anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty pakowania a koszty wysyłki - czyli należy mi się to gratis...

pinsplash
#21 Demiurg#

Pudełko, koperta ( bąbelki lub np usztywniana tekturowa), taśma klejąca, folia strech, wypełniacze...

Według Allegro i Kupujących powinno być za darmo. Bo jak zmieścisz w koszcie Smarta cokolwiek? Jak zmieścić w koszcie przedmiotu za 3 PLN kopertę za 2PLN? Najlepiej jak towar jest niewymiarowy i kartonów/wypełniaczy, folii bąbelkowej idzie dużo, ale powinny być za darmo.

Znacie zapewne te dyskusje daję tylko2 (3) gwiazdki według "widzimiesię", a co dopiero jak się doda koszty pakowania.

"Proszę tylko żeby się nie pogniotło, żeby się nie stłukło - proszę tylko specjalnie zabezpieczyć - aha i wybieram koszt przesyłki - 5,99" Ale w markecie za reklamówkę płaci.

Rozumiem że Allegro dąży ( Smart) do ujednolicenia kosztów wysyłki przedmiotów, ale zwłaszcza przy tanich rzeczach NIE DA się "ukryć" kosztów pakowania w ich cenie. To samo z przedmiotami sprzedawanymi na niskiej marży.  Ja już mam dość tłumaczeń dlaczego koszt znaczków na kopercie to nie jedyny koszt wysyłki.

Z jednej strony Smart to wygoda dla Kupujących, z drugiej koszty dla sprzedających ( a od Kwietnia będą jeszcze wyższe). Od Kwietnia tez prowizja od wysyłki. Koszty wysyłek wzrosną dla Kupujących po takiej decyzji Allegro - ale NIE Z WINY SPRZEDAJĄCEGO.

Niestety nie mam sugestii jak to rozwiązać przy obecnej polityce Allegro.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

eightbitclone2
#13 Ambasador#

Acha, to nie dość że musze sie z BDO użerać to teraz jeszcze powinienem płacić kolejnej agencji za weryfikacje, certyfikacje itp atrakcje ? 😉  Widze że jak EANY  wam nie wypalą to pewnie będziecie forsować EKO. Metoda ta sama. Nie musisz mieć ale musisz a dostać je możesz w kolejnej organizacji certyfikującej , oczywiście po wniesieniu kolejnej opłaty.....

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@eightbitclone2, chciałabym podkreślić, że opakowania EKO nie są obowiązkowe. Zachęcamy by z nich skorzystać, jednak decyzja jest w 100% po Twojej stronie. Jeśli chciałbyś udostępniać klientom EKO opakowania, możesz je kupić w oficjalnym sklepie Allegro (każde opakowanie ma certyfikat). Jeśli chciałbyś sprzedawać opakowania EKO z certyfikatem FSC na Allegro - będziemy promować te oferty. Jeśli nie chcesz w ogóle udostępniać EKO opakowań, nie musisz nic zmieniać.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mr_oma allegro nie jest eko

jest wręcz nieekologiczne

i przyczynia się do zanieczyszczenia środowiska

przykłady:

- zwroty za darmo przy produktach o małych wartościach - kurier wozi duperele

- brak możliwości wydruków skompensowanych i dziadowski interfejs wymuszający większą ilość klikania (zużycie prądu) i papieru -trzeba tworzyć kopie dla pytań skarbówki

- produktyzacja, wymiana zdjęć i inne narzucone zmiany w serwisie - setki tysięcy komputerów allegrowiczów marnują prąd na te bzdury

- brak edukacji wśród Kupujących że powtórnie użyte opakowania paczek chronią środowisko i twierdzenie, że tylko opakowania jest EKO bo jakiś bzdurny certyfikat FSC

 

wymieniać dalej?

 

co jest lepsze opakowania EKO z certyfikatem FSC x 10szt - czy koperta bąbelkowa użyta 10 razy?

oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@RED jak zapewne wiesz, nie wszystkie działania mogą zostać podjęte z dnia na dzień. Kierujemy się troską o środowisko - jednak nie da się ukryć, że w jakiś sposób każdy z nas na nie oddziałuje. Zmieniamy to, na co mamy wpływ, bo wierzymy, że to właśnie realne czynności, a nie narzekanie czy załamywanie rąk, ma znaczenie.

Co do Twojego zarzutu o częste wyjazdy kuriera - rzadko kiedy jedzie on tylko do jednego domu, zazwyczaj jego grafik i tak jest napięty. Intencję produktyzacji znasz, chodzi o ułatwienie kupującym korzystania z serwisu i uporządkowanie go. Oczywiście nie jest to proces, który od razu działa w 100%, jednak słuchamy Waszych sugestii i staramy się, by każda merytoryczna uwaga przyczyniła się do jeszcze lepszego funkcjonowania produktyzacji. 

Wydaje mi się, że nasza postawa i nasze działania wspierające sprzedających, którzy oferują ekologiczne opakowania, to jasny komunikat dla kupujących. Jeśli masz konkretne pomysły i uwagi, które możemy wdrożyć, zachęcam Cię do zgłoszenia swojego pomysłu w dedykowanej do tego zakładce.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma NIE - NIE jesteście ekologiczni. TAK popieracie rozwiązanie pseudoekologiczne. NIE - nie odpowiedziałaś na pytanie @_Likos_  i @RED  czy lepiej wykorzystać to co już mamy ( folie, ścinki, uzyte pudełka, koperty ) 10 razy czy kupić 10 waszych opakowań. Bo wydaje mi się że odpowiedź jest jasna i chyba nie koniecznie po Waszej myśli. I przypniecie tym którzy korzystają z waszych rozwiązań znaczek eko, a tym którzy naprawdę mają polityke eko - nie. Seems legit? 🤔

Mam na bazarku "rolnika" który sprzedaje swoje produkty. Kiedyś go zapytałem jak już kończył sprzedaż. Czym różnią się ziemniaki zwykłe ( 1,8 PLN/kg) od tych EKO ( 5 PLN/kg). Powiedział że to ziemniaki z tego samego zbioru, tylko przed wyjazdem przebrane - ładniejsze są kwalifikowane jako "eko".

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@pinsplash, na pytanie @_Likos_ odpowiedziałam kilka postów wcześniej - tutaj.

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@mr_oma Nie, nie odpowiedziałaś...przeszłaś obok. Podpowiem Ci : tak bardziej ekologiczne jest wykorzystanie tych samych materiałów 10 raz niż kupowanie 10 opakowań od Allegro. Tak wiem, to nie to co chcieliscie usłyszeć.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów