anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kupujący rozpoczął dyskusję i reklamuje towar którego u mnie nie kupił!

MAMY ROZWIĄZANIE!
pelagia__pl
#8 Zapaleniec#

Witam mam przypadek kupującej która żąda ode mnie zwrotu za towar którego nie kupiła u mnie wszczęła dyskusje i straszy mnie policją i że zostaną wszczęte dalsze kroki. Dodam że nie idzie przekonać kupującej że to nie jest towar u mnie zakupiony i prośby żeby to sprawdziła kończą się oskarżeniami w moją stronę że jestem oszustem 😕  

oznacz moderatorów
17 ODPOWIEDZI 17
xyz96
#21 Demiurg#

No więc w czym problem? Skoro to nie Twój towar, odrzuć reklamację i zapomnij. Skąd wiesz, że nie Twój?

oznacz moderatorów
pelagia__pl
#8 Zapaleniec#

Poprosiłem w dyskusji o zdjęcia reklamowanego towaru

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

No i po czym poznajesz, że nie Twój?

oznacz moderatorów
pelagia__pl
#8 Zapaleniec#

Rośliny które zdjęcia Pani zrobiła nie mam takich odmian w ofercie i nigdy nie sprzedawałem kłączy roślin zawsze w doniczkach. 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jeśli masz pewność, odrzucasz reklamację i koniec tematu. Kupujący może iść na policję, do sądu, gdzie chce. Allegro w dyskusji nie może zmusić Cię do uznania reklamacji.

oznacz moderatorów
pelagia__pl
#8 Zapaleniec#

Teraz mam problem bo dostałem komentarz negatywny. Napisałem w tej sprawie na kontakt Allegro już nawet nie trudnię się żeby poprosić kupującego o wycofanie tego komentarza. Czy jest szansa że jakiś pracownik Allegro zajrzy do tej dyskusji i zweryfikuje że towar który klient reklamuje nie pochodzi ode mnie i usunie negatywny komentarz i oceny klienta?   

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Nie, komentarz nie narusza zasad Allegro. Serwis nie ma możliwości zweryfikowania, jaki był rzeczywisty przebieg transakcji, czy towar był zgodny z opisem, czy towar reklamowany pochodził od Ciebie, dlatego ocena pozostanie.

oznacz moderatorów
pelagia__pl
#8 Zapaleniec#

A gdybym próbował się odwołać z tej opcji że kupujący kupił tylko po to żeby wystawić ocenę negatywną? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Ta opcja będzie odrzucona jeśli komentarz nie został wystawiony natychmiast po zakupie i jeśli kupujący otrzymał towar po wpłacie. Gdyby był to odbiór osobisty, miałbyś szansę na usunięcie.

oznacz moderatorów
BlueMouse_pl
#9 Pomysłodawca#

i dlatego powinna być możliwość wystawiania komentarzy kupującemu , jest wielu takich oszołomów na allegro którzy próbują szantażem coś ugrać od sprzedającego , już nie raz miałem z takimi do czynienia i będą nadal tacy gdyż nie ma możliwości ich ocenienia

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pelagia__pl Zapoznałam się ze tą transakcją i aktualnie działam w temacie negatywnego komentarza. Jak tylko otrzymam decyzję w tej sprawie. Wrócę tutaj do Ciebie z informacją. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pelagia__pl Zgodnie z obietnicą, wracam z dobrymi wieściami. Z uwagi na to, że wystawiony komentarz dotyczył niewłaściwej transakcji, został on już usunięty. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
pelagia__pl
#8 Zapaleniec#

Bardzo Pani dziękuję za interwencję. Nie ukrywam że jestem w szoku 😄 

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pelagia__pl Mam nadzieję, że w pozytywnym? 😉

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
pelagia__pl
#8 Zapaleniec#

Oczywiście w pozytywnym sensie bo już się oswajałem z wiadomością użytkownika xyz96 że "Serwis nie ma możliwości zweryfikowania, jaki był rzeczywisty przebieg transakcji, czy towar był zgodny z opisem, czy towar reklamowany pochodził od Ciebie"   

oznacz moderatorów
__RPM_
#14 Krzewiciel#

Poszukaj samemu we własnej historii co zakupiła. Napisz osobne zgłoszenie do allegro. Opisz szczegółowo i dołącz linka do aukcji i dyskusji. Pracownik allegro ma wgląd do zakupów Kupującego i do pewnej historii. Być może Kupująca kupiła inny przedmiot u Ciebie. Być może kupiła u innej sprzedającej ten reklamowany. 

Nie ma gwarancji, że będą to mogli sprawdzić w historii zakupów ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

skoro to nie twoje kwiatki to pewnie kupowała też u innych inne gatunki babce się mogło coś pomylić (inne kupowane w tym czasie mogły być nawet na bazarze) a jak jej coś uschło to winę zrzuciła na kogoś do kogo miała dane z allegro tak najłatwiej jesteś pewny że to nie były twoje to nie daj się a ją przy okazji na czarną listę .

oznacz moderatorów