anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupony od sprzedających biorących udział w Programie VIP

bielizna_veery
#7 Wielbiciel#

Cześć,

W ostatnich dniach zauważyliśmy, że część sprzedających oferuje Kupującym specjalne kupony na kwotę 5 lub 10 złotych, pod warunkiem dokonania zakupów za odpowiednio 100 lub 200 złotych. Wg otrzymanej informacji, ten nowy sposób promowania ofert jest dostępny wyłącznie dla sprzedających biorących udział w programie VIP.

Co nas martwi:

- nie wiemy, co zrobić, żeby zagwarantować sobie uczestnictwo w programie VIP:( (m.in. należy osiągnąć odpowiedni poziom obrotów, nie mamy informacji jaki. Pozostałe warunki są raczej dobrze opisane)

- PRZYKŁAD: sprzedajemy piżamę za kwotę 90złotych. Nasza konkurencja ma ją w tej samej cenie, ale oferuje kupon na 10 złotych (przy zakupach za 200zł). W takiej sytuacji trudno nam konkurować z uczestnikami programu VIP.

Czy Allegro zwraca takim sprzedającym część lub całość wartości kuponu? Ewentualnie, czy uczestnicy programu VIP mają inną prowizję od sprzedaży/ inny koszt promowania ofert/ inny koszt abonamentów, niż pozostali sprzedający? Zapewne to informacja poufna, ale pamiętamy, że w jednej z ankiet Allegro zadało pytanie, czy należy uzależnić wysokość prowizji, od uzyskiwanych przychodów.

Znamy maksymalne kwoty rabatów, jakich udzielają czołowi polscy producenci z naszej branży (bielizna). Znamy również koszty prowadzenia sprzedaży na Allegro. Trudno nam uwierzyć, że sprzedawcy biorą na siebie całość rabatu udzielonego poprzez kupon, przy tak niskich cenach wyjściowych (przed doliczeniem wartości kuponu). Oznaczałoby to finalnie sprzedaż z 1-5% marżą (przy wybraniu opcji promowania).

Matematycznie w żaden sposób nam się to nie dopina.

Martwi nas to, bo zakupiliśmy bardzo dużą ilość towaru, a nie będziemy w stanie konkurować ze sprzedawcami z programu VIP, którzy oferują dodatkowe kupony  😞

Nie chcemy tutaj rozpoczynać kolejnej dyskusji, gdzie ponarzekamy na Allegro. To nasze miejsce do zarobku, które jako takie świetnie się do tego sprawdza. Dotychczasowe zmiany przyjmowaliśmy z pokorą, a wszelkie rosnące koszty przerzucaliśmy na klientów (lub w jakimś stopniu braliśmy na siebie). W tym jednak przypadku mamy wrażenie, że nie mamy takich samych szans sprzedażowych, jak część wybranych Sprzedających.

To tyle co do naszych zmartwień, przynajmniej mamy słoneczną pogodę:)

 

Pozdrawiamy

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

bielizna_veery
#7 Wielbiciel#

Tak, znamy te warunki. Nie wiemy, co oznacza jednak:

"Odpowiedni poziom obrotów generowanych na Allegro".

Nurtuje nas przede wszystkim pytanie, czy mamy takie same warunki sprzedażowe (prowizje, inne koszty), jak uczestnicy programu VIP. Kalkulując ceny zakupu towaru vs koszty prowadzenia działalności (w tym Allegro), dodatkowa opcja promowania w formie Kuponów jest trudna do udźwignięcia przez Sprzedającego (chyba że jest w jakiś sposób rekompensowana przez Allegro).

oznacz moderatorów

aragil
#15 Entuzjasta#

bielizna_veery W zależności od branży  od  200000zł miesięcznie.

oznacz moderatorów

bielizna_veery
#7 Wielbiciel#

Dzięki za odpowiedź. Brak jednak konkretnych warunków. Możemy zainwestować 200-300 tysięcy złotych w towar, zwiększyć sprzedaż i walczyć o udział w programie, ale nie znamy celów i nie mamy gwarancji, że zostaniemy zaproszeni.

Z drugiej strony wygląda na to, że uczestnicy programu płacą niższą prowizję (po dalszej analizie, to niemal pewne- musieliby prowadzić sprzedaż charytatywną, oferując kupony na swój koszt). W ostatnim czasie obniżyli oni również ceny produktów, mimo że ceny u producentów, i wysokość prowizji Allegro wzrosły. Łatwo teraz wyłapać uczestników programu VIP właśnie po tym, że oferują kupony, i obserwować ich poczynania z cenami produktów.

Trudno konkurować z takimi sprzedającymi, zatem inwestycja w Allegro jest dość ryzykowna. Może się to skończyć wyprzedażą towaru.

Allegro, proszę doprecyzujcie warunki uczestnictwa w programie:)

Czy ktoś może napisać jaka jest aktualna prowizja w dziale Moda, dla uczestników programu VIP? W sumie już tylko to nas jeszcze interesuje w tym wątku.

oznacz moderatorów