anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty wysyłki

reklama-reklama
#7 Wielbiciel#

Jest na allegro użytkownik [edycja], który sprzedaje w ofercie smart.

I tak na przykład sprzedaje łatki do roweru z klejem i kluczem za 4,98 złotych a w dostawie ma że do paczki wchodzi 1 sztuki - koszt wysyłki smart 6,69 a do kolejnej znów trzeba zapłacić przesyłkę i to aż 6,69 złotych itd. Tak ma ustawione wiele aukcji o ile nie wszystkie bo nie sprawdziłem wszystkich.

Moim zdaniem to zwyczajne zawyżanie kosztów i trzeba zbanować to konto. Kontaktowałem się z nimi ale nie chcą tego poprawić. proszę o interwencję i ewentualnie gdy się nie dostosują zablokować im konto. Smart w takim wydaniu nie ma sensu. Pozwalając jednemu sprzedawcy na takie kombinacje niszczymy konkurencyjność i funkcjonalność serwisu.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

kostas11
#21 Demiurg#

Ma prawo, nie narusza regulaminu, poszukaj u innego zamiast się denerwować i nakręcać 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

reklama-reklama
#7 Wielbiciel#

Jak to ma prawo skoro regulamin zabrania zawyżać kosztów przesyłek. Czyli jak kupię 100 kompletów łatek do roweru które wejdą do jednego kartonu to mam zapłacić 669 złotych? Absurd i nie zgodne z regulaminem allegro.

oznacz moderatorów

reklama-reklama
#7 Wielbiciel#

669 złotych kosztów wysyłki! 

oznacz moderatorów

reklama-reklama
#7 Wielbiciel#

Ma jeszcze droższe rozwiązania wysyłkowe!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

Kup a gwarantuje że dostaniesz 100 przesyłek a to będzie zgodne z regulaminem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

To proste, Januszex chciał przycebulić i kupić kilka produktów do smarta po to by z części z nich odstąpić od umowy - tak aby miał towarex za 4,98 free do domku. Tu jest czynny żal i całe larum.

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Zbanować to ciebie wypadałoby. Przesyłki nadaje się wg wagi.  Na poczcie gruby list jest droższy niż mała paczka - sprawdź w cenniku dostawcy jak nie wierzysz. Jeśli nadaje to listem poleconym to rzeczywiście tyle to kosztuje a wraz z kopertą bąbelkową nawet drożej. Może ma umowę z dostawcą to miesći się w koszcie.

 

A w ogóle na co Tobie sto łatek do roweru i sto kluczy? Mnie wystarcza jedna łatka na 1000 km i jeden klucz na całe życie.

oznacz moderatorów

reklama-reklama
#7 Wielbiciel#

Najwyraźniej nie wiecie co to jest smart i do czego służy. Z głupotą trudno polemizować i udowadniać im że coś jest głupie. Wyjaśnię. Smart jest po to by przesyłki szły do kupującego bezpłatnie mobilizując go jednocześnie do wyższej kwoty zakupu tak aby wydał minimum 40 lub 100 zł w zależności od produktów i metody wysyłki. Kończę temat. RPM< Ty to byś najchętniej zapałki pojedynczo wysyłał przesyłką kurierską każdą z osobna a cukier podzielił na ziarenka i tłumaczyłbyś mi, że masz rację. Ok. Masz rację. Jesteś mega gościem.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@reklama-reklama, najuczciwiej to by było, gdyby sprzedawca pakując (czasem się upchnie) przesyłki zwracał nadpłatę, ja tak robię, bo po co ktoś kupując 4 książki ma płacić za dwie przesyłki, kiedy mam pudełko ciut większe, gdzie zmieszczę i 6 🙂

oznacz moderatorów

reklama-reklama
#7 Wielbiciel#

Tak właśnie! Patryk0701. A jeszcze lepiej napisać w dostawie, że do paczki wchodzi 20 książek i wtedy jest jedna przesyłka. Nie trzeba liczyć na łaskę sprzedającego tylko ma się to w ofercie.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

To nie łaska, to uczciwość, dlatego wymagam jej też po drugiej stronie, wierząc, że ludzie potrafią być uczciwi (nie grażynojanuszowi) 🙂 <daje batonika> 😊

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Nie rozumiem tego gdybania, ofert na ten typ produktu jest podejrzewam setki

jak nie podoba mi się cena w sklepie to idę do innego

 

Podejrzewam że do tej oferty przyciągnęła Cie cena 4.98 zł, ten sprzedawca w najlepszym wypadku ma podejrzewam złotówkę zarobku, daje koszt transportu za 6,69 ( jeśli jest to list, to list kosztuje 6,60) 

Totalnie niżej się nie da, za 6,69 nie zapakuję się dużo, czasami tyle kosztuje wysłanie kartki papieru do urzędu

oznacz moderatorów

__RPM_
#14 Krzewiciel#

Jako Sprzedąjacy nie wiem ile Kupujący zakupi przedmiotów. Dostawca natomiast wymaga aby paczka ważyła 0,5 kg ewentualnie kolejny próg to 1 kg, 2 kg, 5 kg i miała wartość do 100 zł przy 0,5 kg itd. Za każde powyżej muszę dopłacić z własnej kieszeni, zasponsorować część dostawy. Uważasz że to jest uczciwe? Dlatego Sprzedawcy starają się przewidzieć ile Kupujący zakupi i odpowiednio układają cenniki dostaw. Jeśli wysyła listem to ograniczenia są teraz jeszcze bardziej restrykcyjne.

Nie odpowiada Kupującemu cennik ani Sprzedawca nie chce wysłać inaczej to kup u innego zamiast później wystawiać oceny że wysyłka była za droga.

 

Sam sprzedaje wartościowsze rzeczy i przy łączonych zakupach zalecam lub wręcz zmuszam ich do opłacenia ubezpieczenia przesyłki. Każdorazowo muszę Kupującego informować o ubezpieczeniu bo allegro tego nie robi ani nie ułatwia.  Zdarzyło się że poczta polska ukradła powierzony przesyłką rejestrowaną przedmiot kolekcjonerski dekadę temu i nigdy nie znaleźli.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@reklama-reklama pamiętaj że nie wszyscy kupujący mają smarta, wtedy to wygląda troszku inaczej, i Ty masz rację i sprzedawca, jego podwórko i jego wyliczenia 😉

Pamiętaj że to sprzedawca decyduje czy chce uczestniczyć w smarcie czy nie 😄

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów