anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

naliczanie prowizji od sprzedaży

arek474
#8 Zapaleniec#

trzeba przyznać mistrzostwo świata w sposobie naliczania prowizji i WYSOKOŚCI!!!!

Sprzedałem 10 sztuk wiertłeł za 1zł PLN!! wysokość prowizji 25%!!!!!  jakbym sprzedał po 1.2zł wysokość prowizji 12.5% a jak po 10zł wysokość prowizji 9.5%, rozumiem koszty sraty taty, mam końcówki asortymentu pełnowartościowego którego chcę się pozbyć i bardziej się opłaca chyba oddać na złom . Nie wiem w którym kierunku idzie ten portal? Mam tylko cichą nadzieję że wreszcie kiedyś to dupnie. Ukłony dla prezesa który pisze słodkie teksty ( jakby ktoś w zębach przynosił taką kasę to też pisał słodko)

pozdrawiam, arek

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

pulkownik66
#19 Nestor#

@arek474  Nie ważne w jakim progu prowizji jesteś.9-10-15% to od sprzedanej sztuki jest nie mniej niż 0,25gr. Tak że totalnie nie opłaca się sprzedawać po 1zł, 1.5zł bo i tak wyniesie 0,25gr.Żeby było weselej to nawet jak sprzedasz 3szt/1zł=3zł,ale prowizji nie naliczą ci za 3zł razy prowizja tylko 3x0,25gr.Taka ciekawostka.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@pulkownik66  to i tak pikuś w porówaniu do ostatniego przypadku, gdzie za produkt gratisowy, notabene policzony przez system za 1gr, allegro naliczyło 25gr prowizji, czyli 25-krotność wartości sprzedanego produktu. Trzeba by to gdzieś zgłosić, może do księgi rekordów - najbardziej lichwiarska opłata na świecie.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@mikeza  Tak wiem-czytałem twój post.

Wszyscy święci, razem wzięci - gdziekolwiek jesteście

oznacz moderatorów

M-INTERIO
#7 Wielbiciel#

Najlepiej by było, gdyby to zostało odgórnie zablokowane przez rząd, że tego typu portale mogą pobierać od sprzedawców max 10% prowizji, bo allegro zwyczajnie okrada sprzedawców. Tak samo jak pobieranie prowizji za wysyłkę, jakim prawem oni w to ingerują?! Zrobili sobie monopol, bo wiedzą, że nikt nie jest w stanie im póki co zagrozić, ale jakby była na to ustawa to wtedy byłaby inna śpiewka.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@M-INTERIO też bym wolał niższe prowizje bo są na tyle duże że przerzuciłem je na kupujących 🙂 ale mamy wolny rynek, pasuje sprzedajemy nie pasuje idziemy gdzie indziej dla pocieszenia powiem że allegro ma jedną z niższym marż w śród największych portali 🙂 i nie piszcie o portalach któer mają 5% bo tam nic się nie sprzedaje bo przy takiej prowizji nie maja kasy na reklamę itp.

@arek474 porób pakiety będzie lepiej i szybciej, mniej pakowania 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów