anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Moje produkty wykorzystywane są w dropshippingu

mrowkastar
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry,

Jako wystawiający na Allegro zauważyłem, że jedna firma realizuje dropshipping na kilku moich wystawionych produktach. Faktura wystawiana jest na firmę, jednak adresy wysyłki są podane do innych osób z prośbą o niedołączanie faktury/paragonu do wysyłki.

To działanie jest wg. mnie nieuczciwe, ponieważ stawia nas w niekorzystnej sytuacji względem obsługi naszych klientów i obsługi zwrotów z tejże firmy. 

Produkty sprzedajemy również stacjonarnie. Gdy klient zakupi towar przy kasie, wtedy nie mamy możliwości zrealizowania wysyłki produktów przez Allegro. Dlatego zwróciłem pełną kwotę kupującemu z informacją o tym, że nie zrealizujemy transakcji z powodu braku towaru. Kupujący zwrotnie ocenił nas na 1 gwiazdkę. Takie sytuację sprawiają, że zostajemy zakładnikami dropshippingowców. 

Co w takiej sytuacji można zrobić? Czy takie działania są zgodne z Allegro? Czy jest możliwość zrezygnowania z "niechcianej" współpracy z tą firmą nie narażając się na niskie oceny?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

komis-bell
#21 Demiurg#

@mrowkastar Nie rozumiem w czym problem. Połowa allegro działa na drophippingu...

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@mrowkastar 

Moi nieaktywni kupujący 🙂 mówi Ci to coś ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A w zasadzie jak ty nie sprzedajesz tego to dlaczego chcesz odpowiadać, chyba że jesteś gwarantem!

oznacz moderatorów