anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Księgowanie faktur

MAMY ROZWIĄZANIE!
domkomfortu-pl
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry !

Mam taki pytanie, w tym momencie wystawiam dla każdego klienta osobną fakturę za każdy towar, czy usługę,a czy jest możliwość jakoś generować plik zbiory (spis, raport, czy jak to się nazywa), dla powiedzmy 300 faktur sprzedażowy dla zmniejszenia kosztów księgowania tego wszystkiego i czy to jest jakoś specjalnie księgowane (jaki system księgowy jest do polecenia) ? Wiem, że to jest trochę dziwne pytanie, ale ja się nie orientuje trochę w temacie, bo teraz działam przez Fundacje, gdzie jest księgowa i system CRM dla wystawiania faktur i tam nie ma coś takiego , ale będę otwierał działalność i szukał księgowej.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
kostas11
#21 Demiurg#

@domkomfortu-pl nie da się każda faktura to oddzielny dokument księgowy nie połączysz ich, ale pomyśl o kasie fiskalnej o ile sprzedajesz dużo osobą fizycznym 🙂 Będzie jeden raport miesięczny dla księgowej 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
domkomfortu-pl
#8 Zapaleniec#

No właśnie chce zautomatyzować wystawianie faktur i wysyłkę do kontragentów. Z tego, co ja wiem, kasa fiskalna jest przepisana do firmy i  przy zamknięciu działalności jest wielki problem z nią.

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@domkomfortu-pl 

Jeżeli dobrze zrozumiałem pytanie to właśnie musisz wymyślić jakiś system. Nie chcę polecać żadnego bo jedne są tanie inne są drogie. I teraz tak, te programy różne oferują właśnie export FV, najczęściej do XML. Jeżeli księgowa jest wstanie do swojego programu zaimportować taki plik FV sprzedażowych to tylko musi wbić zakupowe i ewentualne korekty. Ja swoim ERP exportuje zarówno FV i FVK jak i PK. Także proponuje najpierw rozmawiać właśnie z księgową.

oznacz moderatorów
domkomfortu-pl
#8 Zapaleniec#

A jak ten proces w ogóle się nazywa, bo nie wiem dlaczego, ale nie mogę znaleźć dokładnej informacji na dany temat, czy na przykład Baselinker coś takiego oferuje, jaki mogą być taki systemy w średnim przedziale cenowym?

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@domkomfortu-pl 

Bardzo proszę.

https://baselinker.com/pl-PL/blog/generowanie-jpk_vat-i-jpk_fa/

Wybacz ale nie dam Ci gotowca. To nie ma sensu. Każdy ma inne potrzeby. Ja gdybym chciał dziś aktualizować swojego ERP na ilość stanowisk to musiałbym wywalić 18 tysięcy. Zainteresowany?

oznacz moderatorów
domkomfortu-pl
#8 Zapaleniec#

Dziękuje za info, nie, 18 tys - to przesada. Tak przy okazji zapytam, widzę, że masz już sporo tych towarów i ponad 10 lat firmę prowadzisz. Jak zgromadziłeś tak dużo tych towarów ? Korzystałeś się ze środków własnych, inwestycji, czy może dropshipping ? Bo mi chodzi, jaką wybrałeś strategie na rozwój firmy i otrzymywania zysku i zgromadzania towaru ? Byłbym naprawdę wdzięnczny za odpowiedz, bo dla mnie jak dla młodego przedsiębiorcy to jest bardzo ciekawy temat, przepraszam,jeśli zadaje pytanie nie po temacie i pytam może prywatne rzeczy 🙂

oznacz moderatorów
serwis-texas
#19 Nestor#

@domkomfortu-pl 

Nie spoko. Może zacznę że nie jestem właścicielem :). Oferty są wszystkie zrobione od A do Z przez nas. Model zwykły. Magazyn. Co do dropu to ja jestem przeciwnikiem. Bardzo to niepewne. Poza tym żeby działać dobrze w dropie to trzeba posiadać bardzo dużą wiedzę. Kłopotliwe są przesyłki, rozliczanie SMART, zwroty. To trzeba mieć opanowane. Jak coś pytaj. Chętnie odpowiem.

oznacz moderatorów
domkomfortu-pl
#8 Zapaleniec#

W takim razie ja się skorzystam z twojej propozycji i zadam kilka pytań :


1) Jak wy liczycie zysk w swojej firmie, czy to jest zutomatyzony jakiś proces, czy polecasz jakieś program do tego.

2) Jak liczycie towar w firmie, jaki to program, czy ten program połączony z programem z liczeniem zysku, na zasadzie-zmniejsza się stan, pojawia się zysk.

3) Jak szukacie towarów dla sprzedaży, gdzie to kupujecie, jakie metody.

4) Czy korzystacie się z kredytów kupieckich (faktur z odroczoną płatnością).

5) Jak się pojawiła wasza firma ?

oznacz moderatorów
AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

Wiesz co? Zrób spotkanie biznesowe, zaproś  rozmówcę na jakąś kolację, i pogadajcie sobie. Może przyjmie zaproszenie. Ale nikt Ci tu w szczegółach nie będzie się zwierzał, bo to tajemnice firmy i jej sukcesów.

oznacz moderatorów