anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kontrola Azjatyckich sprzedawców

Bobik-sklep
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry, 

Od jakiegoś czasu zamiast skupiać się na czynnościach związanych z jakością mojej sprzedaży, to niestety skupiam się na zgłaszaniu ofert, sprzedawców z Chin. Czy allegro widzi problem, że oferty firm azjatyckich jak wirus łamią regulaminy, są źle opisywane, przypisywane?

- Azjatyckie NIPY podpinają podróbki lub inne przedmioty, pod faktyczne oryginalne. Tylko po to aby wyświetlały się dobre oceny. Oczywiście mogę każdy przedmiot zgłaszać i to od jakiegoś czasu robię. Niestety skala jest tak potężna, że staje się to absurdem. Dzisiaj pod jednym z moich przedmiotów znalazłem podpiętych sto innych, rzeczy. Nie jestem w stanie kontrolować każdego mojego przedmiotu. 

-tworzą aukcje z nazwami nie adekwatnymi do tego co sprzedają. Po to aby jakiś przedmiot miał większe szanse na wyświetlenie.

-Azjatyckie NIPY mają bardzo niski współczynnik pozytywnych ocen. Klienci coraz częściej odwracają się od serwisu z powodu źle obsłużonych zamówień lub problemów z kontaktem. Niskie zadowolenie klientów odbija się na całej sprzedaży allegro. 

  To jest uciążliwe , ponieważ bardzo dużo czasu tracę na zgłaszanie takich aukcji. Kontrolowanie. A nie jestem w stanie wszystkiego sprawdzić. Nie mówiąc już o sklepach, które mają po kilkanaście tysięcy aukcji.... Krew człowieka zalewa gdy stara się aby ocena produktu była wysoka a nagle widzi "100", przeróżnych innych przedmiotów podpiętych pod produkt z Azjatyckich kont.

 

Czy inni sprzedający też to zauważyli czy tylko ja mam takiego pecha , że muszę ciągle walczyć z łamaniem regulaminu przez zagraniczne NIPY? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mwmonety
#21 Demiurg#

Nie usuwają bo to są ich zyski .Ktoś kto kupi produkt od chińczyka zwykle go nie zwraca bo mu się nie opłaci a kupując w kraju rezygnujesz ,odsyłasz i prowizję muszą oddać.

oznacz moderatorów

Bobik-sklep
#8 Zapaleniec#

Największym absurdem jest to, że trzeba każda taką ofertę samemu zgłaszać. Przykład rozmowy z konsultantem allegro :

Ja: (numer oferty) Ponawiam, podana oferta jest w porządku. Chodzi o inne przedmioty do tej ofert podpięte. Jest ich prawie sto! 

Konsultant : rozumiem, że chodzi o inne oferty które są podpięte pod produkt, jeżeli są to nieprawidłowo podpięte oferty to powinien je Pan zgłosić

Ja: Sto? Nie możecie jakoś masowo tego sprawdzić? Mam na prawdę wchodzić w każdą ofertę i ją zgłaszać?

Konsultant : należy zgłosić każdą ofertę, która jest nieprawidłowo podpięta pod produkt, by odpowiedni Dział mógł to sprawdzić

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Tak to działa by zniechęcać do zgłaszania .Sprzedawcy obecnie to nawet nie mają czasu na walkę z nieuczciwą konkurencją a portal sam w tym nie pomaga .

oznacz moderatorów

Bobik-sklep
#8 Zapaleniec#

Tak to niestety wygląda. Nie mówiąc o sprzedawcach, który zaniżają cenę, ponieważ nie wystawiają dokumentów sprzedaży.

Uprzejmie proszę o wypowiedzenie się pracownika allegro w kwestii problemu utworzonego tematu. Czy muszę zgłaszać pojedyńczo sto ofert z danego przedmiotu, osobiście. I tak za każdym razem? Zamiast podania numery oferty aby serwis sam to sprawdził? 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Raczej sam musisz każdą ofertę zgłosić ,co nie znaczy że ją usuną .

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

niestety temat rzeka i bardzo widoczny na allegro. Mnie przede wszystkim razi błędne połaczenie ofert, ale to jest widać taka polityka, bo szukam konkretnej rzeczy, a wyskakują mi jakieś bzdury na setkach stron, zaczynam przeglądać, a to wszystko oferty chińczyka, różne konta, różni sprzedający i bajzel na kółkach. Ostatnio przeglądałem oferty zbiorników na deszczówkę, to miałem podpięte pod to zegarki, bransoletki, jakieś paciorki itd. Dosłownie kabaret, wchodzisz w taką ofertę, a tam opaska i w parametrach pojemność 100 litrów itd. Normalnie boki zrywać, na krótką metę to śmieszne, ale nie da się normalnie korzystać z portalu.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów