anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał paczki i chce zwrot pieniędzy

Client:89641334
#7 Wielbiciel#

Witam, 

Mamy taki problem. Kupujący zamówił u nas fototapete na konkretny wymiar robiony pod niego. 

Poprosił o wysyłkę do Niemiec. Paczka została prawidłowo wysłana, kurier dwukrotnie podejmował próbę dostarczenia ale pod wskazanym adresem nikogo nie było. 

Paczka wróciła do Nas, a kupujący domaga się zwrotu pieniędzy. Na nic tłumaczenia, dyskusja allegro. 

Co robić? 

oznacz moderatorów
15 ODPOWIEDZI 15

Vryko
#18 Luminarz#

Zacząć liczyć go za magazynowanie jego towaru. 

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:89641334 Tu masz opisane w jakich przypadkach nie musisz przyjąć, towar na zamówienie:https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/prawa-i-obowiazki-sprzedajacego/w-jakich-przypadkach-moge...

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@Client:89641334  Na to nic nie poradzisz. Trzeba kasę oddać.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:89641334 produkty na zamówienie nie podlegają pod zwrot, nic nie wykombinuje 😉 Poproś o dopłatę na ponowną wysyłkę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:89641334 Oddaj, wlicz to w straty. Jeśli już jest Dyskusja, klient może wystąpić o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a to może oznaczać dla Ciebie większe kłopoty.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@xyz96 już nie strasz produkt na zamówienie nie podlega zwrotowi 🙂

@Client:89641334 jak będzie dyskusja podeślij allegro z ich własnej pomocy 😄

https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/zasady-zwrotow-i-reklamacji/kiedy-sprzedajacy-moze-odmowic-p...

Sprzedający nie ma obowiązku przyjęcia zwrotu nastepujących przedmiotów 
  • rzeczy nieprefabrykowane, wyprodukowane według specyfikacji konsumenta lub służące zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb
________
Κώστας
oznacz moderatorów

Client:89641334
#7 Wielbiciel#

Bez jaj. To na tym ma polegać to forum? To że kasę mogę oddać to ja wiem. Liczyłem na jakieś konkrety. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jakie konkrety? Możesz oddać i mieć spokój, możesz nie oddać i czekać na rozwój wydarzeń. Klient może wystąpić do POK.

oznacz moderatorów

Client:89641334
#7 Wielbiciel#

Mogę też każda reklamację zasadną czy nie uznawać. Mogę też towar bez zapłaty wysyłać i też mieć spokój. Mamy 21 wiek i jakieś prawo, które to reguluje czy nie? 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@Client:89641334 Oczywiście że możesz powtórnie wysłać,pytanie czy zostanie odebrany.

oznacz moderatorów

krejzole
#14 Krzewiciel#

Ja robię to tak, koszt magazynowania towaru 30 zł za dobę po trzech miesiącach protokół że towar przechodzi na moją własność z tytułu pokrycia kosztów magazynowania i dowidzenia. Żaden sąd nie pomoże a już był.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@krejzole I jest konkret.😁

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Tylko 30 zł? Zrób 130, szybciej towar będzie Twój 🙂

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:89641334 No więc skoro wszystko wiesz, znasz prawo, nie chcesz oddać, to po co pytasz? Było tu wiele wątków, w których sprzedawcy płakali po zablokowaniu konta i kont powiązanych po wypłacie rekompensaty z POK w najróżniejszych sytuacjach. Poszukaj. Jak było w Twoim przypadku można byłoby ocenić, gdyby mógł się tu wypowiedzieć kupujący. Poczekaj na finał Dyskusji.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Client:89641334  proszę 🙂 

Kupujący nie odebrał nie wywiązał się z umowy

Kodeks Cywilny

Art. 535.  Przez umowę sprzedaży sprzedawca zobowiązuje się przenieść na kupującego własność rzeczy i wydać mu rzecz, a kupujący zobowiązuje się rzecz odebrać i zapłacić sprzedawcy cenę.

Nawet jak by chciał bo może odstąpić to możesz odmówić 

Ustawa Konsumencka 

Art. 38. Prawo odstąpienia od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorstwa
lub na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów:

3) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana,
wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego
zindywidualizowanych potrzeb;

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów