anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kopiowanie Tekstu oraz Zdjęć w 100% z mojej aukcji bez zgody....

fragtour
#10 Popularyzator#

Witam, zapewne wiele razy problem był opisywany ale chciał bym podzielić się swoim problemem,
kilka lat temu założyłem działalność i stworzyłem z grafikiem Miniatury dla atrakcyjności aukcji, wiadomo dobra miniatura robi robotę, obecnie borykam się z problemem wykorzystywania tej miniatury oraz tekstu kopiowanego 1 do 1 z moich aukcji, uderza to w moją reputację która budowałem kilka lat nie uzyskując ani 1 negatywnego komentarza na kilka tys sprzedanych aukcji, obecnie mam problem z osobami które świadomie oraz nieświadomie używają tej dokładnie miniatury twierdząc że mają ją z Google, gdzie tekst aukcji którą wystawiają jest również skopiowany z mojej aukcji w całości..

Allegro zazwyczaj umywa ręce twierdząc że mają odpowiednie narzędzia które nie dopatrują się wykorzystywania zdjęć bez mojej zgody... kiedy ja swoją miniaturę ręcznie robiłem i dobierałem tło kolor i znaki, i jako jedyny i pierwszy wystawiłem z niej aukcje na Allegro 3 lata temu.

oznacz moderatorów
25 ODPOWIEDZI 25

_Likos_
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER  cóż zdaje sie że tutaj tego nie roztrzygniemy

W każdym razie ja bym sie w tym przypadku w sądzie na art 84 nie powoływał. :).

Raczej bym juz szukał przepisów z praw autorskich oraz wykorzystywania pozycji dominującej .

 

MIejmy nadzieje że nigdy nie bedzie trzeba tego sprawdzac 🙂

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@_Likos_

Niestety sprawdzać już mam okazję. I nie będę się powoływać na art. 84.

Co do praw autorskich ( zobacz zdjęcie, które zamieściłem). To nie ja, ale inna osoba może mnie oskarżyć (ew. nie mnie, tylko P.F., bo sam ich oskarżyłem o publikację materiałów nie pochodzących od nas i wprowadzających w błąd)

Co do wykorzystania pozycji dominującej, to już może dziesiąty raz na tym forum wklejam:

"Odnośnie rzekomego istnienia klauzuli modyfikacyjnej w regulaminie:

Uprawnienie do jednostronnej zmiany treści umowy nie upoważnia, by konsument stał przed ryzykiem arbitralnych zmian, co jest wystarczające dla przyjęcia, iż Allegro narzuca sprzedawcom nowe warunki bez podstawy prawnej i zgody drugiej strony umowy."

Oczywiste, że tutaj tego nie rozwiążemy. Bardziej mi zależało na naświetleniu problemu. To nie sala sądowa, jednak każdy głos może mieć jakieś znaczenie w przyszłości. Ty masz podpowiedzi, sugestie i może inni się dołączą.

Zastanawiam się, czy na tym forum, tak kontrowersyjny temat ma szanse przetrwania 😁

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@DECO-MASTER  a skąd ten cytat?

No i zastanawiam sie czy sprzedający na allegro to konsument ?

Raczej tutaj w gre wchodzi prawo cywilne gdyż to umowa miedzy dwoma podmiotami gospodarczymi . Mysle że znakomita wiekszośc sprzedających na allegro to firmy.A tutaj odpowiedzialnośc jest inna.

W relacjach firma- konsument - ten dugi ma dużo wiekszą ochronę i dużo wieksze prawo do "niewiedzy"

Przekazywanie praw autorski do własnych zdjęć wymagane regulaminem może być co najwyżej nieetyczne, może też naruszać przepisy gdzie jeden z podmiotów wykorzystuje swoją dominująca pozycje.

Lecz jest jeszcze jedna kwestia. Mam od wszystkich moich dostawców pisemne zgody na wykorzystywanie ich materiałów do swojej sprzedazy internetowej. lecz nie mam zgody na przekazywanie tych praw dalej. Wiec jeśli allegro te zdjecia wykorzysta np w produktyzacji to ja nie lecz którykolwiek z dostawców juz może rządać odpowiednich rekompensat. Zaden z dostawćów regulaminu nie akceptował i nie zrzekał sie praw autorskich.

 

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@_Likos_ " Zaden z dostawćów regulaminu nie akceptował i nie zrzekał sie praw autorskich." TAK!. I już widzisz kto tu przegina.

Cytat wkleiłem z wyroku sądu, który jest mój prywatny. Nie mogę przytoczyć szczegółów, kto, komu, kiedy. Wyroku nie mogę upublicznić niestety, a byłoby fajnie.

Z allegro to pewnie leżę. Tak dobrze opłacanych prawników miał nie będę, nie stać maluszka.

oznacz moderatorów

DECO-MASTER
#15 Entuzjasta#

@_Likos_ Zapomniałem> Z wyjątkiem spółek, jednoosobowa działalność, to konsument. Jest nowelizacja ustawy.

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@fragtour, czy mogę Cię prosić o zgłoszenie się do nas przez formularz kontaktowy? Wówczas z pomocą naszych narzędzi zweryfikujemy, czy doszło do naruszenia.

Gdy potwierdzimy, że doszło do takiego naruszenia, wówczas oferta jest usuwana bez możliwości wznowienia. Jeżeli tego nie potwierdzimy, zaproponujemy inne rozwiązanie. 🙂

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów