anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kurs akcji Allegro spada, choć... nie powinien

Halfrunt
#18 Luminarz#

Fundusze pozbywają się akcji polskiego giganta e-commerce. Kurs akcji spada, choć... nie powinien

 

Co się dzieje z allegro?

  • Ograniczenie dostaw w Smart family,
  • zmniejszane ludziom limitu Allegro pay,
  • ostatnie podwyżki pod płaszczykiem uproszczenia cenników, 
  • teraz te wycofanie się funduszy, które wprowadziły Allegro na giełdę.

Jako sprzedający chciałbym widzieć perspektywy, a tu z końcem czerwca otwiera się kolejny gracz. 

 

Hmmmmm, co myśleć 

oznacz moderatorów
20 ODPOWIEDZI 20

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt kurs akcji to wielka manipulacja 🙂  Konkurencji nie będzie a tym bardziej w formie jakiej jest teraz dostępna, allegro może spać spokojnie 🙂

Masz dostęp do tego co się zaraz otwiera ? 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kostas11 mam ale widzę tam innych sprzedających również z allegro, którzy zammiast obniżyć cenę produktu, to dalo+20% od tego co mają na Allegro 😀

Więc też sukcesów nie wróżę.

Prosty unix, Ale nie widzę bezpośredniej integracji z przewoźnikami, więc lipa bo kopiować danych adresowych pojedynczo mi się nie uśmiecha, 

 

Da się wszystko połączyć jedynie przez baselinkier, a to drogie rozwiązanie przy kilku tysiącach produktów.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt też to zauważyłem że wystawiają drożej, tu płaczą że brakuje konkurencji a tam wystawiają drożej mimo że na razie nie ma prowizji, drugi minus i to największy brak darmowych dostaw i to skreśla ten portal 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@kostas11 dobrze wiesz że darmowych przesyłek nie ma nigdzie 😀, ale wiem o co ci chodzi, jeśli nie pobierają prowizji to z czego ta darmowość  miałaby wynikać? 

Darmową wysyłkę mógłbym sam dać na parametrach smarta, ale przy zachowaniu tych samych cen co na Allegro, nie będzie to konkurencyjne, jednakże plusem dla sprzedawcy byłby brak darmowych zwrotów, bezsensownych dyskusji i tej całej jakości sprzedaży. 

To może się opłacić, lub niższa cena, ale wyższy próg do darmowej przesyłki.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Halfrunt po pierwsze stać ich, mogli by na start zrobić a może i zrobią jakąś akcję promocyjną, po drugie wolał bym dać im 5 % co by zrobili ala smarta 🙂 Wszystkie marketplace mają darmowe dostawy od jakiejś kwoty 45 zł 79 zł itp. to działa lepiej na sprzedaż niż niskie ceny 🙂

Jedyne co to fajnie wygląda karta produktu, brak jakichkolwiek zbędnych rzeczy 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

atechnik_sklep
#13 Ambasador#

Bez "darmowych" dostaw faktycznie nie zawalczą o masowego klienta zwłaszcza w sytuacji gdy sprzedawcy wystawiać będą towar w cenach wyższych niż na Allegro.

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

@kostas11 W moim przypadku przy zachowaniu cen z Allegro mogę zrobić swojego Smarta.

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@kostas11 a na Allegro masz jako sprzedawca darmowe dostawy? Jak?!

Jak spojrzałem na doliczenia do Smarta jakie będziemy musieli zastosować od sierpnia (dodatkowi obowiązkowi kurierzy) i po lipcowych podwyżkach, to przy DPD, DHL, UPS jest to 10,99 zł (towar 300+ zł), to za ok. 10,70 zł znajdziesz u brokera Pocztexa. A jak Cię jeszcze zaczną rolować na gabarycie to zapłacisz 2-3 razy tyle.

Allegro Paczkomaty koszt bez Smarta 9,99, dopłata sprzedawcy do Smarta od lipca 8,29 zł (cena towaru 300+).

@Halfrunt liczę, że po starcie 29.06 zaczną się pojawiać integracje, czy to z przewoźnikami/brokerami, czy też programami do fakturowania innymi niż Comarch.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@medalik_2009 chodzi mi o sam fakt "darmowych dostaw" jak to widzą kupujący a to że płacą za to to inny temat ja nic nie dokładam bo mam to w towarze 🙂

Wiesz że ten smart to taki myk że aż im się należy nagroda, tylu przyciągnęli i utrzymali lojalnych kupujących że nawet przepłacając cieszą się że mają darmową dostawę i liczą ile zaoszczędzili 😄

Więc jak nowy portal nie da darmowych dostaw to może zapomnieć o kupujących, a czy to sprzedawcy dopłacą czy portal mało istotne, bez tego nie będzie tam zakupów a tym bardziej poniżej 150 - 200 zł bo powyżej można już zrobić samemu darmową dostawę 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Haha i nie wiesz dlaczego ceny +20%. Że też mi to wcześniej do głowy nie przyszło. Tam trwają ostre testy. Rodzinki pracowników kupują. Nie ma konkurencji to wezmą co jest byle sprawdzać.... To wcale nie musi być takie głupie...

