anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

kupują, ale nie płacą

subcode
#7 Wielbiciel#

witam, pytanie do zaawansowanych...  juz poczytalem i wiem, ze taki proceder ma miejsce.  Po raz kolejny, ktoś kupił przedmiot, po czym nie dokonał wpłaty, a sprzedaz jest zamrozona. Robia to nie tylko dla jaj, ale na logike biorac, zeby na zimno zablokowac czyjas sprzedaz (akurat na 5 dni normalnego tygodnia). Zero odzewu, zero czegokolwiek.. czuja sie bezkarni absolutnie.. tym razem to byl Piotr [edycja]. Można temu jakos zapobiegac, czy ich karac? to prawdziwa plaga i moowiac sZczerze, zniecheca do korzystania. Niby tak duzo warunkow i obostrzen, a tu z drugiej strony taka samowolka i pelna manipulacja sprzedaza. Jakies rady jak sobie z tym radzic? a moze, siakis protest? wszyscy allegrowicze przez miesiac blokuja ile sie da przedmniotow. Moze jak to sie zrobi plaga globalna, to ktos zechce sie tym zajac?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Rosson_pl
#8 Zapaleniec#

Rozwiązanie jest bardzo proste, wystarczy że sprzedaż dokona się po wpłacie a nie po kliknięciu kup teraz. Niestety takie innowacje nie na tej platformie

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

z punktu widzenia KC to w transakcji konsument konsument b2b zawarcie umowy sprzedaży następuje po kliknięciu już kup teraz

oznacz moderatorów

subcode
#7 Wielbiciel#

W takim razie, moze hakies narzedzie do scigania ich w zwiazku z dokonanym zakupem, zeby rowniez „**piiip**c” im zycie. Moze wtedy wcisniecie tego przyciaku poprzedzi przejscie malego napiecia przez jakis zwoj?

oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

jest sąd w pl była sprawa że sobie jakiś 14 latek dla jak wylicytował malucha za 900tys zł ale mu sprzedawca odpuścił jak się dowiedział że to jakiś szczyl i że rodzinę by musiał zastawić na 50 lat do przodu

 

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Na allegro to codzienność ,ale sprzedawca na nic nie ma wpływu i na pomoc w tym kierunku zbytnio liczyć nie może . Jedni kupują i nie płacą inni płacą a później zwracają . 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak działa regulamin i takie są możliwości, dział to w dwie strony, jak obowiązek zapłaty to i obowiązek wysyłki.

oznacz moderatorów

TitanXP
#8 Zapaleniec#

Witam, może mi ktoś wytłumaczyć kto dał im prawo licytować żeby zaraz po wygraniu mógł zrezygnować? To są jakieś jaja dlaczego Allegro nic z tym w sprawie nie robi. Teraz muszę czekać 7 dni żeby zlecić zwrot prowizji. Czy mogę od razu wystawić ponownie tą samą aukcję i nie mam zamiaru tyle czekać, zależy mi na sprzedaży na czas. Ciekaw jestem ile tym razem stracę.

To już 4 klient (Agata_Lukasz) do listy zablokowanych. Ale tym razem klient zgłosił "odstąpienie od umowy" mimo produktu nie został i nie zamawiał kuriera czy też odbiór osobisty. Tylko tak po prostu od razu zaraz po wygraniu licytacji XD

A nie jak ci poprzednicy, zero kontaktu tylko musiałem czekać 30 dni i z automatu otrzymałem zwrot prowizji (rabat transakcyjny) !!!

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów