anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Naruszenie prawa do znaku towarowego - Produktyzacja Allegro.

YIVO
#11 Animator#

Witam, od czasu kiedy powstał katalog produktów Allegro borykam się z notorycznym podpinaniem ofert konkurencji do produktów w katalogu Allegro, które są wyłącznie naszymi produktami, dochodzi w takim przypadku do naruszenia prawa do znaku towarowego. Dlaczego Allegro nie zrobi z tym porządku? Jeżeli ktoś wystawia wielosztuk nowych produktów i wybiera z katalogu Allegro produkt marki X to powinien przedstawić umowę dystrybucji sprzętu danej marki o ile nie jest jej właścicielem, a nie bezprawnie podpinać sobie produkt żerując na dobrych ocenach produktu, a także później popularności naszych ofert bo w naszych ofertach pokazuje się, że można kupić ten produkt taniej gdzieś indziej... Nie po to wydajemy dziesiątki tysięcy na marketing, rejestracje znaków towarowych aby być oryginalnym i unikalnym na rynku żeby później przyszła konkurencja z produktem "noname" i podpięła sobie go pod nasz produkt z katalogu tym samym żerując na otrzymanych przez nas ocenach (a tak samo mogąc doprowadzić do zniszczenia oceny produktu lub idąc dalej zniesławienia firmy/marki bo ludzie będą kojarzyć produkt u konkurencji z produktem naszej marki, który nie ma nic wspólnego z naszym produktem)...

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

Client:96810784
#13 Ambasador#

Nie dośc, że Allegro z tym nic nie zrobi to takie zachowania popiera w myśl zasady "lepiej połączyć z czymkolwiek niż z niczym".

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

I zastanawia mnie jedno, jak konkurencja może sprzedawać wasze produkty taniej?

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Te "nasze" to tak w cudzysłowie ponieważ nie są to produkty naszej marki, pochodzące z naszej dystrybucji.

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Problem produktyzacją jest jeszcze gorszy, przez to, że każdy moze sobie powiązać produkt z jakim sobie chce wybierając najczęściej te, które mają najwięcej pozytywnych ocen (przez co jeśli on ma produkt noname gorszej jakości to później cierpi ocena ogólna oryginalnego produktu w katalogu) to w dodatku każdy sprzedawca może wprowadzać sobie zmiany w parametrach, przez co spotykam się niejednokrotnie z sytuacją, w której inny sprzedawca zmienił sobie kolor i Allegro to zaakceptowało i np. niebieski nagle jest fioletowy i klienci mi reklamują niezgodność z opisem... Jakby tego było mało, od jakiegoś czasu mam problem z synchronizacją stanów i cen z baselinkerem ponieważ pojawia mi się komunikat niezgodności parametrów z katalogiem Allegro... A każdy produkt z oferty ma indywidualny unikalny EAN, który jest wyłącznie z naszej bazy i nie jest ogólnie dostępny, ale wystarczy, że ktoś połączy swoją ofertę i wprowadzi zmiany w katalogu... Cyrk na kółkach...

oznacz moderatorów

MescotCompany
#12 Orędownik#

Na dzień dzisiejszy nic nie da się z tym zrobić

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@MescotCompany mylisz się

można zawsze pozwać allegro o naruszenie znaku towarowego

i czyny nieuczciwej konkurencji

bo portal odpowiada za swój katalog towarów

@YIVO czepiasz się kodu eany - mi na allegro kopiowali zdjęcia i całe oferty i podszywali się pod moją  firmę twierdząc, że ja jestem sprzedawcą

allegro jedynie usuwało taką ofertę po zgłoszeniu

oznacz moderatorów

YIVO
#11 Animator#

Z kopiowaniem zdjęć również się spotykam... Jak człowiek chce posprawdzać ceny konkurencji na Allegro to tylko potrafi się wk*rwić bo widzi oferty z swoimi zdjęciami i powiązane z swoimi produktami pomimo iż nie są to towary z naszej dystrybucji...

oznacz moderatorów