oznacz moderatorów

PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

Może Sellasist? Mają udostępnić integrację z tym nowym tworem pod koniec czerwca. Co prawda nie ma tam tylu integracji co w baselinker, ale wydaje się być nieco przystępniejszy cenowo.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@PlatinumCandle o ciekawe cenowo, a czy jakieś perspektywy są na integrację z bramką SMS?

oznacz moderatorów

PlatinumCandle
#9 Pomysłodawca#

@Halfrunt oj niestety o to ich nie pytałam, może przedzwoń do nich na dniach i podpytaj o istotne dla Ciebie kwestie? Mi akurat spodobało się to, że abo jest elastyczny zamiast sztywnego cennika i nie liczą zamówień ani ofert z Sellingo. Będę właśnie przeskakiwać na Sellasist jak pojawi się integracja z tą nowością

oznacz moderatorów

MikroLITY
#13 Ambasador#

@Halfrunt A ja częściowo rozumiem te wyższe ceny. W mojej branży firmy sprzedają na Allegro z groszowym zyskiem - często zastanawiam się, jak im to się opłaca. Więc zawsze na nowych portalach dają ceny wyższe, bo myślą, że tam da się coś jeszcze zarobić - dopóki rynek nie zostanie zajechany przez "januszy biznesu". Oczywiście na dłuższą metę kończy się to tym, że Allegro nadal dzierży palmę pierwszeństwa.

oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Nie ma się co dziwić. Allegro gra przeciwko własnym klientom. A wchodzi spora konkurencja. Był właściciel który ochrzaniał jak coś było nie tak to allegro działało albo szybko błędy naprawiało. Jest Korpo gdzie premie są za "superpomysły" ale nikt nie dostaje kar za to co przy tym popsują czy nagród za naprawę tego to na efekty nie trzeba było długo czekać.... Ludzie są tym zmęczeni. Brakuje tam integracji, jakichś tańszych wysyłek ale na to jeszcze maja czas. Brak prowizji zachęci nawet jak się tam będzie ułamek tego co tu sprzedawał. Poleci tam ta klientela która zbudowała allegro, czyli Ci od wszystkiego, którzy teraz zrobili się zbędni w dobie ilości bez jakości. Za nimi polecą ludzie szukający nietypowych rzeczy i się rozkręci. Póki co to nie portal dla masówek. Co innego przy nietypowych, używanych przedmiotach. Tam tańsza cena zrekompensuje wysyłkę kupującym, a sprzedający bez katalogu też będą mieli lżej. Portal startuje jak kiedyś allegro i na razie jest ok dla podobnej klienteli.  OOO i do 16 zdjęć można dawać... Czyli jak już kiedyś napisałam zbierają to co allegro lekką ręką wyrzuciło.

oznacz moderatorów

Vetinari
#9 Pomysłodawca#

@Halfruntfundusze nie "pozbywają się", trudno tak nazwać sprzedaż bodajże 5% akcji 🙂 Nadal mają sporo powyżej 50%. Stąd zresztą spadek ceny - większa podaż niż popyt. A co do pozostałych rzeczy, które wymieniłeś, to są wszystko orzeszki. Nie mówiąc o tym, że podwyżki to raczej wpływają nawet na wzrost kursu.

I w ogóle - czy akcje spadają? W marcu były po 25 zł, teraz są po 32 zł 🙂 Na rocznym wykresie nie widać w tej chwili niczego niepokojącego, wręcz przeciwnie.

Także rozumiem, co robisz, niektórzy uważają, że im więcej zniechęcania do Allegro tym lepiej, ale warto trzymać się faktów i wiedzy....

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

@Vetinari 

ha ha ha

"także rozumiem co robisz" doprawdy?

ja tylko cytuje spostrzerzenia z rynku:

https://pl.investing.com/news/economy/fundusze-pozbywaja-sie-akcji-polskiego-giganta-ecommerce-kurs-...

 

oznacz moderatorów

Vetinari
#9 Pomysłodawca#

@Halfruntno to cytaty zwyczajowo wkłada się w cudzysłów i podaje ich źródło - od razu, a nie po jakimś czasie 🙂

Nie mówiąc o tym, że pominąłeś pozytywne sygnały zawarte w tym tekście (błyskawiczna sprzedaż, wystarczyło kilkanaście godzin). I dodałeś swoje własne wnioski, które już cytatem nie są. I które zasadniczo są błędne.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

A może błędne nie są....

jeśli mimo jak twierdzisz te "orzeszki" które są w rzeczywistości poczynionymi oszczędnościami nowego prezesa i podwyżki dla sprzedawców, które miałyby wpłynąć na wzrost kursu, ale tak nie jest

To dlaczego fundusze pozbywają się akcji?

Ja tylko pytam.

oznacz moderatorów