anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Lista wykorzystanych kodów EAN

przemoczony94
#8 Zapaleniec#

Chyba nie doproszę się na czacie Allegro, więc może tutaj spróbuję. 
Potrzebuję otrzymać listę kodów EAN, które zostały dodane do katalogu produktów przez naszą firmę (inne konto Allegro).

O co chodzi?
Sprzedajemy towar, który nie posiada własnego numeru EAN od producenta. Od sierpnia Allegro wymaga 100% aukcji połączonych z Katalogiem Produktów. Brakuje nam kilkaset połączeń. Dawno temu (również o tym pisałem na forum) wyszedł straszny bajzel z numerami EAN - ale do tego już się chyba przyzwyczailiśmy.
Posiadamy listę kodów EAN z platformy mojeGS1, ale nie wiemy, które z tych kodów zostały użyte przy wystawianiu aukcji na Allegro. Wychodzą takie sytuacje, że biorę kod EAN, który okazuje się, że jest już wykorzystany i przypisany jako zupełnie inne urządzenie, czego robić nie mogę, gdyż Katalog Produktów edytuje parametry wystawianego produktu.
Jeśli otrzymalibyśmy pełną listę kodów EAN wykorzystanych przez naszą firmę i porównalibyśmy ją z pełną bazą naszych kodów EAN, uniknęlibyśmy takich sytuacji. Nowa aukcja - nowy kod EAN.
Moim skromnym zdaniem nie jest to coś, co wymaga dwutygodniowego móżdżenia techników Allegro i "ponaglania sprawy" przez BOK, a rozwiązania jak nie było tak nie ma.

Help!

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@przemoczony94 Cześć. 🙂 Skonsultuję Twoją sprawę z odpowiednim zespołem i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

przemoczony94
#8 Zapaleniec#

I jak? "Ponaglamy" sprawę? Dajcie w końcu jakąś konkretną odpowiedź. Tak, nie, nie wiem. Cokolwiek jest lepsze, niż czekanie na coś, co nigdy nie nadejdzie...

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@przemoczony94 Pamiętam o Twojej sprawie 🙂 Wciąż jest analizowana, proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@przemoczony94 nie wiem czy Ci nie będzie łatwiej wydrukować listę EAN którą masz i po kolei wpisywać w wyszukiwarkę mój asortyment i wyjdą Ci produkty które są przypisane do czego lub jak nie jest dodany to będzie brak wyszukania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

przemoczony94
#8 Zapaleniec#

Już myślałem, że znalazłeś złote rozwiązanie, ale niestety... W Moim asortymencie mogę podejrzeć tylko do dwóch miesięcy wstecz. Potem wpisałem kod EAN w wyszukiwarkę na stronie głównej i, o dziwo, po kodzie EAN też da się szukać na Allegro. Jednak gdy próbowałem utworzyć nową aukcję, okazało się, że kod EAN, który nie występował ani w Moim asortymencie, ani w wyszukiwaniu na stronie głównej Allegro, otrzymałem informację, że kod EAN jest już użyty z innym produktem, który mi zasugerowano.
Także trafiłem do punktu wyjścia, gdzie nie mogę rozróżnić użytych kodów EAN od tych, które nie występują w katalogu.

oznacz moderatorów

www_bokken_pl
#11 Animator#

Tutaj to sprawdzisz

https://allegro.pl/offer/

Praca niestety mozolna i allegro nie pomaga w poprawkach i odrzuca masowo wnioski o poprawę produktów...

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@przemoczony94 a to nie pisałeś że chcesz jakieś archiwalne, zakończone aukcje wyłuskać, pewnie z tego wynika problem po stronie allegro i się głowią jak to zrobić 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

wyprzedaz_2010
#10 Popularyzator#

Niestety w związku z wymogami EAN jest coraz więcej błędów na Allegro. Możesz trafić na taka sytuację, że przy próbie połączenia towaru z produktem z poziomu "Mój asortyment" dostaniesz komunikat o błędnym EAN'e a z poziomu edycji oferty wszystko przejdzie bez problemu. Z mojej perspektywy nie wydaje się prawdopodobne aby te pomysły Allegro z uproduktowieniem ofert i podpinaniem EAN'ów kiedykolwiek doczekały się szczęśliwego końca. Będziemy się z tym gryźli aż pojawi się konkurencja dla Allegro albo za zarządzanie w tej firmie weźmie się w końcu jakaś kompetentna osoba.

oznacz moderatorów