anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupująca zgłosiła, że odebrała pustą kopertę z paczkomatu, co mogę zrobić?

pinonero
#9 Pomysłodawca#

Ręce mi opadły i muszę się pożalić. Kupująca otworzyła dziś dyskusję, że nie otrzymała swojego towaru - dwie pary sportowcy skarpet, koperta dość gruba. Jako dowód wysłała zdjęcie pustej, otwartej koperty. Twierdzi, że odbierając paczkę z paczkomatu nie zauważyła, że wyciąga pustą kopertę.

Już nawet nie pytam co zrobić w tej sytuacji, bo jakakolwiek nie byłaby prawda, to będę musiała wysłać nowy towar lub zwrócić pieniądze.

Muszę przyznać, że sprzedaż na Allegro staje się coraz bardziej ryzykowna, sprzedawca w sporze z kupującym nie ma szans.

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21

pecela
#16 Inspirator#

Zaklejenie koperty taśmą, jest wystarczającym powodem do potraktowania przesyłki jako uszkodzonej w transporcie. Adresat ma wtedy prawo do otwarcia przesyłki przy kurierze i spisania protokołu szkody (odbiorca nie wie, kto zakleił kopertę taśmą).

Co do uszkodzenia koperty podczas otwierania, to nie zawsze wiadomo, czy uszkodzenie powstało podczas otwierania, czy ktoś otworzył kopertę wcześniej i zakleił taśmą.

oznacz moderatorów

mix-mce
#14 Krzewiciel#

@pecela nie spotkałem się z takim zachowaniem kupujących. Co więcej miałem przypadki że kupujący odbierał paczkę mimo że dźwięki ze środka wskazywały na uszkodzoną zawartość i nawet nie myślał żeby otwierać paczkę przy odbiorze czy spisywać protokół. Wolał odczekać kilka dni i rozpocząć dyskusję (oraz/albo walnąć negatywa).

Uszkodzona koperta zaklejona taśmą to dalej jest uszkodzona koperta. Kupujący nie zwraca uwagi na takie szczegóły. Zaklejam koperty tylko i wyłącznie by się nie rozklejały w drodze, nie by kupujący czuł się bezpieczniej.

 

oznacz moderatorów