anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kogo dotyczy obowiązek raportowania faktur sprzedaży (JPK V7)?

outletsiedlce
#9 Pomysłodawca#

Z dniem 1.10.2020 roku pojawi się nowy obowiązek raportowania do urzędu
skarbowego faktur sprzedaży według kodów oraz rodzajów transakcji.

Nakłada to na Was, drodzy Klienci, obowiązek informowania nas, księgowych o symbolach towarów i
usług, które sprzedajecie oraz procedur, które stosujecie.
Aby wdrożyć ten obowiązek w Waszych firmach bardzo Was proszę o sprawdzenie aktualizacji
Waszych programów do wystawiania faktur sprzedaży, abyście mogli wywiązać się z powyższego
obowiązku.
Poniżej zamieszczam szczegóły oznaczeń. Proszę sprawdzić czy obejmie Was nowy obowiązek.
Temat wydaje się skomplikowany, ale wspólnie sobie z nim poradzimy.

KODY GTU – Grupy Towarów i Usług, które będziecie wpisywać na swoich fakturach
sprzedaży: itd 

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@InPost Widocznie 'mój' paczkomat jest przestarzały. Podjadę jutro do innego i zobaczę gdzie ukrywacie napęd i koła.

oznacz moderatorów

krzyszu18
#9 Pomysłodawca#

@InPost Czyli przesyłek kurierskich ani przesyłek paczkomatowych nie musimy oznaczać w żaden sposób?

oznacz moderatorów

InPost
Ekspert InPost

@krzyszu18 

Dziękujemy za wiadomość. 

Nabycie od naszej firmy usługi paczkomatowej lub kurierskiej nie podlega obowiązkowemu oznaczeniu kodem GTU.
To czy Sprzedający powinien stosować kod GTU do sprzedaży towarów wysyłanych w paczce i doręczanych swoim Klientom za pośrednictwem naszej firmy, zależy od tego co jest w przesyłce. Niektóre towary podlegają pod oznaczenie GTU.
Nie znamy zawartości paczki dlatego tą kwestie należy skonsultować wewnętrznie ze swoim księgowym lub doradcą.

oznacz moderatorów

elciarym
#8 Zapaleniec#

Inpost, księgowe wjedza tyle, co. My.. Tak za wolne są tymi zmiany, że same niestety nie mogą dojść do ładu..

 

Zapłaciłam za poradę Poradnik przedsiębiorcy 100 cos złoty inapisali, że moje towary nie należą do żadnej z grup - tak też myślałam, ale lepiej się upewnić.

Zapytałam o te wysyłki jeszcze i czekam na odpowiedź.

 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

To jakaś patologia z tymi nowymi wymogami. Wprowadzone prawo pełne niejasności, ale z wyraźnie nakreśloną karą 500zł. za każdą błędnie wystawioną fakturę. Oj drodzy klienci, w coraz droższym kraju będziemy żyć. Bo kary zapłacicie wy (w cenie produktu).

oznacz moderatorów

elciarym
#8 Zapaleniec#

TATLOK ,że zyjemy w drogim kraju ,to ja juz wiem od dawna ! oni tylko kasę chcą brać !! masakra

oznacz moderatorów

BeCoffee_pl
#7 Wielbiciel#

Hej!

To ja mam pytanie z innej beczki. Jeśli mojego produktu nie widać w żadnej z kategorii to nie musze nic wpisywać? Sprzedajemy Kawę, herbatę, ale i ekspresy, młynki, akcesoria typu filiżanki, spodki, zaparzacze etc

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@BeCoffee_pl  Nie ma towaru/usługi na liście - nic nie wpisujesz.

oznacz moderatorów

johnnek91
#7 Wielbiciel#

Nie straszcie karami 500 zł - on nie jest w błędnie wystawionej fakturze, tylko w błędnej/wadliwej ewidencji. Większy problem jest karnoskarbowy niż to, bo kwestia uzasadnienia, że z dokumentacji nie wynika prawidłowość transakcji trudno będzie udowodnić. To tylko media podsycają. Największym problemem będzie odpowiedzialność karnoskarbowa za błędy w ewidencji.

oznacz moderatorów