anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nagły spadek sprzedaży

inale1
#7 Wielbiciel#

Witam. Zauważyłem że od lipca tego roku allegro zaczęło się bardzo dziwnie zachowywać. Do połowy lipca sprzedaż szła wyśmienicie. Potem w ostatnim tygodniu lipca nagle bez żadnej przyczyny spadła sprzedaż. Dwa dni zero zamówień. Następnie sprzedaż ruszyła ale zdarzały się dni bez zamówień. Teraz to samo. Od środy nie wleciało przez allegro żadne zamówienie. Wyświetlenia cały czas są na takim samym poziomie jak wtedy gdy była normalna sprzedaż. Jakość sprzedaży jest na dobrym poziomie - super sprzedawca. Na niektóre produkty mam najniższą cenę na rynku. Dodam że sprzedaję części i akcesoria rowerowe i wiadomo że teraz w okresie jesienno-zimowym są spadki ale nigdy nie było tak nagłych spadków. Czy możecie podzielić się swoimi doświadczeniami w tej kwestii ? Co może być przyczyną nagłych spadków sprzedaży z dnia na dzień ? 

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

kostas11
#21 Demiurg#

@inale1 tu się od dłuższego czasu zaczynają dziać dziwne wahania 😞  powodem jest pewnie algorytm, sortowanie, i inne cuda, sprawdź czy OSA nie ma Twojego asortymentu bo przejmuje coraz więcej rynku 😞 a że jest to ich portal to zawsze są na początku wyszukiwania i wszędzie ich pełno ze swoimi produktami, bardzo nie ładnie robią jako portal który jest dla sprzedawców 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@inale1 a po drugie czy sprzedajesz tylko na allegro ? bo ja przestałem tu kupować bo jest bałagan i ciężko coś znaleźć tu masz przykłady 

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produktów/inne-oferty-tego-produktu-źle-połączone/m-p/4051...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/katalog-produktów/inne-oferty-tego-produktu-źle-połączone/m-p/4178...

A jak szukałem nóżki do Canyona to odpuściłem po kilku minutach i kupiłem dedykowaną 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

inale1
#7 Wielbiciel#

kupuje na allegro również ale jeżeli jest możliwość to staram się kupować na innych platformach e..r...i lub o..x . Widząc ten bałagan staram się wspierać inne portale natomiast allegro jest tak potężnym graczem i tak mocno weszło do świadomości klienta że ciężko obecnie o solidną alternatywę

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 podejrzyj sobie jak wyglądasz na tle konkurencji , to produkty raczej sezonowe , trudno sprzedać bombki w środku lata .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria nie zgodzę się że sezonowe, spadek sprzedaży jest ale nie do zera co autor wątku widzi i rozumie, porównuje do poprzednich lat 🙂 ja i wielu moich znajomych lata rowerem cały rok, części kupujmy cały rok 🙂

Tym bardziej że wahania ma od lipca gdzie zaczyna się sezon na rowery 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 sytuacja materialna klientów w bieżącym roku jest inna niż w poprzednim , mam wiele produktów ,które rok temu sprzedawały się świetnie , a w obecnym się kiszą .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria ale myślę że nie ma co porównywać branż, ja sam często zmieniam szampony, mydła bo coś nowego wychodzi i jest ciekawsze, wchodzą marki z naturalnymi składnikami i coś co ktoś brał latami nagle zmienia markę więc Ty widzisz spadek sprzedaży czegoś co w zeszłym roku schodziło a może klienci zmienili preferencje 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 szczególnie duży spadek mam w sprzedaży art. gospodarczych / worki , folie , ścierki , mopy ..../  oraz  akc. kosm . / wałki , szczotki , pilniki .... /  u konkurencji to samo, sprzedaż rypnęła o 80% i czym to wytłumaczyć ?

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria konkurencja ma lepsze ceny 🙂 allegro zaczęło sprzedawać już wszystko 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 nie , mam wiele w/w produktów z oznaczeniem ,, supercena ,, często są w obniżkach z puli allegro , mimo to sprzedaż znikoma .

oznacz moderatorów

inale1
#7 Wielbiciel#

no właśnie, w związku z tym przeniosłem moją ofertę na konkrecyjne portale. Nawet na o...x jest jakaś sprzedaż podczas gdy allegro stoi. Na OSA nie ma mojego asortymentu. Widocznie dużo miesza katalogowanie produktów, gdzie w mojej branży niekiedy w katalogu są połączone dwa kompletnie rożne produkty. Allegro rzuca kłody pod nogi małym sprzedawcom więc trzeba kombinować. ZUS sam się nie zapłaci 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@inale1 no i sam se odpowiedziałeś na pytanie, trzeba szukać alternatywy allegro zabija małe firmy a w ich miejsce wpuszcza Chińczyków 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

maxzuczek
#10 Popularyzator#

U mnie tez padaczka ten rok - spadek sprzedaży. Jedyny ''wzrost'' to ''Janusze biznesu" dobierający do smarka. Dziwne że na innych platformach klientom wszystko pasuje, ilość zwrotów 0. 

oznacz moderatorów