anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Liczenie czasu wysyłki - od uzyskania wpłaty do nadania przesyłki

majorDownar
#7 Wielbiciel#

Każdy sprzedawca musi zdefiniować czas wysyłki. Jest on podany w każdej aukcji. Niech to będą 2 dni (oczywiście chodzi o 2 dni robocze). Jak jest liczony ten czas?

Przykładowo: sprzedawca uzyskał wpłatę w poniedziałek. Do kiedy musi nadać przesyłkę, by zmieścić się w terminie opisanym w aukcji jako "2 dni"? Czy Allegro precyzuje tę kwestię w regulaminie, gdyby ktoś miał wątpliwości?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

majorDownar
#7 Wielbiciel#

Czytałem te zapisy, ale one są ogólnikowe i nic nie wnoszą do sprawy. Czy ktoś zatem może odnieść się do konkretnego, podanego wyżej przykładu?

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@majorDownar  jeśli status płatności nie jest zakończony to taka przesyłka nie liczy się do statystyk. Dopiero w momencie zmiany statusu (faktycznej płatności za towar) masz liczony czas do nadania.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

lopes1990
#12 Orędownik#

przy 2 dniach masz  48 godz. ( oczywiście piszę o godzinach roboczych ) na wysyłkę od momentu otrzymania wpłaty bądź wybrania pobrania przez klienta. Istotne jest dodawanie etykiet w tym terminie. Jeżeli klient dokona zakupu o 7:00 w poniedziałek a etykietę utworzyłeś o godzinie 9:00 w środę to niestety przekroczyłeś już termin 😉 

 

Dla mnie to mały absurd , bo powinny być liczone po prostu dni robocze a nie godziny. Dlatego dużo sprzedawców dodaję etykietę od razu po zakupie klienta, a wysyła później 😉 

 

Osobiście jako sprzedawca tego nie praktykuję , ale widzę po swoich zakupach jak sprzedawcy dodają etykiety. 

oznacz moderatorów

majorDownar
#7 Wielbiciel#

 

Wydawałoby się prosta sprawa, a co wypowiedź to inna interpretacja. Dlatego bardzo przydałaby się oficjalna wykładnia Allegro w tej sprawie, a takiej nie znalazłem. To ważna kwestia, gdyż klienci są bardzo czuli na czas dostawy, liczą go sobie wedle własnego uznania i od tego własnego liczenia stawiają wymagania lub mają zarzuty.

Wróćmy do mojego przykładu: klient płaci za towar w payu w poniedziałek, sprzedawca wysyła towar w środę. Pytanie: czy został spełniony wymóg wysyłki w ciągu 2 dni roboczych?

Interpretacja pierwsza

Tak. Wysyłka nastąpiła w dwa dni - od poniedziałku do wtorku mija pierwszy dzień, od wtorku do środy mi drugi dzień. Godzina nie ma znaczenia, byle wysyłka wyszła w środę.

Interpretacja druga

Nie. Od poniedziałku do środy są 3 dni robocze: poniedziałek, wtorek, środa. Wysyłka w poniedziałek to dzień pierwszy, we wtorek to dzień drugi, w środę to dzień trzeci.

 

Interpretacja trzecia

To zależy. Jeżeli od uzyskania przelewu do nadania wysyłki upłynęło ponad 48 godzin, to wymóg 2 dni nie został spełniony. Jeżeli upłynęło mniej niż 48 godzin, to wymóg został spełniony, mimo że w obu wypadach przelew nastąpił w poniedziałek, a wysyłka w środę.

Ja osobiście działam zgodnie z pierwszą interpretacją - dwa dni robocze, to dwa dni odległości od dnia zapłaty, do dnia wysyłki, godzina się nie liczy. Ważne by wysyłka wyszła w środę.

 

Sprawa etykiet jest drugorzędna i nie ma tu znaczenia. Czas liczy się od dokonania przelewu przez klienta.

Podsumowując: nie chodzi o prowadzenie jałowych sporów. Chodzi o to, jakie jest w tej sprawie zdanie Allegro, gdyż ono obowiązuje obie strony transakcji do niego, chcąc nie chcąc, musimy się odnosić. Ja niestety zdania Allegro na ten konkretny temat nigdzie nie znalazłem i to niestety daje pole do wiecznych rozbieżności interpretacyjnych.

 

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

TATLOK
#15 Entuzjasta#

Wiele już tematów na ten temat było, ale kiedyś mi Allegro wytłumaczyło na moim przypadku, gdzie mam określoną wysyłkę 24h a wpłaty przyjmuje tylko z góry  przez Allegro Finanse (bez pobrań i odbiorów osobistych) 

Czas nadania w terminie liczony jest do  24h od zamiany statusu zamówienia na "zakończona" do momentu zmiany statusu na wysłane/odebranie/przyjęte u przewoźnika! Pod warunkiem wprowadzenia numeru przesyłki do systemu Allegro, tak aby system mógł zczytać dokładną datę i godzinę odebrania przesyłki od klienta. 

Wyprowadzenie samego przewozowego listu przed wysłaniem, bez wysłania paczki nic nie da, a robią to automatycznie systemy przyjmujące zamówienia z allegro.

oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

@majorDownar Już o to pytałem na tym forum, ale nie dostałem jednoznacznej odpowiedzi. Po swoich statystykach oraz zapisach w pomocy allegro (2 dni(48 h)) jestem prawie pewien, że godzina ma znaczenie. 

Generowanie etykiety też ma znaczenie, bo wpływa na: Numery przesyłek uzupełnione w terminie

oznacz moderatorów

majorDownar
#7 Wielbiciel#

Czyli w dalszym ciągu mamy niejasność i jesteśmy zdani na rozbieżne interpretacje, choć w tej akurat kwestii istnieje możliwość przyjęcia konkretnego rozwiązania, do którego wszyscy  (sprzedający i kupujący) mogliby się odnosić w razie wątpliwości. Szkoda, że Allegro nie chce przyjąć żadnego rozwiązania.

Tatlok używa określenia 24h, a nie dzień roboczy, co może wpływać na definicyjne rozbieżności, o czym pisałem wcześniej (24h to bardzo konkretny czas, natomiast dzień roboczy już nie tak bardzo - wysyłka o 13, 14 czy 15 to ta sama informacja w kontekście dnia roboczego, bo cały czas jest to ten sam dzień, mimo różnych godzin, natomiast przy pojęciu 24h godzina 14 może być jeszcze w ramach 24h, a godzina 15 już powyżej 24h), natomiast w opisach terminu wysyłki spotyka się bardzo różne określenia (do 24h, zwykle 24h, 2 dni itp.) Wszystko to jest niejednoznaczne i często skłania kupujących do zadawania pytań: Wpłaciłem wczoraj, dlaczego moje przesyłka jeszcze nie wyszła? Kiedy wyjdzie moja przesyłka? 

Jednoznaczna definicja Allegro ukróciłaby większość takich sytuacji.

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@majorDownar Godzina nadania przesyłki ma znaczenie. Czas jest liczony w przypadku przesyłek pobraniowych od momentu zakupu, a w przypadku płatności z góry od zmiany statusu płatności na "zakończona". Jeśli więc stanie się to o 12:00 w poniedziałek, a przesyłkę nadasz w środę o 13:00, czas dwóch dni zostanie przekroczony. 

Dodam, że zegar zatrzymuje się w weekendy i święta.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

majorDownar
#7 Wielbiciel#

Czy to jest oficjalne stanowisko Allegro? Jeżeli to jest oficjalne stanowisko Allegro, to sprawę mielibyśmy wyjaśnioną - 2 dni, czyli 48 godzin (a w zasadzie do 48 godzin) licząc od chwili uzyskania przelewu (godzina i minuta), do chwili nadania przesyłki (godzina i minuta). Oczywiście chodzi tu płatności payu, gdzie mamy tak szczegółowo podany czas. No, ale 90% osób wybiera te formę płatności. 

A zatem błędne jest stanowisko osób, które uważają, że nie ma znaczenia godzina, a jedynie dzień. Innymi słowy nie każda płatność w poniedziałek, a wysyłka w środę oznacza automatycznie zmieszczenie się w dwóch dniach roboczych.

Wyjaśniona została także inna ważna kwestia: od poniedziałku do środy upływają dwa dni robocze, a nie trzy dni robocze, jak twierdzą niektórzy. Błędne jest twierdzenie: płatność wykonana w poniedziałek i dwa dni na wysyłkę, znaczy, że wysyłka ma się odbyć w poniedziałek (dzień pierwszy) lub wtorek (dzień drugi).

oznacz moderatorów