anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naliczona prowizja mimo braku płatności za przedmiot

herbapect12
#7 Wielbiciel#

Witam mam problem, otóż sprzedawałem przedmiot i ktoś postanowił go zakupić, rozpoczął płatność przez przelewy24 itd jest informacja o rozpoczętej płatności i pokazuje mi, że kupujący nie opłacił tego zamówienia (0zł z 1100zł) a mimo to allegro nabiło mi prowizje od tego, co mogę zrobić w tej sytuacji?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

xyz96
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

z ciekawości sprawdziłem gdyż też miałem klienta który wybrał tylko sposób zapłaty i tyle a mnie system naliczył koszty napisałem o zwrot prowizji i natychmiast ją otrzymałem więc chyba nie jest tak źle z tymi zwrotami tylko za dużo procedur 

oznacz moderatorów

Client:86439880
#3 Debiutant#

bo ten system jest tak skonstruowany, zeby zerowac na niewiedzy ludzi. Nabijanie prowizji przed zaplata za przedmiot jest skandaliczne i tyle, ale zaraz sie tu zleca obroncy allegro i ci powiedza, ze wszystko jest ok. Celowo to komplikuja, aby na tym zarabiac. To oczywiste

oznacz moderatorów

Client:86439880
#3 Debiutant#

nie sadzisz, ze prowizja powinna byc naliczana dopiero po oplaceniu transakcji? Uczciwy serwis nie mialby z tym problemu

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@Client:86439880  nom, na cywilizowanych serwisach zagranicznych (głównie w domach aukcyjnych, nie na eb...) na których handluję tak właśnie jest, że prowizję naliczają w momencie wpłaty od kupującego. Mało tego, jeśli nie zapłaci przez 3 dni, to go z automatu ścigają, jak nie zapłaci przez 7 dni ponawiają wezwanie, a jeśli dalej nie opłaci to dostaję informację, że mogę przedmiot wystawić ponownie bo klient nie wywiązał się z umowy.

Nie wiem, co robią z klientem który nie płaci, ale dla mnie takie rozwiązanie jest OK, nie muszę walczyć, płakać o każdą duperelę, wszystko jest jasne, proste, czytelne.

Wystawiłem, sprzedałem, otrzymałem kasę i wzięli prowizję.

Wystawiłem, sprzedałem, nie zapłacił to nie biorą prowizji.

Oczywiście wystawianie jest bezpłatne 🙂

 

oznacz moderatorów