anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Kwarantanna Sprzedającego - co zrobić z zamówieniami?

MAMY ROZWIĄZANIE!
Tommy691
#8 Zapaleniec#

Witam.Zajmuje sie sprzedażą na allegro.Zona od wczoraj ma podejrzenie covid.Jutro dzwoni do lekarza po skierowanie na badanie.bede musiał pójść z nią na kwaratanne 17dni.Czy jest taka opcja na allegro żeby mozna zablokowac sprzedaz wszystkim kupujacym ale żeby nie trzeba było sciagac aukcji.Ewentualnie czy oprócz opcji urlop nie ma takiej opcji o  informacji o kwarantanie sprzedajacego na 17dni i wysyłce po tym terminie!!!???CZY allegro wyjdzie/wyszło naprzeciw problemów sprzedających z pandemią?????

pzdr tomek

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7
xyz96
#21 Demiurg#

Nie ustawisz urlopu z dnia na dzień. Musisz to zrobić 7 dni przed urlopem. Zorganizuj sobie zastępstwo lub ściągnij aukcje. Na czas przerwy najlepiej zamknąć sklep.

oznacz moderatorów
Client:44052296
#21 Demiurg#

@Tommy691 możesz wydłużyć czas wysyłki (ale kupujący nie czytają całości oferty i mogą się posypać negatywy i statystyki pójdą się **piip**

albo możesz zrobić jak radzi xyz96

oznacz moderatorów
ZibiK30
#18 Luminarz#

@Tommy691 Dlaczego 17 dni? było 10, jakieś zmiany czy trudniejszy covid? Możesz zrobić jak inni radzą, czas wysyłki wydłużyć i urlop dodatkowo. W opisach dopisz ze jesteś na kwarantannie do xx może to bardziej zapewni kupujących by się wstrzymać z zamówieniami 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów
gierland
#12 Orędownik#

Tommy691 - Wydaje mi się, że przesadzasz. Obecnie czas kwarantanny to 10 dni i to licząc od dnia ostatniego kontaktu z chorym.

Skoro będziesz na kwarantannie to nie powinieneś wysyłać żadnych przesyłek. Może okazać się, że ty też jesteś chory i pakując towary przenosisz na nie wirusa i tym samym stwarzasz zagrożenia dla zdrowia i życia innych. Dobrze, że podjąłeś ten temat bo jest ważne...

Zamknij na czas kwarantanny wszystkie aukcje. Będziesz je miał w aukcjach zakończonych. Po kwarantannie bezproblemowo jest wznowisz.

Życzę zdrowia i negatywnego wyniku testu...

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@gierland 10 dni to na kwarantannie jest zarażony z potwierdzonym wynikiem a członek rodziny ma kwarantannę 10 +7 dodatkowo ,zapobiegawczo .

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

@gierland - nie masz doświadczenia w tym przypadku - nie odpisuj. Czas "izolacji"dla zarażonego wynosi 10 dni. Po tym czasie może iść do pracy. Czas "kwarantanny" dla np. współmałżonka wynosi również te 10 dni + dodatkowe 10 dni od ostatniego kontaktu z zarażonym. Czyli wychodzi 20 dni.

@ommy691 - odpiszę Ci na podstawie własnego doświadczenia.

Moja żona jest pielęgniarką w szpitalu. Sprawa jasna, wcześniej lub później złapie tego wirusika, to jest nieuniknione. Wyszło w październiku zeszłego roku. Źle się poczuła, zwolnienie na tydzień, w piątek info ze szpitala (a miała iść na nockę), że cały personel siedzi w domu, w poniedziałek rano na testy. Po południu otrzymuje info - żona do izolacji na 10 dni, covida oczywiście przeszła tydzień wcześniej, pewnie reszta rodziny razem z nią, a reszta rodziny na kwarantannę na 20 dni.

Czas kwarantanny wynosi 10 dni (dla zarażonego czas )

Ja się wymigałem - tylko 10 dni byłem na kwarantannie (zgłosiłem zamieszkanie w przyczepie kempingowej).

Teraz wracając do aukcji. Zostałem z ok. 20-oma spakowanymi przesyłkami. We wtorek nikt już ich nie odebrał - to niemożliwe - we wszystkich systemach są informacje o kwarantannie.

Moje porady - tak z własnego doświadczenia:

- Piszesz do wszystkich kupujących informacje z wyjaśnieniem. Opisujesz sytuację zgodnie z prawdą. U mnie kilka osób zrezygnowało (po prostu zależało im na szybkiej dostawie), większość poczekała do końca kwarantanny, tylko jedna osoba wystawiła negatywny komentarz (powód - sprzedający nadal wystawia aukcje, chociaż jest na kwarantannie)

- nie słuchaj innych na temat zamykania wszystkich aukcji - nie masz takiego obowiązku, a wysłać - i tak nie dasz rady, nikt Ci nie odbierze przesyłek

 - ustaw na aukcjach odpowiedni czas wysyłki, włącz urlop na czas jaki możesz

- co 2-3 dni wysyłaj kupującym info o czasie realizacji zamówienia wskazanym na aukcji wraz z podaniem powodu - uwierz mi - większość wyrazi zrozumienie do zaistniałej sytuacji, jednak część odstąpi od umowy (jeśli zależało im na szybkiej dostawie). Niestety, czasy wysyłki są dosyć skutecznie ukrywane przez Allegro, mało kto tam zagląda.

- bądź w stałym kontakcie e-mail i tel. z klientami

- odpowiadaj na wiadomości e-mai i w dyskusjach - to priorytet, nie ma czegoś takiego jak jakaś ulga w tych sprawach dla sprzedających - mogą Ci nawet konto zablokować za brak odpowiedzi.

Możesz za ten czas być sporo "w plecy", więc za już teraz opracuj sobie strategię "odbicia" strat - ja się z tym "bujam" do tej chwili.

@xyz96Zorganizuj sobie zastępstwo lub ściągnij aukcje. Na czas przerwy najlepiej zamknąć sklep. - To jest jedna z najbardziej śmiesznych i absurdalnych  odpowiedzi na AG. Kompletny brak doświadczenia i rozeznania w temacie. xyz96 - proszę, nie wypowiadaj się "na siłę" w tematach, w których nie masz zielonego pojęcia.

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
Tommy691
#8 Zapaleniec#

Dzięki za rzeczową odpowiedż!

oznacz moderatorów