anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nadawanie w allegro

Amantedimilano
#2 Obserwator#

Wielka prośba o powrót do wcześniejszej formy nadawania paczek. Do wczoraj działał stary system, który był prosty i przejrzysty, od kilku tygodni zgłaszałem usterki oraz uchybienia w związku z nową platformą. W dniu dzisiejszym jest totalna porażka, wszystko trzeba uzupełniać ręcznie, przesyłka za pobraniem nie mam wpisanego nr konta do zapłaty, który był, brak auto uzupełnienia gabarytów, przy niektórych zamówieniach wydruk etykiet po 3, aby zamówienie było oznaczone jako wysłane, etykiety pobierają się na dysk twardy porażka. Wisienką na torcie jaką serwuje allegro to brak w każdym zamówieniu informacji o statusie zamówienia prowadząc dwa konta z dość sporą sprzedażą jest to uciążliwe zaznaczam, że wszystkie automatyczne aukcje są zaznaczone tak jak być powinno. Jak dotąd wszystkie usprawnienia związane z zarządzaniem dla sprzedających generują same problemy, a co za tym idzie strata czasu i nieefektywność pracowników!!!! Od rana dzisiaj brak kontaktu z wami, zapewne w związku z licznymi problemami technicznymi odnośnie nadawania.

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Amantedimilano Cześć. Numer konta (do przesyłek za pobraniem) w starym WzA również nie był automatycznie uzupełniany systemowo. Prawdopodobnie Twoja przeglądarka uzupełniała ten numer. Dziękuję Ci za tę sugestię, numer konta będzie pobierany z ustawień konta Allegro i uzupełniany automatycznie. 

W ciągu kilku dni zostanie też dodane usprawnienie (na wzór szablonu) przyspieszające nadawanie przesyłek bez konieczności wpisywania za każdym razem ich wymiarów. 

Jeśli chcesz wygenerować etykiety później - masz taką możliwość. Po zapisaniu przesyłki kliknij [Zapisz na później], aby nadać przesyłkę później. Możesz wrócić do nadawania z poziomu zakładki Zamówienia (rozwiń listę filtrów ze statusem zamówienia i wybierz status: do wysłania). 

Zapisanie formularza na później spowoduje, że po jego ponownym otwarciu zobaczysz zapisane już wcześniej dane. Natomiast jeśli przesyłka nie jest jeszcze zamówiona, trzeba przejść do podsumowania i dopiero ją zamówić (z podjazdem kuriera, lub nie).

Jeśli chcesz tylko domówić podjazd do zamówionej już przesyłki, powinieneś ją odnaleźć, wejść w Szczegóły i kliknąć "Zamów podjazd".

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

PompowniaSklep
#9 Pomysłodawca#

Da się zapisać formularz ale nie da się wydrukować grupowo etykiet dla wszystkich zamówień. Tak więc ta funkcja traci na wartości.

Brak listy wszystkich zamówień. Nie mogę zamówić jednego podjazdu dla wszystkich przesyłek. A potem kurier będzie miał pretensje, że zleciłem 2 czy 3 podjazdy zamiast 1 bo muszę to klikać 10 razy za każdym razem dla każdej przesyłki.

Brak możliwości śledzenia statusu przekazu środków pieniężnych dla przesyłek pobraniowych.

Tak więc w dni dzisiejszym nadanie kilku paczek wydłużyło się z kilkunastu sekund do kilku minut.

Również proszę o udostępnienie poprawnie działającego narzędzia wysyłkowego.

oznacz moderatorów

Amantedimilano
#2 Obserwator#

Rozumiem, jednak usuwanie starego formularza nim nowy nie jest gotowy w 100% to niestety strzał w kolano, proszę o odpowiedź jak generować etykiety do druku, aby od razu otwierały się w przeglądarce, niestety komputery w firmie nie zezwalają na pobieranie plików ze względu bezpieczeństwa i muszę to czynić na prywatnym, jest z tym sporo zamieszania ponieważ, łatwo o pomyłkę przy oznaczaniu danego adresata.

oznacz moderatorów

ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Amantedimilano Jeśli przewoźnik udostępnia protokół nadawczy, to etykieta i protokół pobierają się w pliku .zip i w tej chwili nie ma możliwości innej możliwości. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów

Amantedimilano
#2 Obserwator#

Czy zostanie to rozwiązane, aby etykiety nie były pobierane na dysk twardy? Jest to duży problem dla nas

oznacz moderatorów

PerfectService
#8 Zapaleniec#

To są kpiny z nas sprzedawców, monituję sprawę od miesiąca, pisałem wielokrotnie, że tak będzie. I właśnie dziś tak się stało, nie można wydrukować etykiet. Płacimy masę pieniędzy i jesteśmy lekceważeni.

oznacz moderatorów

primed1
#9 Pomysłodawca#

też tak uważam.

Ja mam same zmartwienia.

Przenoszę się tymczasowo na Apaczkę, ale Allegro powinno nam zrekompensować to, co się dzieje

 

oznacz moderatorów