anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Koszty wysyłki

LUPO_SKLEP
#7 Wielbiciel#

Witam,

mam zapytanie dotyczące wysyłki i jej kosztów.

Nie mam udostępnionej opcji smart.Klientka zakupiła 3 przedmioty nie wpłaciła żadnych kosztów wysyłki twierdząc, że wybrała smart...?? 

 

oznacz moderatorów
18 ODPOWIEDZI 18

Vryko
#18 Luminarz#

Zapewne wykupiła tą opcję, bez wiedzy, że nie działa u każdego sprzedawcy i jest teraz zdziwiona. Zaproś ją tutaj, na Gadane, może uda się jej wytłumaczyć, że opcja smart jest dostępna tylko u niektórych sprzedawców. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LUPO_SKLEP
#7 Wielbiciel#

Niestety nie da się jej wytłumaczyć. Rzuca słuchawką i grozi wystawieniem negatywa ;-(

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A jak to się stało, że system nie naliczył jej kosztów wysyłki? Umożliwiasz w cennikach dostaw samodzielne wpisanie przez kupującego kosztu wysyłki? Czy może zapłaciła poza Allegro Finanse?

oznacz moderatorów

LUPO_SKLEP
#7 Wielbiciel#

Właśnie to mnie zastanawia.Jak system ja przepuścił....Nie umożliwiam kupującemu wpisania kosztu wysyłki.

Klientka zapłaciła przez allegro finanse i wpisała koszt dostawy uzgodniony ze sprzedającym  i doliczyła 0zł

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LUPO_SKLEP Po włożeniu tych przedmiotów do koszyka mam możliwość zaznaczyć 0 zł za dostawę. Wynika to prawdopodobnie z tego, że te trzy oferty łącznie nie mają wspólnej metody dostawy - musisz nieco ujednolicić cenniki i metody dostaw.

oznacz moderatorów

LUPO_SKLEP
#7 Wielbiciel#

W cenniku dostaw jest maksymalnie 1 szt w paczce, więc powinno naliczyć wysyłkę x3.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LUPO_SKLEP Nie ma wśród tych przedmiotów choć jednego z opcją "darmowa dostawa"?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@xyz96 Duże zamieszanie jest z tym SMARTem ponieważ Allegro udostępnia z związku z wirusem za darmo Kupujący sądzą że jak mają Smart to każda wysyłka jest za darmo powyżej oczywiście 40 zł nie czytając czy sprzedający udostępnia taką opcję Może należy jakość (Allegro) to wyjaśnić kupującym

oznacz moderatorów

LUPO_SKLEP
#7 Wielbiciel#

Nie

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Już wiem o co chodzi, masz tylko jedną opcję: wysyłkę lub odbiór osobisty - musisz ustawić dwie,
np inPost + Poczta 🙂 wtedy pojawia się możliwość ustalenia ze sprzedawcą (tak mówi regulamin)

oznacz moderatorów

LUPO_SKLEP
#7 Wielbiciel#

Mam ustawioną tylko wysyłkę pocztą: po wpłacie na konto lub za pobraniem.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Dorzuć do tego inPost lub odbiór osobisty, a zniknie opcja dopisywania cen przez kupującego 🙂

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@LUPO_SKLEP  już to rozgyzłem. System zgłupiał, bo żadna z tych 3 ofert nie miała wspólnej wysyłki. Musisz to skorygować

na jednej aukcji masz pocztex kurier 48 - 16zł wysyłka 1szt. (brak inpost)

na drugiej aukcji masz paczka 24 - 15zł wysyłka 5szt. (jest również inpost)

na trzeciej aukcji masz pocztex kurier 24 - 16zł wysyłka 3szt. (jest również inpost)

system nie miał wspólnego dostawcy, bo pocztex kurier 48, paczka 24 i pocztex kurier 24 to będę inne rodzaje paczek dla allegro, inpost był tylko na 2 aukcjach. Jak wszystko razem wrzuciła do koszyka to system nie mógł jej tego podciągnąc pod żadną wysyłkę, a wtedy wyskoczyła opcja wpisania dowolnej kwoty przez kupującą. to trzeba poprawić, bo na kazdej aukcji musi być przynajmniej jeden sposób dostawy wspólny dla każdego produktu 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

LUPO_SKLEP
#7 Wielbiciel#

Dziękuję! już poprawiam.Pozdrawiam

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@LUPO_SKLEP  tylko masz 3 różne rodzaje przesyłek pocztowych, a to błąd, musi być jeden rodzaj. Np. pocztex kurier 48 - opisałem to we wcześniejszej wypowiedzi, stąd możliwość wpisania kosztów przez kupującą. W sumie to nie była jej wina, tylko trochę Twoja i systemu cenników allegro.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów