anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kompromitacja z portalem Allegro. Forumowicze co robić?

PlHolding
#9 Pomysłodawca#

Witam

Post będzie dłuższy, ale historia jest ciekawa bo wygląda na to że Allegro pochwala działania nieuczciwej konkurencji. Sytuacja wygląda tak:

Kupujący o nicku "Z" zakupił u mnie produkt tylko po to by wystawić mi ocenę negatywną. Jest to nie pierwsza nieuczciwa akcja tych ludzi kupujących z województwa Zachodniopomorskiego którzy tam właśnie mieszkają a zamawiają towary na paczkomaty we Wrocławiu, albo w Rzeszowie. Pierwsza ich akcja miała miejsce w Październiku ubiegłego roku kiedy to kupujący "X" zakupił towar tylko po to by go nie odebrać z paczkomatu po czym wystawił negatywną ocenę ale administrator Allegro usunął ją po moich dowodach na to że zakup był tylko po to wystawić ocenę negatywną. Było tak że Kupujący X zamieszkała w Szczecinie i wystawiająca przedmioty prywatne na AllegroLokalnie ze Szczecina oraz Rzeszowa zamówiła na paczkomat we Wrocławiu a miejsce zamieszkania podała w Świętochłowicach(200 km od paczkomatu). Sytuacja się powtarza, Następna próba nieuczciwej akcji tych samych ludzi to póltora miesiąca później gdzie kupujący o nicku "Y" podał miejsce zamieszkania okolic Szczecina a paczkomat podał w Rzeszowie(tam gdzie przedmioty prywatne sprzedawał kupujący "X"). Zaraz po wpłacie zwróciłam koszty zakupu temu kupującemu i od razu dodałam go do zakładki "moi nieaktywni kupujący" by uniemożliwić zakupy z tego nicku. Od razu też wysłałam do Allegro zgłoszenie opisujące ich nieuczciwie działania. I przedwczoraj znowu sytuacja się powtarza, kupujący o nicku "Z" zamieszkały w Szczecinie zamówił na paczkomat na Wrocław (2.8 km dalej gdzie zamawiał kupujący "X") , oczywiście zleciłam zwrot wpłaty temu kupującemu w mniej niż 4 godziny wraz z informacją że nie dostanie przedmiotu, po czym on wczoraj wystawia mi ocenę negatywną opisując oszczerstwa że czekał 2 DNI NA PRODUKT skoro już 4 godziny później dostał informacje że nie dostanie nic wraz z informacją że "proszę zakupić od kogoś innego i jeszcze dzisiaj pieniądze wrócą na konto". Oczywiście zaraz po zakupie konta tychże wszystkich ludzie dodaje do zakładki "moi nieaktywni kupujący" żeby zabrać im możliwość kupna u mnie ale oni jeszcze zdążają na tychże kontach siać oszczerstwa na mój temat oraz wystawić negatywne oceny a później zakladają kolejne konta i znowu przypuszczają ataki. Dodatkowo z działań mojego prywatnego detektywa wychodzi na to, że wszyscy Ci ludzie są powiązani i są moją konkurencją, oczywiście jakość sprzedaży spadła poniżej dobrego i tym samym chcą mnie się pozbyć jako swojej konkurencji. . Wszystkie firmy mają jednego szefa. Sytuacja jak widać sie powtarza co mniej więcej miesiąc bo przygody z tymi ludźmi opisuje na Forum Allegro za każdym razem ale oni wciąż nie dają za wygraną. Napisałam wczoraj do Allegro z powyższymi dowodami, a co na to Allegro? "Nic nie możemy zrobić, to wy anulowaliście zakup". Bardziej dobitnych dowodów chyba się nie da dostarczyć.Rozumiem, że Allegro pochwala takie działania i ja też mam tak zrobić swojej konkurencji i jako że nie mam jej dużo to jak zaczne dzisiaj to za tydzień tylko ja zostanę jako sprzedawca jednych produktów a Allegro mi przyklaśnie i powie "Brawo, tak trzymaj"? Ręcę mi opadają bo sytuacja jest cykliczna a oni do mnie, ze "Dział Bezpieczeństwa nie dopatrzył się naruszeń", a czego on miał się dopatrywać(?) jak dostał wszystko na tacy bo to ja odwaliłam całą robotę. Profanacja i kompromitacja portalu Allegro, co robić forumowicze w takiej sytacji? Za chwilę znowu będzie to samo...

Poprzednie wątki:

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/konkurencja-z-b%C3%B3lem-tylnej-cz%C4%99%C...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zaawansowani-sprzedawcy/u%C5%BCytkownik-z-zawieszonym-kontem-kupi%...

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

Monika__L
#15 Entuzjasta#

A czy tu trzeba rozmawiać z działem bezpieczeństwa? Bo ten dział raczej działa na rzecz bezpieczeństwa kupujących. 

oznacz moderatorów

PlHolding
#9 Pomysłodawca#

Napisałam wpierw do Zespołu/Obsługi Allegro który przekierował sprawę do "Działu Bezpieczeństwa", więc to była już ich decyzja.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@PlHolding pisałem zgłoszenie do uokiku na nieuczciwą konkurencję przeciwko firmie x i rykoszetem allegro za pozwalanie na publikacje oszczerstw, skoro na allegro nie możesz załatwić załatw poza allegro będziesz miał dowody dokop im w sądzie o odszkodowanie a uokik poprawi pewnie później niż wcześniej

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

"Dział Bezpieczeństwa nie dopatrzył się naruszeń" kiedyś kupujący wyzywał mnie w Dyskusji czyli gdzie allegro ma wgląd, ubliżał i obrażał bo - chciał paczkę na drugi dzień a dostał na trzeci (tak było w opisie oferty i nawet allegro potwierdziło to w dyskusji że sprzedawca,czyli ja działam zgodnie z ofertą. Klient ubliżał mi przez 2 dni i oczywiście dał negatywa, prosiłam allegro wielokrotnie o pomoc, usunięcie negatywa i zablokowanie go lub uniemożliwienie obrażania mnie i co na to Allegro? Jak wyżej "Dział Bezpieczeństwa nie dopatrzył się naruszeń" oraz nie widzi podstaw by uznac negatyw za złośliwy :):) Tak samo kiedyś facet napisał mi w rozmowie że pomylił sprzedawcow i dal negatywa nie temu co trzeba ale nie usunie bo mu sie nie chce 🙂 napisalam to allegro i ze moge im przeslac te rozmowe (zreszta i tak maja do niej wgląd) ale napisali ze nie inetresuja ich takie dowody :))) to jest chore jak sie traktuje sprzedawców na tym portalu. Allegro daje przyzwolenie na ubliżanie i robienie na złośc sprzedawcy, nie ma co prosić o pomoc. Szkoda nerwów i czasu, tu nikt nie pomoże allegro nie obchodzi co się dzieje.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@petinek_pl jak ubliżał ci publicznie go skladasz na policji 212kk oszczerstwo poza allegro prostujesz go do pionu potem z wyrokiem do allegro o umozliwienie i publikacje oszczerstw na portalu o odszkodowanie jak nie poo dobroci to pozew a dowody solidne 

oznacz moderatorów

petinek_pl
#11 Animator#

Tak a policja sie tyle przejmuje wszystkim co allegro.. znajomemu notorycznie facet wysyła wiadomości do - miejsca pracy, w których chce wyłudzić pieniądze i nawet się z tym nie kryje a po zgłoszeniu na policja się zaśmiała że jakby się każdym takim zgłoszeniem mieli zajmować..i tyle. W tym kraju każdy ma wywalone na innych.

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@petinek_pl a wiesz że ma obowiązek zgłoszenie przyjąć? Nie chciał, zgłaszasz skargę na funkcjonariusza. To że się niektórym robić nie chce i delikatnie dają ci do zrozumienia a weź się stąd oddal i zadu nie zawracaj nie znaczy że się nie da zgłosić a 212 kk ścigane jest na wniosek poszkodowanego. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

Niestety ale allegro tak działa, liczy się tylko kasa dla serwisu. Zakup z konta zawieszonego - obłęd.

Weryfikacja nieprawdziwego komentarza - po co

Weryfikacja prawdziwości danych kupującego - po co 

 O lx dostał karę od uokik za komentarze

uokik śledzi zmowy cenowe - pisz do nich zgłoszenie i podaj namiary wszystkich kupujących

oznacz moderatorów

PlHolding
#9 Pomysłodawca#

Przedwczoraj dostarczyłam dla Allegro dowody w postaci sms'ów gdzie owy kupujący przyznaje się że jest z konkurencji i mówi w smsie, że do końca tygodnia mnie zniszczy i będę sprzedawała na **piiip**. Jaka była odpowiedź Allegro na screeny z smsami? "Proszę Pani wysłalismy ostrzeżenie kupującemu że tak robić nie można". Konkurencje ma kont 50 a oni wysłali do jednego ostrzeżenie, można powiedzieć pogrozili mu palcem, teraz to na pewno przestanie... Bez komentarza...

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@PlHolding do uokiku to wyślij mu zrobią z zadu hiroshime i nagasaki za czyn nieuczciwej konkurencji a na policji groźby karalne z notatką służbową z zgloszenia do allegro żeby zablokowali mu konto plus konta powiązane

oznacz moderatorów

Monika__L
#15 Entuzjasta#

Też uważam że uokik

ale to będzie trwać a wam statusy lecą już 

oznacz moderatorów