anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadawanie dostępu innym osobom, a wiele powiązanych kont

Kupiec24_pl
#7 Wielbiciel#

Witam

Mam łącznie 3 konta na allegro. Dla jednego z nich mam wykupiony abonament i powiązane pozostałe dwa konta allegro.

Potrzebuję aby nadać dostęp innym osobom do obsługi ofert, zamówień, do wszystkich trzech kont. Jak to zrobić ?

Da radę to powiązanie wykonać tylko do konta, na którym jest abonament i do którego są podpięte inne konta ? 

Czy też może muszę wykupić abonament na wszystkich kontach, do każdego się zalogować i nadać uprawnienia ?

Pozdrawiam
Kuba

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

xyz96
#21 Demiurg#

@Kupiec24_pl Upoważnij pracownika do wszystkich trzech kont. Zgodnie z tym artykułem; https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/dane-i-ustawienia-konta/czy-moj-pracownik-moze-prowadzic-... nie jest do tego potrzebny abonament.

oznacz moderatorów

Kupiec24_pl
#7 Wielbiciel#

W tej opcji podaje się tylko imię i nazwisko jednej osoby. I tak trzeba tej osobie dać dostęp do każdego konta z osobna i to na pełnych uprawnieniach.
Co jeśli będzie obsługiwało jedno konto kilka osób ?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

Co jeśli będzie obsługiwało jedno konto kilka osób ?

Nic. A kto to sprawdzi? 🙂

oznacz moderatorów

Kupiec24_pl
#7 Wielbiciel#

Chodzi o to żeby nie dawać dostępu pewnym osobom do głównego konta i do wszystkich jego funkcji. Chodzi głównie o bezpieczeństwo. Łatwiej potem zarządzać wszystkim, a opcja Uprawnieni użytkownicy daje taką możliwość, no ale jednak napotkałem na jeden mały problem, który opisałem wyżej.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kupiec24_pl uprawnieni użytkownicy mogą działać w tych obszarach:
- Obsługa ofert – formularz wystawiania oraz zakładka Moje oferty
- Obsługa zamówień – zakładka Zamówienia i Złożone wnioski
- Finanse – zakładki Nadchodzące opłaty i Lista zwrotów płatności.
- Komunikację – Centrum wiadomości.
Takie uprawnienia możesz nadać tutaj i jest to coś innego, niż obsługa konta firmowego przez pracownika. To Ty decydujesz czy pracownicy mają tylko podgląd czy możliwość edycji. Możesz korzystać z tej opcji tylko na koncie, na którym masz wykupiony abonament. Dopytuję jeszcze  o konta powiązane i udzielania dostępu do nich. Dam znać gdy otrzymam odpowiedź! 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Kupiec24_pl potwierdziłam. Te dwie funkcje - uprawnieni użytkownicy i powiązane konta nie łączą się ze sobą. Czyli Ty możesz się przełączać między kontami tylko na tym koncie, na którym masz abonament i tak samo z dodawaniem uprawnionych użytkowników, możesz ich dodać tylko na tym koncie, na którym masz abonament. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów