anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam Smart!, dlaczego muszę płacić za wysyłkę?

tale4
#8 Zapaleniec#

Mam81lat .W czasie pandemii leki i wszystko otrzymuję poprzez kurierów

i transport z aptek i sklepów mam za darmo np z marketu online za darmo powyżej 200 zł

wartości paczki. Dałem się oszukać Allegro i zapłaciłem 49zł za smart i 16 zł za kuriera.

Allegro mimo że im zapłaciłem będę od dziś omijał szerokim łukiem bo do monopoli czuję obrzydzenie

za ich pazerność

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

kostas11
#21 Demiurg#

@tale4  kupienie smarta nie gwarantuje darmowej dostawy, musi to udostępniać sprzedawca a jak miał w ofercie kuriera za 16 zł to nie mógł być smart, trzeba patrzeć na znaczek przy dostawie 😞  To nie wina allegro tylko nie zapoznanie się z zasadami i regulaminem smart 😉

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 70 + to najbardziej roszczeniowa grupa wiekowa😞 w Polsce , 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria tu się z tobą nie zgodzę, działam w branży kolekcjonerskiej i nigdy nie maiła problemów ze starej daty numizmatykami czy filatelistami, fakt trzeba na spokojnie porozmawiać poświęcić czas ale to procentuje, tym bardziej że realia się zmieniają wchodzi internet i zakupy online co jest dla nich nowością 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

kostas11 obok mojego sklepiku stacjonarnego jest klub seniora , dziewczyny obsługujące przychodzą na zakupy . Nie jesteś w stanie sobie wyobrazić co opowiadają o zachowaniu emeyrytów , w sklepie zakupowuy kontakt z 70+ również nie należy do wyjątkowo przyjemnych .

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@tale4  Podpowiem Ci jak robić takie zakupy w przyszłości. W główną wyszukiwarkę wpisujesz Caotina i po lewej stronie zaznaczasz 2 filtry - Darmowa dostawa Smart i w sposobach dostawy Kurier i możesz już wybierać pasującą ofertę.

Widzisz wtedy tak :

https://allegro.pl/listing?string=caotina&bmatch=dict55-ctx-sup-1-3-1106&allegro-smart-standard=1&do...

_____________
Kama
oznacz moderatorów

tale4
#8 Zapaleniec#

Allegro ma obsługiwać nie tylko ludzi mających się za inteligentnych ale również starych

i schorowanych ,z trudem radzących sobie w zakupach internetowych,bo j głowa już nie ta i okulary za słabe. W moim domu jest trzy chore osoby i jestem skazany na zakupy internetowe.

Codziennie składam co najmniej jedno zamówienie.

W aptece online, do domku online zasady są jasne kupuję za 200zł-transport darmowy.

W Allegro płacę za smart 49 potem za transport paczki o wartości  130zł/3 caotiny/o wadze 1,5kg 16zł i nie patrzę na żadne znaczki.Wolno mi raz zapłacić za moją głupotę i omijać oszustów szerokim łukiem.Obowiązkiem Allegro jest dopilnowanie żeby cena transportu

nie była rażąco zawyżona w porównaniu z DPD czy DHL bo pobrali jako neomonopolista ode mnie opłatę.

Gdyby nie wpakowali się jako posrednik wpisałbym w przeglądarkę caotina i miałbym taniej.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@tale4 musisz patrzeć czy przy dostawie jest znaczek smart 😞 co do ostatniego masz rację pewnie znajdziesz to taniej poza allegro, bo tu większość kosztów i prowizji jest w produkcje 😞 smart darmowy dla kupujacych a my jako sprzedawcy 10% prowizji + prowizja od 10% od kosztów wysyłki + jak kurier w smarcie musimy dopłacić 3,99 zł więc ktoś to musi pokryć, często smart to taka złudna oszczędność 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tale4 bozia dała oczy i główkę po to aby czytać i myśleć 😁

oznacz moderatorów

tale4
#8 Zapaleniec#

Masz się za inteligentnego a ja nie i za moją głupotę zapłaciłem jak samokrytycznie

to napisałem .Skoro Bozia dała główkę to najpierw przeczytaj potem pomyśl a dopiero na końcu oceniaj i zawsze zaczynaj ocenę od siebie.

oznacz moderatorów

7YP6K
#12 Orędownik#

@tale4  Jeszcze jedno. To sprzedający ustala swoje cenniki i to on wpisuje ile klient musi zapłacić za daną usługę transportową nie Allegro. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

a ty  tale4 to akceptujesz , albo szukasz innej oferty 

oznacz moderatorów

tale4
#8 Zapaleniec#

Pisałem gaduło-szerokim Lukiem

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tale4 Jeśli masz smart szukaj ofert oznaczonych tą ikoną . Minimalna kwota zakupu do skorzystania z darmowej dostawy kurierskiej to 100zł

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@tale4 Niestety to jest błąd przekazu / informacji od Allegro. Smart NIE GWARANTUJE wszystkich przesyłek jako darmowe. Sprzedajacy musi je udostępniać, musi mieć ten rodzaj smarta który chcesz wybrać ( paczkomaty, kurier), nie możesz przekroczyć wartości transporu ( 40PLN) itp itd... drobny druczek..

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@tale4 Aby mieć darmowe dostawy musisz wybierać oferty ze znaczkiem Smart i sposoby dostawy ze znaczkiem Smart. Inaczej mimo opłacenia Smart nie masz darmowych dostaw. Niestety Allegro niedostatecznie o tym informuje i wielu kupujących płaci za Smart, a mimo to potem płacą za wysyłki; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/korzysci-i-aktywacja-allegro-smart/jak-korzystac-z-allegro-s...

Jeżeli to Twój pierwszy Smart, możesz z niego zrezygnować i Allegro odda Ci pieniądze nawet wtedy, gdy już z usługi skorzystałeś. Pisz tu; https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1bba437d-af0e-404b-8a02-11af54caa0e5

oznacz moderatorów

tale4
#8 Zapaleniec#

Dziękuję bardzo za krótką i pełną informację.

oznacz moderatorów