anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lista absurdów Allegro

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Numer 1: ocena kosztów wysyłki:

Dziś a za wysyłkę kosztującą 5,90 zł dostałem "aż" cztery gwiazdki. Niby nie tragedia, ale właściwie dlaczego? Wszak te same 5,90 zł jest premiowane z góry pięcioma gwiazdkami, jeśli kupujący skorzysta ze Smarta. To właśnie najlepiej pokazuje absurd tej sytuacji: dokładnie ta sama usługa raz jest według Allegro warta bezwarunkowe 5 gwiazdek, a kiedy indziej "co łaska". I w żaden sposób nie zależy to od sprzedawcy, który jest oceniany. 

Ciekaw jestem ewentualnej odpowiedzi kogoś a administracji 😎 Bo na mój gust żadnego sensu ani logiki w tym nie ma. A co proponuję? Aby każda wysyłka równa kwocie wymuszonej przez Smart była również premiowana pięcioma gwiazdkami. Chyba każdy się zgodzi, że to jedyne logiczne wyjście.

oznacz moderatorów
42 ODPOWIEDZI 42

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@TomBanknoterNastępna głupota: Jakość twojej sprzedaży, a w niej: Numery przesyłek uzupełnione w terminie:80,95%

Klienci piszą i proszą, żeby wysłać później lub licytują drugie, kończące się za kilka dni, a Allegro za to mi obniża jakość.  Co prawda mam na to totalnie wywalone, ale allegrową głupotą pozostaje.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

dolina_ksiazki
#10 Popularyzator#

Klojeny

Od 4 lutego będzie pobierana prowizja od wysyłki - chyba że kupujący wybierze smart

Jeżeli mam aukcje wyróżnione smartem a kupujący wybierze paczkę za pobraniem zapłacę prowizje

Jeżeli mam ceny w smart a kupujący tego nie wykupił też zapłacę prowizje

W zależności od kategorrii zapłacimy prowizje od wysyłki między   2-25%

Moim pomysłem na to jest dodanie szybkiej informacji dla kupującego - drogi kliencie wybrałeś opcję przesyłki z poza smart proszę o dopłatę do wysyłki 15% wysokość prowizji lub nie mogę wysłać Ci tego przedmiotu ponieważ prowizja od przedmiotu oraz wysyłki przekracza wartość przedmiotu . Kup inny przedmiot lub wybierz inny koszt wysyłki - może się uda 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

A co z tymi, którym z urzędu odebrano smarta? czyli konkretnie co z aptekami, nie mamy smarta  a przynajmniej nie powinniśmy go mieć, no bo niedozwolona reklama i kicha, u nas na smarta na kupisz, oceny lecą w dół i sprzedaż leci w dół, oj jak dobrze, ze ja już niedługo wnuki bawić będę.

 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

Zawsze pozostaje sobie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego oni to robią:

a) są pazerni, i chcą wyciągnąć od nas jak najwięcej kasy

b) chcą się pozbyć z Allegro niektórych grup sprzedawców i pewnych asortymentów

c) to wszystko dla naszego dobra

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#14 Krzewiciel#

@WREDZIA-W1  Z punktu widzenia szeroko pojętej logiki nie to oczywiście sensu. Ale jest niestety zgodne ze stanem faktycznym 😉 - a wynika z tego, że Allegro wymusza aby wszystko działo się od razu. Kupiłeś, od razu płać. Dostałeś o 2 w nocy wpłatę na PayU? Dyrdaj na pocztę, bo licznik bije.

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@TomBanknoter  Dlatego należy, dla własnego zdrowia psychicznego, mieć na to wszystko wy...piiip... ne (wymoderowałam se sama)

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

Wywalone ... Tak jest GRZECZNIE ...

 

 

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Saturn_33  Całkiem nie to miałam namyśli 😞  Trzecia literka "j" 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Saturn_33  Edit: "na myśli" - spacja mi szwankuje.

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

To se popraw albo kup Nową Klawiature - na Allegro 🙂

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@Saturn_33  Na Allegro? No coś Ty??? Mam narażać niewinnych ludzi na koszty?

Ula

Ula
oznacz moderatorów

Saturn_33
#9 Pomysłodawca#

No tak , masz rację ... Kupisz Klawiaturą za 20 zł a sprzedawca zapłaci 25 zł PROWIZJI ... Lepiej nie krzywdzić Sprzedawcy ... BuChaCha... Lepiej lezeć i NIC nie robic - przynajmniej się nie straci ...

oznacz moderatorów

ik-mercado-uk
#9 Pomysłodawca#

koniecznie ze Smart 😛

oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@ik-mercado-uk   Nie używam tego **piiip**ycznego piii****pip

Ula

Ula
oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Proszę o zachowanie kultury wypowiedzi.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

Vryko
#18 Luminarz#

Klaudia, możesz mi wierzyć, że teraz jest pełna kultura wypowiedzi. Ale w sumie całe szczęście, że ktoś siedzi i tego pilnuje, bo jakby ludzie nie byli pilnowani i zaczęli pisać szczerze i od serca, co myślą, to większość tekstów składała by się wyłącznie z **piiip**nięć 😉

______________
Sołtys Allegro
oznacz moderatorów

pikinier10
#11 Animator#

Nie da się zachować kultury wypowiedzi jeśli odwalacie głupotę za głupotą.

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

Zignoruje ten ton wypowiedzi po raz ostatni.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@cloudcloud  Przyjmuję do wiadomości 🙂 Od tej pory będę wyłącznie pisać: Dobrze mi tu. Tu mi tak dobrze,  że...... dobrze mi tak 🙂

Ula

Ula
oznacz moderatorów