anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Konkurencja a RODO

przysmakowopl
#9 Pomysłodawca#

Ciekawi mnie pewna sprawa na allegro i Wasze zdanie na ten temat.

Mam na stanie asortyment X który zostaje kupiony przez moja konkurencję, w danych kupującego firma X, dane do wysyłki na JAN Kowalski. Przypadkiem chciałem o coś zapytać kupującego wiec zadzwoniłem, jakie było moje zdziwienie gdy okazało się ze Pan Kowlaski nic u mnie nie zamawiał, zamawiał u konkurencji a konkurencja jako ze handluje towarem widmo zamówiła to u mnie.

 

Co z RODO? Co z danymi ? Należy to gdzieś zgłosić?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@przysmakowopl  A cożeś Ty taki wyrywny?  Konkurencja wykazała się niesłychanym zmysłem biznesowym, Ty zarobiłeś, więc się ciesz i siedź cicho. Poza tym skąd wiesz, że nie kupił dla siostry lub ciotki?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

myslenie-szkodzi
#12 Orędownik#

@WREDZIA-W1 nie każdemu pasuje drop-shipping, a konkurencja najwyraźniej uskutecznia bieda-drop-shipping 😉 Ja doskonale rozumiem @przysmakowopl ponieważ obsługa takich zamówień bywa kłopotliwa. Mamy kilku takich bystrzaków, którzy w imieniu swoich klientów zamawiają towar u nas i podają dane do wysyłki na swojego klienta końcowego, a w przypadku jakichkolwiek problemów każą kontaktować się z nami. Weź potem tłumacz wkurzonemu klientowi, że reklamacja to nie do nas, że opóźnienie w zwrocie środków to też nie do nas, itd. 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@myslenie-szkodzi  Przygotuj sobie gotowca do wklejania w odpowiedziach i olej. Negatywa nie dostaniesz, a towar sprzedany 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@przysmakowopl @myslenie-szkodzi @WREDZIA-W1 Last Case. Zakup, wysyłka po 1 dniu. Po dwóch tyg. telefon gdzie towar? Tracking. Odebrany ! Podaję link. Cisza. Dwa tygodnie. Wraca paczka ( wysłana na własny koszt) z adnotacją : Nie zamawiałam!. Zero odp na telefon i email. Składować?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

ejczbi
#12 Orędownik#

Zabrałem się wczoraj za naszą stertę paczek opłaconych przez klientów i nieodebranych. Uczciwie chciałem zwrócić przez Payu wpłatę za towar ($ za wysyłkę oczywiście już nie odzyskamy, więc to koszt klienta). No ale jest jeszcze prowizja. No to wniosek o zwrot prowizji - do wyboru tylko "kupujący odstąpił od umowy". I co teraz?

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@ejczbi to i ja coś dorzucę. A co z opłatą za zwrot ( poczta polska) takiej paczki? Chciałbym zwrócić pieniądze pomniejszone o tą kwotę. Lub co zrobić gdy koszt zwrotu do mnie jako nadawcy jest wyższy od wartości towaru?

 

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

przysmakowopl
#9 Pomysłodawca#

@WREDZIA-W1 

Taaak zarobiłeś to siedź cicho;)

Skąd wiem że to to dla siostry? Po rozmowie telefonicznej w której powiedziano mi " Przecież ja już z Wami rozmawiałam godzinę temu jak pytałam o towar". 😉

negatywa może i nie dostanę ale zaniżenie jakości już tak 😉

 

oznacz moderatorów

dawal50
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1 @przysmakowopl negatywa przecież może dostać od tej firmy która kupiła

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@dawal50  Eeeee, tam. Nie wystawi, bo więcej by nie kupił 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

przysmakowopl
#9 Pomysłodawca#

@dawal50 Wiem:) Ale dal pozytywa tyle tylko ze zanizyl statystyki 3 i 4 gwiazdki na 5 😉

 

@WREDZIA-W1 - już nie kupi 😉 Nie mam czasu na zabawę w podchody.  Czarna Lista 😉

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

rodo to pikuś - jest zakaz w ustawie konsumenckiej przenoszenia wykonania umowy na inny podmiot

Niedopuszczalne z konsumentami

O ile postanowienia o możliwości przeniesienia praw i obowiązków bez dodatkowej zgody kontrahenta są dopuszczalne w umowach między przedsiębiorcami, to nie należy ich wprowadzać do umów zawieranych przez przedsiębiorców z konsumentami. Konsument powinien mieć bowiem pewność, kto będzie wykonywać dla niego umowę i ponosić odpowiedzialność za jej niewykonanie.

Zakaz zamieszczania w umowach z konsumentami zapisów pozwalających kontrahentowi konsumenta na przeniesienie praw i przekazanie obowiązków wynikających z umowy bez zgody konsumenta wynika z art. 3853 pkt 5 K.c. Jest to przykład tzw. niedozwolonej klauzuli umownej. Postanowienia umowy zawieranej z konsumentem nieuzgodnione indywidualnie nie wiążą go, jeżeli kształtują jego prawa i obowiązki w sposób sprzeczny z dobrymi obyczajami, rażąco naruszając jego interesy (art. 3851 § 1 K.c.).

W rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpisane jest m.in. postanowienie o treści: "Sprzedający ma prawo przekazania praw i obowiązków wynikających z niniejszego zamówienia w całości lub w części osobie trzeciej" (poz. 968 rejestru). Zakwestionowane i wpisane do rejestru zostało też zawarte w jednej z umów deweloperskich sformułowanie: "Kupujący wyraża niniejszym zgodę na przeniesienie przez Wykonawcę praw i obowiązków wynikających z niniejszej Umowy na dowolną spółkę z grupy Orco. Kupującemu zostanie przesłane listem poleconym lub pocztą kurierską za potwierdzeniem odbioru zawiadomienie o przeniesieniu przez Wykonawcę praw i obowiązków wynikających z niniejszej Umowy" (poz. 1733 rejestru). Za stosowanie analogicznych postanowień w umowach z konsumentami Prezes UOKiK może nałożyć na przedsiębiorców kary finansowe.

https://www.gofin.pl/firma/17,2,145,105552,przeniesienie-praw-i-obowiazkow-z-zawartej-umowy.html 

oznacz moderatorów