anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy ktoś tak ma z DPD ?

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

1. mam umowę z DPD  na codzienny odbiór zawartą przez brokera który mi wystawia faktury i któremu płacę,

2. płacę też Allegro jakąś część kosztów  za większość wysyłek  co też rozumiem 

3. do tego regularnie dostaję faktury bezpośrednio od DPD na jakieś śmieszne kwoty rzędu 1-3 złote i ta ostatnia pozycja mnie zastanawia bo kwoty są małe ale przychodzi tych faktur kilka w miesiącu i to od dawna, obawiam się czy czasem nie płacę za coś podwójnie ?

spotkał się ktoś z takimi extra fakturami od DPD  na małe kwoty ? 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

mikeza
#20 Guru#

w przypadku tradycyjnej umowy z DPD mam 2 faktury opiewające za okres od 1-15 dnia miesiaca i od 16-30/31. Nic więcej, ale nie wiem jak Ty się rozliczasz, bo wspominałeś coś o pośredniku ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

dokładnie tak samo się rozliczam z pośrednikiem: 2 faktury za dwie połowy miesiąca, pytałem go o te drobne faktury ale nic nie wie, mówi żeby zapytać DPD i chyba będę musiał tak zrobić bo kwoty drobne ale denerwujące

a co najciekawsze ja wcale ich nie płacę ani nie daję do księgowania, musze sprawdzić historię rachunku czy mi sami nie potrącają, jeżeli nie to nadal olewam temat 

 

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

właśnie sprawdziłem, ściągają mi te kwoty z rachunku firmowego w ramach "polecenie zapłaty" a ja żadnego polecenia nie dawałem, zaraz do nich zadzwonię !!!   

oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

a tak przy okazji zapytam jak to jest że płacimy DPD za każda wysyłkę, klient w ramach smarta nic nie płaci a Allegro dolicza nam  do tego swoje obciążenia, czy nie płacimy czasem za to samo dwa razy ?  

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

jeśli klient wybiera kuriera DPD, to wtedy opłaca paczkę i Ty masz tą pozycję na fakturze, ale jeśli wysyłasz allegro DPD to te pozycje są w fakturze z allegro, bo to od nich kupujesz tą usługę ,a nie od DPD i oni nic Ci nie doliczają za paczki allegro dpd.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

ELEKTROMARKET
#12 Orędownik#

tak właśnie powinno być ale muszę to sprawdzić bo jak na ilość wysyłek Allegro-DPD to faktury od DPD dostaję stanowczo za duże 

oznacz moderatorów