anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Mam tańszą cenę i nie mogę sprzedać na allegro.

nipponpl
#8 Zapaleniec#

Mam tańszą cenę i nie mogę sprzedać na allegro.

Pozwólcie, że wyjaśnię na przykładzie:

Powiedzmy, że będę sprzedawał nowe tłoki do silnika w kompletach. Mój zestaw kosztuje 400 zł (w zestawie są 4 tłoki). Ale mój konkurent sprzedaje podobne tłoki tylko na sztuki po 200 zł za sztukę. Zestaw dla klienta będzie kosztował 800 zł (200zł*4). Niestety nie mogę sprzedawać tego produktu na sztuki.


I dziwne, ale w 90% przypadków klient wybiera droższy produkt - od mojego konkurenta.

* Ilość informacji w ofertach jest taka sama.


Po jakimś czasie zorientowałem się, że szukając tych tłoków klienci po prostu filtrują po cenie do 200-250 zł, bo wiedzą, że cena jest za jeden tłok i moje oferty nie wpadają w wynik, skoro zestaw kosztuje zł 400. Ale w rzeczywistości cena za sztukę jest tańsza i wynosi 100 zł.

Potem postanowiłem umieścić wszystkie oferty z ceną za sztukę, czyli oferty za 100 zł i napisałem w opisie, że cena jest za sztukę i sprzedajemy tylko w zestawach po 4 sztuki.

Hurra, sprzedaż natychmiast wzrosła. Liczba wyświetleń wzrosła o 300-400 proc.

Ale miesiąc później dostałem maila z administracji allegro, że powinienem podać taką cenę, za którą mogę sprzedać ten jeden produkt, a nie np. 4 produkty w takiej cenie od razu. A jeśli tego nie zmienię, to minimum - moje oferty zostaną usunięte, a maximum - dostęp do allegro zostanie zamknięty.

Tyle, że nie tylko ja to robię, ale także inni sprzedawcy z wysokimi ocenami. Co powinienem zrobić? Czy jest jakieś wyjście z tej sytuacji? Chcę sprzedawać produkty, a nie tylko istnieć na allegro.

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@nipponpl allegro manipuluje,  ma swoje algorytmy itp.

Usuń z opisu że sprzedajesz w komplecie jako 4 szt i zostaw jeden tłok = 1 sztuka 100 zł i po sprawie a konkurencje zgłoś 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Kasiulki2
#17 Koryfeusz#

@nipponpl 

Posłuchaj @kostas11 , bo to jedyna tutaj opcja.

Od siebie jako totalnego laika dodam kilka rzeczy:

- czy sprzedanie jednego tłoka jest technicznie możliwe? czy one nie są - nie wiem - zespawane ze sobą w czworokąt? jeśli nie, to zwyczajnie rozwalasz opakowanie, wyjmujesz jedną sztukę, pakujesz w karton zastępczy i wysyłasz; trzy zostają - ale to chyba niewielki koszt za "sprzedaż natychmiast wzrosła", no nie?

- czy tłoki do silnika w ogóle jest sens wymieniać pojedynczo, czy tylko po cztery naraz? bo jeśli tłoki wymienia się czwórkami, to każdy normalny kupi cztery albo wielokrotność...

PS. Nie śmiej się, tylko pomyśl. Głupie pytania często skutkują mądrymi odpowiedziami. Poza tym podobno nie ma głupich pytań😊

oznacz moderatorów

nipponpl
#8 Zapaleniec#

Technicznie możliwe jest sprzedawanie tłoków pojedynczo, niektórzy producenci sprzedają tylko na sztuki.

Ale nie możemy sprzedawać na sztuki, ponieważ mamy zestawy.

Można to przeanalizować na przykładzie sprzedaży felg do samochodu: jeśli sprzedajesz na sztuki, to ktoś kupi jedna felge, a pozostałe 3 felgi będą sprzedawane przez długi czas, ponieważ ludzie nie potrzebują 3 lub 2, 1 felgi, tylko 4. 

 

Na przykład wymieniłbym komplet tłoków w moim samochodzie, ale jeśli ludzie chcą zaoszczędzić pieniądze lub rozwiązać problem przed sprzedażą samochodu, kupują 1 tłok, w którym jest problem i wymieniają go.

Ale ludzie nie wiedzą, że w moim sklepie można zaoszczędzić dużo pieniędzy, uzyskać dobrą jakość i kompletny zestaw tłoków zamiast jednej sztuki. A wymiana całego zestawu jest zawsze lepsza niż wymiana samych problematycznych tłoków.

 

Tu nie ma głupich pytań. Rzecz w tym, że muszę dobrze wytłumaczyć swoją niszę ludziom, którzy jej nie rozumieją, ale mogą pomóc z allegro😉

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

Ja nie jestem akurat w tym temacie. Nie wiem, czy ktoś kupuje 1 tłok.

Spróbuj skalkulować jakieś wysokie koszty wysyłki dla jednego tłoka, nieopłacalne dla kupującego - jeśli masz wyniki wyszukiwań wg ceny - podejrzyj konkurencję jak maja wystawione. Podłącz do aukcji "wielowariantowość" z niższymi kosztami przesyłki. 

A może faktycznie opłaca się sprzedawać na pojedyncze sztuki. To przecież da się zrobić. Ja (i nie tylko ja) bardziej skomplikowane przedmioty sprzedaję na poszczególne elementy - i da się to zrobić. 

A teraz zastanów się nad jedną rzeczą - dlaczego Twoja konkurencja potrafi sprzedać ten sam przedmiot 2x drożej niż Ty. 

Popatrz i prześledź sobie konkurencję.

Ty masz wystawione np. 300 - 500 aukcji.

Konkurencja ma wystawione 300 tys. aukcji - towaru mają realnie na 200-300 aukcji max. lecz wystawiają zduplikowane. Dla Allegro to duży sprzedający - aukcje prezentują się w wyszukiwaniach w pierwszej kolejności, "zaśmiecają" wyszukiwarkę na kilka dobrych stron. 

To jest główny temat prezentacji wyszukiwań - inne musisz sobie "obczaić".

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@nipponpl Wystaw 4 oferty , każda z 1 tłokiem minimalnie zmieniejąc tytuł oferty tak, aby się różnił od innych np dodając na końcu (1), (2) itd i z ceną 125 zł za sztukę. Potem wejdź w "zestawy i rabaty" zrób zestaw z 4 ofert (czyli wyjdzie 4x125=500) i daj rabat kwotowy 100 zł. Masz zestaw 4 tłoków za 400 zł. Tylko dopasuj cennik dostawy, żebyś nie dopłacał.

oznacz moderatorów