się takie cuda 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TargowiskoMody No nie może. Komentarze dla kupujących były nadużywane. Za negatywny komentarz kupujący zawsze był karany negatywnym komentarzem odwetowym, dlatego Allegro to zmieniło.

oznacz moderatorów

TargowiskoMody
#9 Pomysłodawca#

Ok . A teraz jest tak ,ze klientka przy złym humorze albo jak pokłóci się z mężem ,odreagowuje negatywnym komentarzem ,nawet wówczas gdy wszystko jest ok . Osobiście mam 100% pozytywów ale znam sprzedających ,którzy otrzymują niesłuszne i krzywdzące negatywy 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@TargowiskoMody Allegro uznało, że to mniejsze zło.

oznacz moderatorów

TargowiskoMody
#9 Pomysłodawca#

Ok. Dziękuję bardzo .

oznacz moderatorów