anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kopiowanie i kradzież zdjęć z mojej strony na allegro

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

Kolega ostatnio przesłał mi kilka linków do aukcji allegro gdzie zostały wykorzystanie moje prywatne zdjęcia i skopiowane z mojej strony www. Zgłosiłem do allegro te aukcję jako kradzież zdjęć, ale nikt z tym nic nie robi. 

Głównie chodzi o to, że ja nawet nie wystawiałem tego produktu na allegro, a ktoś skopiował sobie zdjęcia i wystawił jako swoje na portalu. 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@socha_pasieka czy zgłaszałeś je przez ten formularz? Jeśli tak, a  nie otrzymałeś odpowiedzi, podaj tu proszę numery ofert, w których są Twoje zdjęcia. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

Wcześniej wysyłałem zgłaszając każdą aukcję z osobna. Dziś wysłałem przez wskazany formularz.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@socha_pasieka Dobrze, zweryfikujemy tę sprawę i otrzymasz odpowiedź mejlową

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Czy mogła by Pani jeśli nie ujawniło by to jakiejś tajemnicy udzielić odpowiedzi tu na forum. Ponieważ jestem w podobnej sytuacji to temat ten bardzo mnie interesuje i ciekaw jestem rozwiązania tego przypadku.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@fari1975 nie możemy udzielić tych informacji, dlatego zgłoś proszę oferty, w których są Twoje zdjęcia. Zwróć proszę uwagę, że jeśli oferta jest połączona z katalogiem produktów, to w innych ofertach mogą być Twoje zdjęcia i nie oznacza to, że sprzedający wykorzystuje Twoje zdjęcia bezprawnie. 
Zgodnie z naszym regulaminem, publikując w Allegro dane (w tym zdjęcia) w ofercie, wyrażasz zgodę na ich wykorzystanie przez Allegro (pkt 5.5 Regulaminu Allegro). Jeżeli chodzi o usunięcie z naszej bazy danych produktów lub spełniających standardy zdjęć, jedyną okolicznością, która by to umożliwiała jest rozwiązanie umowy z nami.

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Dziękuję za odpowiedź  i mam nadzieję że socha_pasieka wybaczy że tak się tu podpiąłem.

To w takim razie po co jest wpis zamieszczony na waszej stronie

"Zasady dotyczące opisu oferty Samodzielnie stwórz opis Twojej oferty – sam opisz i przedstaw wizualnie oferowany przedmiot. Nie możesz kopiować materiałów z katalogów, stron internetowych, a także ofert innych sprzedających. Aby wykorzystać cudze materiały, potrzebujesz pisemnej zgody właściciela praw autorskich. Dotyczy to między innymi tekstu, zdjęć i grafik."

Ciągle nie mogę zrozumieć dlaczego ktoś wykorzystuje moje pełno wymiarowe zdjęcia w swojej ofercie. Nie mówię tu o miniaturce przedstawiającej produkt z katalogu tylko o zdjęciach przedstawiających wystawiony na sprzedaż przedmiot. Pan Tomasz [edycja] z Zespołu Allegro napisał do mnie w wiadomości mailowej " Nie może kopiować Pan zdjęć z ofert innych użytkowników.." Ok. Ja nie mogę ale ktoś inny z  mojej oferty może. Tak ? 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@fari1975 nie może kopiować zdjęć z ofert innych użytkowników, ale jeśli oferta jest podpięta pod katalog produktów, to mogą pojawić się w niej zdjęcia, które zostały dodane do produktu. 
Widzę, że prowadzisz już korespondencję na ten temat w sprawie nr 28760435.
Bardzo proszę poczekaj na odpowiedź e-mailową. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

Niestety allegro olało sprawę:

"Nasze narzędzie nie potwierdza wykorzystania Państwa materiałów. Podkreślam, że ofertę możemy usunąć wyłącznie w sytuacji gdy mamy całkowitą pewność, że doszło do kradzieży a taką pewność daje nam wynik z narzędzia."

