anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ktoś mnie zatrudnił do wystawiania ofert - zostałam oszukana

Dzoana123321
#7 Wielbiciel#

Dostałam pracę na facebook od jakiegoś gościa że mam wystawić telefony i to zrobiłam. Później ten facet przestał sie do mnie odzywać a ja mam problem bo zgłosił się kupujący. Nie wiem co robić. Nie mam tych telefonów ani pieniędzy. Facet sam mnie oszukał. Błagam pomóżcie!!

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

xyz96
#21 Demiurg#

Niestety odpowiadasz za oferty wystawione przez siebie na Allegro, także finansowo. Kupujący musi otrzymać od Ciebie telefon lub zwrot pieniędzy.

Swojego "pracodawcę" możesz zgłosić na policję, przedstawiając wszystko co masz na piśmie w związku z zawartą z nim umową.

 

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

Dokładnie, zostałaś oszukana, stałaś się tak zwanym słupem.  Prawdopodobnie będziesz musiała oddać pieniądze za wszystkie telefony które sprzedałaś.

oznacz moderatorów

Dzoana123321
#7 Wielbiciel#

A jeśli nie mam pieniędzy? 

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

Komornik napewno znajdzie.

Nie czekaj, jak najszybciej zgłoś sprawę na policję.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Dzoana123321  Oj musiałaś bardzo ufać żeby tak postąpić. No to teraz trzeba będzie pracować dla komornika.

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Tylko bez pomysłu aby brać kredyt na to

Polecam zapytać się Allegro, pokazać im dowody rozmów, umowy o prace itp

Być może, klientów spłaci się za pomocą POK'u, a Allegro nada Ci do spłaty w ratach wpłatę, omijajać komornika, jednakże taka ugoda i pomoc od nich graniczy z cudem, ale może będą w stanie coś w jakikolwiek sposób pomóc 

Czasy są kiepskie i niepewne, więc no współczuje i życzę powodzenia w ogarnięciu tego bajzlu

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

idź do prawnika - nie baw sie w półśrodki

masz problemy, które zaowocują sprawą karną i cywilną i dużymi kosztami

zgłoś oszustwo na policji - bo zostałas zapewne oszukana co do charakteru swojej

pracy

oznacz moderatorów

Fazzy87
#8 Zapaleniec#

"dostałam pracę na Facebooku od jakiegoś gościa"

Przykro mi ale w świetle prawa wystawiłaś przedmioty których nie miałaś i dodatkowo przekazałaś pieniądze bezpośrednio obcej osobie. Podejrzewam że bez żadnej umowy i bez nawet spotkania się z "pracodawcą". Takie sytuacje już się zdarzały, jakiś czas temu było głośno o takiej formie oszustwa. Niestety, będziesz musiała oddać pieniądze kupującym a znalezienie oszusta i odzyskanie pieniędzy prawdopodobnie będzie niemożliwe.

oznacz moderatorów

Client:79577720
#14 Krzewiciel#

na youtubie jest dużo filmów opisujących takie przypadki, przestrzegających przed takimi praktykami 

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów