anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kod EAN mojego produktu

Baby_Monster
#8 Zapaleniec#

Jestem producentem produktu dla dzieci. W kategorii dla dzieci wszystkie produkty mają mieć kod EAN od marca. Mój produkt nie ma i nie będzie miał kodu EAN bo go nie potrzebuję, bo nie ma miejsca na jego umieszczenie na produkcie, a produkt nie ma opakowań zbiorczych, więc też kodu EAN nie ma gdzie umieścić. Kod EAN nie jest mi do sprzedaży potrzebny. Jest sprzedawany przez moich kontrahentów i przeze mnie na allegro. Rozumiem, że nie będziemy mogli go więcej na allegro sprzedawać.

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

walser
#8 Zapaleniec#

To jest chore z tymi kodami ean czy też łączeniem ofert. W moich aukcjach problem z wystawieniem ofert przez ean. Jeśli już cudem oderty się dodają to automatycznie łącza się z ich baza gdzie jest tyle błędów że głowa mała 

oznacz moderatorów

habi3_
#8 Zapaleniec#

wielu sprzedawców nie posiada eanu do swoich produktów np. niektórzy producenci nie maja tych kodów, i co teraz mamy zrobić?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Baby_Monster Tak, albo EAN albo spadaj. Brutalne ale tak to widzi Allegro 😞 Oczywiście możesz go wyrobić za opłatą 🙂

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Baby_Monster, kod EAN nie zawsze jest parametrem identyfikującym produkt, wszystko zależy od konkretnej kategorii, w której wystawiasz swoje oferty. Mógłbyś je wskazać? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

Baby_Monster
#8 Zapaleniec#

Wystawiam w produktach dla dzieci, a tu jest obowiązkowy EAN: 

99439Dziecko / Karmienie dziecka / Naczynia i sztućce / Pozostałe
99434Dziecko / Karmienie dziecka / Butelki i akcesoria / Akcesoria / Pozostałe
 
oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Baby_Monster Nie trzeba mieć certyfikatów CE dopuszczających do sprzedaży takich artykułów? Stad może być wymagany EAN aby w razie czego namierzyć producenta 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Baby_Monster
#8 Zapaleniec#

Nie, nie muszę mieć kodu EAN, moje produkty były badane w Sanepidzie i nie muszę mieć certyfikatu. Można mnie spokojnie namierzyć, bo adres strony internetowej jest nadrukowany na produkcie...

oznacz moderatorów

Baby_Monster
#8 Zapaleniec#

Co więcej zobacz sobie kategorię z obowiązkowym EANem. Dziecko / Akcesoria dla mamy i dziecka / Akcesoria dla mamy / Pozostałe. Jest tam pełno rzeczy sprowadzanych, które są na **piiip**s, bez żadnych certyfikatów, nawet bez dopuszczenie do kontaktu z żywnością. Ciekawe jak Chińczyk da im kod EAN na to.

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Baby_Monster Będziesz musiał sobie zamówić, pewnie za niedługo i tak będzie to obowiązkowe. Ma to swoje pozytywne i negatywne strony.

poczytaj tu https://www.gs1pl.org/o-nas/ecommerce

tu masz cennik http://gs1pl.com/cennik/ , może łapiesz się na darmową pulę kodu

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Baby_Monster
#8 Zapaleniec#

Hej, dziękuję za info, nie umiem znaleźć darmowej puli kodów. Ja potrzebuję tylko 2 kody, bo mam dwa produkty. Podpowiesz gdzie szukać tej darmowej puli?

EDIT, chyba znalazłam sama. Super, tylko że to i tak będzie tylko na papierze, bo nie da się tego umieścić na produkcie...

oznacz moderatorów

Baby_Monster
#8 Zapaleniec#

Dzwoniłam tam. Nie ma czegoś takiego jak bezpłatna pula, bo nie dość, że trzeba wnieść opłatę wstępną 382 zł, to potem co roku płacić 136 zł. I trzeba wziąć 10 kodów, nawet jak potrzebne mi są tylko 2. Chyba jednak się nie zdecyduje. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@Baby_Monster No coś za coś, ale rocznie koło 150 PLN to nie tragedia, nie wiem tylko o co chodzi z tą wstępną opłatą, pełno ukrytych płatności. Poproś o ofertę handlową na te 10 darmowych co opisują w cenniku. zrób sobie screena tego cennika bo zmienią pewnie 😄 tam wyraźnie pisze do 10 a nie min 10 lub samo 10 😉 Z oferty dopiero zobaczysz co i jak to wygląda. Może się podzielisz tu potem tą wiedzą, przyda się innym

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Baby_Monster
#8 Zapaleniec#

Już nie będę prosić o ofertę, bo zadzwoniłam tam i ceny jak podałam wyżej. Po co mam kupować coś czego nie potrzebuję i jeszcze pamiętać o płaceniu za to co rok. Allegro było kiedyś serwisem aukcyjnym, a teraz co się dzieje, to jakiś żart. Co chwila jakieś zmiany, podwyższanie prowizji.  Za produkt w sprzedaży za 36,90 płacę prawie 15% prowizji, bo 5,46. Płacę wraz z opłatą za dostawę, a że mam umowę na wysyłki paczką w ruchu, to taniej nie mogę wysłać i tak dopłacam do wysyłki, za którą jeszcze muszę zapłacić prowizję.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

Nie będę liczył dokładnie:

Opłata wstępna: 400 zł

Abonament : 140 zł

10 kodów: 140 zł

To tak z nadwyżką, ale 680 zł za dwa produkty, któte w sprzedaży rocznej zarobią podobną kwotę, to raczej kradzielnia. Tego słowa może nie wypipają, ale nie wiadomo.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@DECO-MASTER dla mnie to proste, allegro ma udziały w tej firmie od kodów i chce sobie zarobić w ten sposób dodatkową kasę. w innym przypadku nie zrozumiem np, obowiązku nadawnia kodu EAN "młodym pędom sosny", które wykorzystuje się do produkcji nalewki itp. Śmialiśmy się, że UE zasypie nas bzdurnymi przepisami i narzuci masę **piiip**ycznych nakazów. No cóż,  jak na razie pomysły allegro biją na głowę te unijne 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

BeCoffee_pl
#7 Wielbiciel#

A ja z innej beczki. Kod EAN niektórych moich produktów ma tylko 7 cyfr zamiast wymaganych 8 - co w związku z tym?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@BeCoffee_pl, mogę Cię prosić o wskazanie, w jakich kategoriach wystawiasz produkty z kodem EAN, który ma 7 cyfr? Mógłbyś też podać taki kod?

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Baby_Monster wreszcie zrozumiałeś działanie serwisu

Rozumiem, że nie będziemy mogli go więcej na allegro sprzedawać.

 

@ZibiK30 za produkt i jego oznaczenia odpowiada wprowadzający na rynek nie producent

jedna chińska fabryka produkuje towar dla wielu różnych wporawadzających na rynek i nikt nie podaje jej nazwy

oznacz moderatorów