anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kwarantanna a sprzedaż

KanalZeran24
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

 

jestem sprzedawcą na allegro w jednoosobowej firmie. Co dzieje się w sytuacji, gdy żona (nauczycielka) będzie musiała pójść na kwarantannę, więc siłą rzeczy i ja?

Nie pojadę do firmy pakować paczek....

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

LEW433
#21 Demiurg#

Jak kwarantanna to zwolnienie lekarskie.Nie wiem co na to Allegro.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@KanalZeran24  Zakańczasz wszystkie swoje aukcje, piszesz do tych którzy zakupili coś u Ciebie i wspólnie decydujecie co dalej. Zwrócić wpłaty możesz bez wychodzenia w domu. Allegro nie przewidziało niestety takich sytuacji i trzeba sobie radzić samemu.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Zmień sobie czas dostawy na np.14 dni to ci nieco pomorze,możesz też wpisać sobie urlop jak jeszcze mas coś w zapasie.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@mwmonety  Zanim wskoczy mu urlop to kwarantanna będzie na ukończeniu 🙂

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg Jedna plaga się skończy to znowu coś wymyślą ,mam nadzieje że nie ale w tych czasach to już nic mnie nie zdziwi.

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@mwmonety Skąd wiesz że pomorze, a nie np. mazowsze?😛

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg jak ma 3 aukcje to możesz tak zrobić jak masz kilka tysięcy to jest niewykonalne

bo ich nie wznowisz - bez dopisania jakieś parametrów marek i innych bzdetów czy te wađliwych stanów magayznowzch

a jak Kupujący zobaczą takie działanie to zamiast Ciebie pytać o co chodzi polecą na policję bo oszust, przekrętas i itp

ponadto

chorobowe wyklucza pracę pod każdym pozorem - inaczej nie dostaniesz zasiłku chorobowego lub będziesz go musiał zwrócić

nie można wysyłać maili paczek i itp

https://strefabiznesu.pl/praca-w-czasie-zwolnienia-lekarskiego-jakie-konsekwencje-groza-pracownikowi...

allegro ma to oczywiście gdzieś

 

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

No przeczytałem. Największe wrażenie zrobiło na mnie to:

Ponadto praca na zwolnieniu lekarskim może być potraktowana przez szefa jako ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych, co może być z kolei powodem do zwolnienia dyscyplinarnego lub udzielenia nagany.

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@RED  Jak nie masz wyjścia to jest wykonalne. Pisałam to w oparciu o własne doświadczenia. Jakiś czas temu moje dziecko miało bardzo poważny wypadek podczas wspinaczki w Alpach Szwajcarskich i uwierz w ciągu kilku godzin zakończyłam kilka tysięcy aukcji, stworzyłam jedną wiadomość i rozesłałam ją do wszystkich którym nie wysłałam zamówionych rzeczy. Było to coś w stylu, że nie mogę wysłać i nie wiem kiedy będę mogła. Nikt nawet słówkiem nie napomknął, że kombinuję czy chcę go oszukać. Wysłałam zamówienia po ponad miesiącu bo tyle czasu nie było mnie w kraju. Aukcje też powznawiałam jakoś, może wtedy nie było jeszcze tylu obowiązkowych parametrów. Ludzie wcale nie są tacy straszni a w obliczu takich sytuacji są wręcz świetni. Pamiętam, że dostałam nawet kilka wspierających mejli. Szkoda tylko, że faktycznie Allegro ma nas w takich sytuacjach głęboko...

_____________
Kama
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@Kaliope_Brzeg ludzie normalni oczywiście są wspaniali

ale nie byłaś chora na chorobowym

- jeżeli w trakcie choroby napiszesz choćby 1 maila - jak zus go się dopatrzy stracisz cały zasiłek chorobowy

a obecnie możesz zrobić sobie test - np: nie zmienisz masowo cen w produktach, które nie mają uzupełnionych parametrów

 

ja np: nie odstanę żadnych pieniędzy jak mnie złapie kwarantanna bo nie płacę chorobowego gdyż wiem, że unikanie pracy nawet w trakcie choroby jest niemożliwe

na własnej działalności

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@RED U mnie test wyjdzie pomyślnie bo zawzięłam się i pouzupełniałam wszystko co potrzebne. Sprawiłam sobie omijacz opłaty utrzymaniowej a on nie ma sensu jak brakuje parametrów 🙂

Ja chorobowe co prawda płacę ale nie korzystam ze zwolnień podobnie jak Ty bo zawsze jest coś do zrobienia.

_____________
Kama
oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Najlepiej to "pójść na swoje" wtedy nie trzeba się nikogo pytać "no i co teraz?"

 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Allegro nie jest przygotowane na tego typu "wydarzenia".

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

KanalZeran24 wydłuż czas wysyłki o czas kwarantanny , innego wyjścia nie ma

oznacz moderatorów