Zdjęcie skopiowane 1:1 z mojej strony, zgłoszone do allegro, ale oni nie wiedzą czy to kopia, czy ktoś zrobił identyczne 🤣

Moja sprawa została załatwiona dopiero jak sam napisałem do sprzedawcy i poprosiłem o usunięcie zdjęć. Sprzedający nawet nie wiedział, które zdjęcia są jego a które kopiował z sieci 🙂

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Mam wrażenie że porozumienie się z moderacją, fachowcami z Bóg jeden wie jakich zespołów od spraw takich i siakich i botami którzy jak ludzie lub ludźmi którzy jak boty w kółko to samo i nic od siebie oraz pogodzenie się z regulaminem graniczy z cudem. Na szczęście pozostaje jeszcze nadzieja. socha_pasieka Gratuluję rozwiązania problemu. Ja zapewne jeszcze pobujam się ze swoim bo nie chcę bezpośrednio zwracać się do "delikwenta". 

oznacz moderatorów

socha_pasieka
#10 Popularyzator#

@fari1975 też nie chciałem pisać bezpośrednio myśląc, że tą sprawę załatwi allegro, ale jak widać mają to głęboko z tyłu. Sam jestem ciekaw co to za "narzędzie" mają które sprawdza czy to kopia 🤔

Pamiętam jak allegro wprowadziło zasadę by nie robić znaków wodnych na zdjęciach, a oni dopilnują by zdjęcia nie były kopiowane... teraz są tego efekty ☹️

oznacz moderatorów

WTRiker
#10 Popularyzator#

@socha_pasieka To narzędzie działa zapewne na zasadzie sprawdzenia metadanych zaszytych w obrazku. Te dane można jednak bardzo łatwo usunąć lub zwyczajnie wykonać zrzut ekranu, wkleić zawartość nawet do Painta, wykadrować, zapisać i już mamy nowy "legalny" plik graficzny.

Kto tam sobie będzie zawracał głowę w porównywanie treści, algorytm przecież wie lepiej...

oznacz moderatorów

fari1975
#10 Popularyzator#

Tak. Algorytm rzecz święta. Jak jest algorytm to taki pan Artur Sawiński lub pan Tomasz Koniecko rzekomo udzielając odpowiedzi popełniają ten sam błąd w pisowni. Tak jak by jeden algorytm tworzył im odpowiedzi. No ale po co myśleć nad tym co się wysyła komuś skoro słowa te zlepił nieomylny algorytm. Rozmowa z pracownikami all. to coś przedziwnego. Człowiek im jedno a oni uparcie drugie bo mają swój algorytm. Trochę to takie niskich lotów.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

allegro nie specjalnie pomaga w takich sprawach, bo samo łamie prawo udostępniając cudze zdjęcia innym użytkownikom. Moje autorskie zdjęcia widzę na okrągło w masie ofert, ale wszystkie są wykorzystywane z katalogu allegro, który "przywłaszczył" sobie prawa do nich. Jak to nazwać ? odpowiedźcie sobie sami. Ja za nie zapłaciłem, czekałem na wyniki prac, korygowałem, poświęciłem na to masę czasu, a allegro udostępnia je jakimś obcym sprzedawcom za darmo. Czekoś takiego nie ma w cywilizowanym świecie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@socha_pasieka @fari1975 @mikeza poszukajcie sobie wypowiedzi @k_owczarek1 ( podpowiem hasło "zdjęcie z koca" ) gdzie poległa na próbie tłumaczenia dlaczego praca i koszty włożone w zrobienie profesjonalnych zdjęć powinny być za darmo udostępniane konkurencji.

Tak, wiem poza allegro nazywa się to kradzież..ale cóż..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

activa-grill
#7 Wielbiciel#

Zgłaszaliśmy wykorzystanie zdjęć i naszych opisów bez naszej zgodny, nic w temacie się nie wydarzyło od tygodnia. Allegrowicz nie jest naszym klientem, mamy wątpliwości czy sprzedaje nasz towar. Dlaczego tak trudno skontaktować się z Allegro gdy ktoś inny łamie regulamin, nas prześwietla się niezwykle szybko i reaguje natychmiastowym zakończeniem aukcji, wyjaśnieniami i ostrzeżeniami. 

oznacz moderatorów