anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący otworzył dyskusje z zapytaniem kiedy otrzyma zwrot środków za towar którego nie odesłał

kupujodfirmy
#8 Zapaleniec#

Jak w tytule Kupujący próbuje wyłudzić ode mnie pieniądze za zakup z 5 lipca, 12 lipca zgłosił zwrot towaru ale go nie odesłał ( historia zwrotu pokazuje tylko że zwrot zgłoszony i nic więcej ).  Kupujący otworzył dyskusje i dalej cisza nic się nie odzywa brak kontaktu. Co mam zrobić w tej sytuacji? Rozumiem że allegro będzie sprawdzać historie zwrotu i zobaczy że paczki nie odesłał i domaga się bez prawnie pieniędzy?

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17

LEW433
#21 Demiurg#

Jak nie wysłał to jak masz zwrócić środki, napisz to w dyskusji. Czekam na zwrot towaru!

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kupujodfirmy przypomnij klientowi o obowiązku odesłania towaru , po odstąpieniu od umowy prawo do jego własności przeniósł na Ciebie .

oznacz moderatorów

kupujodfirmy
#8 Zapaleniec#

Ale towar otrzymał w lipcu więc jak do tej pory nie odesłał to już przecież za pózno mamy już pazdziernik przecież.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Opisz to w dyskusji, jeżeli Allegro zdecyduje się na zwrot rekompensaty, to nie możesz być obciążony z tego powodu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kupujodfirmy nigdy nie jest za późno , masz prawo odmówić przyjęcia zwrotu po terminie , ale nic nie stoi na przeszkodzie abyś poszedł klientowi na rękę oczywiście jeśli czas nie wpłynął na parametry produktu .

oznacz moderatorów

kupujodfirmy
#8 Zapaleniec#

Ale nie ma kontaktu z klientem, ja nie wiem może towar jest używany, więc nie mam obowiązku już przyjmować żadnego zwrotu.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kupujodfirmy no jak nie ma , a dyskusja ?? Po odstąpieniu od umowy towar nie należy do klienta tylko do Ciebie , możesz obciążyć klienta za utratę wartości czy bezprawne użytkowanie , ale co do przyjęcia po terminie ... hmmm jest to dyskusyjna sprawa .

oznacz moderatorów

kupujodfirmy
#8 Zapaleniec#

Kupujący zadał pytanie:

Opis problemu: Witam, czy zwrot środków za zakup został sfinalizowany? Pozdrawiam

I dalej cisza tylko moje wypociny że nie otrzymałem żadnego towaru od niego i na jakiej podstawie żąda zwrotu i jeszcze kilka innych a Kupujący cichutko nic nie pisze od 6.10.2022, na allegro się loguje.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kupujodfirmy sie nie przejmuj , może pomylił transakcje .

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro zamknie mu dyskusję jak nie wypowie się, dyskusja automatycznie zamyka się po 30dniach. Czekaj aż ktoś się wypowie.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kupujodfirmy  Wszystko OK, ale uważaj żeby na każdą wiadomość  odpowiadać w nieprzekraczalnym terminie  24 godzin,  właśnie na tym wymogu Allegro wielu dyskutantów przegrywa. Dlatego właśnie kupujący przypomina o zwrocie środków licząc że się na tym poślizgniesz.

Mało tego wydaje mi się że co jakiś czas powinieneś prowokować kupującego  tekstem:  "Proszę o zamknięcie dyskusji ponieważ kupujący nie zwrócił zakupionego przedmiotu."

oznacz moderatorów

kupujodfirmy
#8 Zapaleniec#

No właśnie spóżniłem sie z odpowiedzią o pare godzin, ponieważ byłem akurat w bieszczadach, a poza ty od września mam zawieszoną działalność i nie sprzedaje nic na allegro, wiec nie zerkam co chwila na meila jak wtedy gdy sprzedawałem.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kupujodfirmy a... to takie salto  ,zerknij do zakładki czy czasem klient nie ma przyznanej rekompensaty .

oznacz moderatorów

kupujodfirmy
#8 Zapaleniec#

Nigdzie nie widzę żeby miał przyznaną rekompensate i mam nadzieje że allegro takich naciągaczy nie będzie wspierać.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@kupujodfirmy była tu taka historia, że oddali dla klienta pieniądze za przesyłkę pobraniową, której nie odebrał 🤣

Oczywiście sprawa została wyjaśniona. Nawet moderatorki przeprosiły w imieniu allegro

 

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@kupujodfirmy  "...mam nadzieje że allegro takich naciągaczy nie będzie wspierać."

Niestety  właśnie jest odwrotnie, allegro wspiera  naciągaczy,  kupujący o tym wie i  ma nadzieję, a  może nawet prawie pewność  że uzyska odszkodowanie.

Musisz być uważny i konsekwentny.

A swoją drogą jestem ciekaw czy Allegro kiedyś  weźmie się za takie oczywiste przypadki oszustwa. Przecież to jest sprawa dla prokuratora.

oznacz moderatorów

kupujodfirmy
#8 Zapaleniec#

W moim przypadku jest oczywiste że nie odesłał są na to dowody w posiadaniu allegro, więc mam nadzieje że tak będzie tym bardziej że nie jest to mała kwota 440zl.

oznacz moderatorów