anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący nie odebrał przesyłki pobraniowej paleta

C-Auto50
#8 Zapaleniec#

Witam.

Kupujący nie odebrał przesyłki pobraniowej, wysyłka była wykonana na palecie i koszta są dosyć spore.

Brak kontaktu z kupującym, wczoraj wysyłałem mu przedsądowne wezwanie do zapłaty za koszta wysyłek.

Dzisiaj zrobił zwrot towaru którego nie odebrał? 

Jak mam się odnieść do tego zwrotu?

Co mam zrobić żeby odzyskać koszta wysyłki oraz zwrotu wysyłki?

Proszę o pomoc.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

mdrogeria
#21 Demiurg#

tylko sądownie możesz odzyskać koszt zwrotu i częściowy nadania .niestetyundecided

oznacz moderatorów

C-Auto50
#8 Zapaleniec#

Czyli Allegro w żaden sposób nie pomoże rozwiązać tego sporu? Kupujacy będzie dalej mógł sobie zamawiać i nie odbierać przesyłek?

Moje koszta to prawie 400 zł. 

Miał już ktoś taką sprawę w sądzie?

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

C-Auto50 nie ugrasz nic poza kosztami powrotu + róznica pomiędzy nadaniem rzeczywistym ,a najniższym jaki oferujesz dla danego produktu . Ja z pobrań zrezygnowałem pół roku temu , jestem HAPPY , sprzedaję drobne produkty i mam dość użerania się o 20-30 zł , a nie odczuwam jakiegoś znacznego spadku w obrotach .obrania to zło konieczne , czasem lepiej odpuścić parę złotych i spokojniespać .

Zapoznaj się z tym -https://sadinternetowy.pl/?gclid=Cj0KCQjws536BRDTARIsANeUZ5_FgZt7VXFWtQkrKR7pTZ0AEQ2W7B8N8_qCvKbS3jy...

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@C-Auto50  Po pierwsze : zrezygnuj z pobraniówek 🙂

Po drugie cytat z jednego z wcześniejszych postów :

"Oddajemy do sądu WSZYSTKIE nieodebrane pobraniówki, nie interesują nas żadne tłumaczenia. Nieodebrana pobraniówka, wysyłamy przedsądowe wezwanie do zapłaty. Na wezwanie odpowiada może 1 na 20 delikwentów. Żeby się nie pakować w koszt uzyskania PESEL-u z MSWiA co jest płatne 30zł ( i ostatnio bardzo utrudniają uzyskanie danych) spraw nie kierujemy do e-sądu tylko do zwykłego sądu w trybie postępowania uproszczonego (koszt pozwu 30zł)  Można taki pozew złożyć w sądzie cywilnym w swoim mieście.

W pozwie należy zaznaczyć że do dnia złożenia pozwu delikwent nie złożył oświadczenia o odstąpieniu od umowy dzięki czemu wedle własnego uznania możemy żądać nie tylko kosztu zwrotu i różnicy pomiędzy wybranym a najtańszym sposobem wysyłki ale :

1. zapłaty za całą wysyłkę i zwrot

2. zapłaty za całą wysyłkę i zwrot oraz towar a dodatkowo domagać się w pozwie by delikwent przysłał po towar własny transport

Trochę czekamy na wyrok, potem wniosek o klauzulę wykonalności i sprawa do komornika. Tym sposobem "żartowniś" od nieodebranej paczki jest w plecy kilkaset złotych."

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli odstąpił od umowy po wysyłce, powinien pokryć tylko koszt powrotu przesyłki do Ciebie. Nie pokryje dobrowolnie, możesz dochodzić tego w sądzie. Koszt wysyłki do niego jest po Twojej stronie.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96  No i patrz Pan , nie ma tu dyskusji, ani ochrony Sprzedającego..... tak mi się widzi nierówne traktowanie stron...

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

C-Auto50
#8 Zapaleniec#

Nie moge tego zrozumieć, napisane przy zakupie jaki jest koszt wysyłki a ja go mam opłacać jak komuś się odwidzi odebrać paczkę? Dziwne to prawo. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

C-Auto50 niestety jeśli odstąpi od umowy zgodnie z zapisem w UK jesteś zobowiązany do zwrotu kosztów najtańszego nadania jaki oferujesz dla danego produktu  i tego nie przeskoczysz .

oznacz moderatorów

C-Auto50
#8 Zapaleniec#

Rozumiem jeśli odstąpi, dopiero po wysłaniu wezwania do zapłaty kliknął w zwrot. 

Na moje jeśli dzień wcześniej poszło wezwanie to jego zwrot do niczego się nie łapie. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

A to już sąd rozstrzygnie. Kupujący odstąpił od umowy. Ma na to czas od momentu jej zawarcia do 14 dni od odebrania towaru. Nie udostępniaj wysyłki za pobraniem.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@C-Auto50 a ustawa mówi co innego, że nie od momentu zawarcia umowy 🙂

Art. 27. Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35.

Art. 28. Bieg terminu do odstąpienia od umowy rozpoczyna się:

1) dla umowy, w wykonaniu której przedsiębiorca wydaje rzecz, będąc zobowiązany do przeniesienia jej własności – od objęcia rzeczy w posiadanie przez konsumenta lub wskazaną przez niego osobę trzecią inną niż przewoźnik

@xyz96 a jak klient odbierze paczkę po 10 dniach od zawarcia umowy i wysłania to napisz mi proszę podstawę prawną od kiedy mam to liczyć ???

________
Κώστας
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@kostas11 Nie wiem, co kombinujesz, ale na pewno źle 🙂 Klient ma 14 dni na odstąpienie, licząc od dnia odebrania przesyłki. Może jednak odstąpić wcześniej, przed odebraniem, przed wysyłką, w każdej chwili, nawet sekundę po zakupie 🙂 Jeśli masz jakiś dowód, że nie może, to go wskaż. Ja wiem, że może, UOKiK też to potwierdzi. Może jakiś sąd orzekł, że nie może? Podaj link do wyroku.

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@kostas11 naprawdę klient może odstąpić nawet zaraz po zakupie. Jeszcze zanim wyślesz towar.

@C-Auto50 zacznijmy od tego, czy klient był osobą fizyczną czy kupił na firmę? Ile dokładnie dni od zakupu minęło do odstąpienia?

Ja raz składałem pozew do sądu, ale niestety przez błąd formalny został odrzucony i odpuściłem 😕 Nie podałem w formularzu terminu wykonalności czy coś w tym stylu. Nie wiedziałem co miałem tam wpisać. Generalnie za 20-30zł to szkoda czasu i natym oszuści bazują. Jednak w przypadku Twoim gdzie to jest kilkaset złotych to już na pewno warto usiąść i taki wniosek złożyć.

Składasz go do sądu rejonowego odpowiedniego do miejsca zamieszkania oszusta. Składaj go na formularzu urzędowym! Są zawsze dostępne do ściągnięcia na stronie sądu. Opłata w zależności od kwoty, ale do 500zł wartości sporu to będzie na 99% raptem 30zł. Wszystkich kosztów wysyłania listów poleconych (za potwierdzeniem odbioru) oraz opłaty sądowej, domagaj się w pozwie. Dobrze, że wysłałeś przedsądowe wezwanie bo w formularzu jest pytanie czy próbowałeś wcześniej polubownie zakończyć sprawę.

To tyle co mogę podpowiedzieć i pomóc.

Powodzenia i utrzyj gnojowi nosa.

oznacz moderatorów