anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Negatywny komentarz, za słona zupa czy nieuczciwa konkurencja?

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Wchodzę na pocztę i wbiło mnie w ziemię, widzę wiadomość pt.:  ........ nie poleca zakupów u Ciebie.

Zrzut ekranu (18).png

 

No cóż, rozumiem subiektywna ocena kupującego (zupa za słona lub inny powód), jednak z tą oceną w żaden sposób nie mogę się pogodzić, ponieważ nie jest zgodna z prawdą.

Zakup 01.11.2022, wysyłka 02.11.2022, odbiór 03.11.2022. Kłamliwy komentarz wystawiony bez najmniejszej próby kontaktu, próby wyjaśnienia itp. tak jak to robią normalni, cywilizowani ludzie.Próba kontaktu z mojej strony spełzła na niczym.Telefon nie odpowiada.

Wiem co sprzedaję i w jakim stanie.Przed spakowaniem i wysyłką każdy sprzęt jest ponownie sprawdzany pod kątem technicznym i wizualnym.Sprzedany około 70- letni obiektyw był w BDB stanie.Tubus praktycznie bez rysek, soczewki również czyste i bez rys (sprawdzane w ostrym świetle).Pierścienie pracujące płynnie tak jak w nowym egzemplarzu.Według kupującej "tłuste odciski palców na przedniej soczewce".Może nie trzeba było przesyłki otwierać jedząc placki ziemniaczane palcami."Dużo czasu zajęło jego wyczyszczenie".Ci co są w temacie wiedzą, że dotknięcie nawet przypadkowe soczewki palcem, pozostawi ślad w postaci lini papilarnych.Wystarczy jeden ruch ściereczką do czyszczenia optyki i ślad znika.Nie jest wykluczone że kupująca zrobiła to podczas rozpakowywania.Tak czy inaczej nie jest to powód do wystawienia negatywnego komentarza.

Najbardziej zastanawiającym dla mnie jest wpis w komentarzu " jest to jeden z najgorszych, jakie kupiłam. Nie mam czasu na zabawę z odsyłaniem itd.

Obiektyw wart 249 zł. Niezrozumiałym jest dla mnie to, że "jeden z najgorszych obiektywów jakie został przez kupującą nabyty" , nie zasługuje na odesłanie (darmowe bo w Smarcie).

Poniżej link do zakończonej aukcji.Kto ma ochotę może sam ocenić stan obiektywu.Oczywiście jestem w posiadaniu zdjęć w większej rozdzielczości.

https://allegro.pl/oferta/auto-revuenon-28-mm-1-2-8-m42-ladny-12798551584?snapshot=MjAyMi0xMS0wMVQwO...

Niestety w moim przypadku komentarz negatywny zabija całą sprzedaż.Nie po to latami człowiek na to wszystko pracował aby jeden wpis to wszystko zniszczył.Co do samej opinii mam teorię na ten temat.Albo oceniony został nie mój obiektyw albo działanie było celowe, bo kto normalny co nie jest zadowolony z zakupionego przedmiotu, nie chce skorzystać z prawa darmowego zwrotu.

Będzie próba wyjaśnienia całej sytuacji ale już tylko i wyłącznie korespondencyjnie.Na pewno tak tego nie zostawię.Jeżeli nie dojdzie do porozumienia, ukłoni się w tedy w stronę kupującej art. 212 kk.

Czy ktoś miał podobną sytuację? Jak w takiej sytuacji postąpiliście (jak byście postąpili).

Jak ja postąpię to wiem, bo na pewno tego tak nie zostawię.

oznacz moderatorów
48 ODPOWIEDZI 48

Client:107370536
#12 Orędownik#

@ART_FOTO Nie możesz ujawniać informacji o swoich klientach [edycja] z forum. Nick jest taką informacją. Czego nie rozumiesz?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:107370536 Na prawdę? Zerknij zatem w komentarze.Przy każdym jest widoczny nick kupującego.Tym samym Allegro udostępnia dane moich klientów w postaci nicku każdemu kto moje komentarze chce sprawdzić, łącznie z tym co zakupili.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@ART_FOTO Widzę, że jakoś udało Ci się przekonać kupującą do usunięcia komentarza. Co to było? Zgoda na zwrot? Jakiś gratis? 

PS

Pokaż te nicki kupujących na swojej karcie komentarzy. Bo ja ich tam naprawdę nie widzę.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:107370536 Zgody na zwrot nie muszę wyrażać ponieważ kupujący ma takie prawo w ustawowym terminie.Przekupstwa również żadnego nie było.Wystarczyła korespondencja poprzez Allegro logicznie przedstawiająca problem i konsekwencje takiego nieprzemyślanego działania.

oznacz moderatorów

Ziolko39
#21 Demiurg#

@ART_FOTO Niestety Allegro usunęło już dawno nicki z komentarzy > ale za to zauwazyłem, że negatyw zniknął. A troolem nie ma się co przejmować > on od pól roku powtarza swoje beznadziejne wpisy > zaciął się na kilku tekstach > cały czas "kopiuj - wklej"

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:107370536 @Ziolko39  Panowie a jak myślicie, co zakryłem pod datą wystawienia komentarzy?No chyba że jest to widoczne tylko dla mnie.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@ART_FOTO Wyloguj się i sprawdź jeszcze raz.

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:107370536 Zerknij na poniższy zrzut.Co jest widoczne pod datą wystawienia komentarza?

Zrzut ekranu (20).png

Widoczne jest to jednak tylko dla mnie poprzez zakładkę "otrzymane oceny"

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@ART_FOTO Zgadza się, Ty to widzisz, a inni nie widzą. Był taki czas, że sprzedawca nie wiedział, kto i jak ocenił transakcję gwiazdkami. Zapobiegało to szantażom z obu stron, ale ktoś tam uznał, że będzie lepiej, jeśli strony transakcji będą mogły się wzajemnie szachować wezwaniami przedsądowymi. Allegro od dawna prowadzi politykę antagonizowania sprzedawców i kupujących, a szczególnie wyraźnie widać to na tym forum.

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

Ech, znowu moderacja pozbawiła wątek najciekawszych jego elementów ☹️.
A tu była taka frapująca polemika dwóch panów dżentelmenów. I "złote myśli" (z pazurem, a jakże) trzeciego! 
Szkoda 🤣

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

ciesz się, że Kupujący nie wystąpił do AP/POK

u mnie allegro w podobnej sytuacji wypłaciło pieniądze z pok

bo używane 16-20 letnie stacje dyskietek były brudne, a na zdjęciu nie widać było brudu

 

 

 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@ART_FOTO jak słusznie zauważył  - allegro udostępnia nicki kupujących na stronie, którą mu wyświetla - nie ma tam informacji, że ktoś inny widzi inaczej tą stronę

i ponownie jak słusznie zauważył allegro podpisało kto jest adresatem w/w komentarza

osoba która ma kod 66-620 z miejscowości G. i każdy widzi kto to z imienia i nazwiska

otrzymał taką złą opinię

 

serwis prezentując opinię nie napisał czy była ona weryfikowana ze względu na art 213 kodeksu karnego

bo wg serwisu opinia może naruszać w/w paragraf jak i 212kk do momentu wyroku sądowego bo każdy ma prawo do subiektywnego komentarza

 

 

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@RED  napisał(a):

serwis prezentując opinię nie napisał czy była ona weryfikowana ze względu na art 213 kodeksu karnego


Serwis nie ma uprawnień do weryfikowania czegokolwiek ze względu na art. 213 KK.


bo wg serwisu opinia może naruszać w/w paragraf jak i 212kk do momentu wyroku sądowego 

To się nazywa domniemaniem niewinności i jest standardem w praworządnych krajach. 

 

 

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:107370536 @RED  I tutaj jest pies pogrzebany.Zerknij na art 10.1 Regulaminu Allegro.

Wszelkie działania podejmowane przez Użytkownika w ramach Allegro powinny być zgodne z Regulaminem, dobrymi obyczajami oraz obowiązującymi przepisami prawa, w tym dotyczącymi ochrony praw konsumenta. Użytkownik nie może podejmować działań sprzecznych z Regulaminem, dobrymi obyczajami oraz obowiązującymi przepisami prawa, a także działań, które negatywnie wpływają na bezpieczeństwo funkcjonowania Allegro lub szkodzą Użytkownikom.

Użytkownikiem jest zarówno Sprzedający jak i Kupujący, zatem wszelkie komentarze, opinie oczerniające, podważające kompetencje Sprzedającego, zarzucające mu kłam lub w jakikolwiek sposób naruszające dobro osobiste i dobre obyczaje, są niezgodne z regulaminem który Allegro samo stworzyło.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@ART_FOTO 

Wszelkie negatywne komentarze, jako szkodzące sprzedawcom, niezgodne z regulaminem Allegro...

Interesująca opinia, ale założenie z gruntu nieprawdziwe, bo "11.2. Ocena w formie opisowej może mieć charakter polecający lub niepolecający zakupu."

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

@Client:107370536 Nie wyciągaj fragmentów z kontekstu.Przytaczaj zawsze całość

11.2.

Ocena w formie opisowej może mieć charakter polecający lub niepolecający zakupu. Graficzna ocena sprzedaży pozwala ocenić Kupującemu w skali od 1 do 5 przebieg realizacji umowy przez Sprzedającego pod względem następujących parametrów:

  • zgodność z opisem
  • obsługa kupującego

W jednym i drugim przypadku ocena ma dotyczyć zakupów, przebiegu transakcji itp., a nie osoby Sprzedającego i Allegro bardzo dobrze o tym wie, jednak przyzwala na to, bo w każdy możliwy sposób wchodzi Kupującym w 4 litery.Najlepiej napisać że "nie ingerujemy w treść komentarzy o ile ..." itp.itd. Dlatego regulamin sformułowany w sposób niezrozumiały dla Kupujących (może nie wszystkich), wsadza ich na minę, a Allegro umywa od tego ręce.

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@ART_FOTO To mówisz, że można ocenić przebieg realizacji umowy przez Sprzedającego, ale bez odnoszenia się do Sprzedającego? Nie widzisz sprzeczności w swoim wywodzie?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

Czytaj ze zrozumieniem.Napisałem w jednym przypadku (czyli części opisowej) i drugim przypadku (części graficznej).Czy w regulaminie jest mowa o ocenie zakupu i przebiegu transakcji czy osoby Sprzedającego?

oznacz moderatorów

Client:107370536
#12 Orędownik#

@ART_FOTO Popraw mnie, jeśli źle Cię zrozumiałem: W części opisowej nie wolno zawrzeć niczego, co odnosiłoby się do Sprzedawcy, bo inaczej będzie to naruszało regulamin. Wolno napisać: "Nie polecam zakupów", ale nie wolno: "Nie polecam zakupów u tego sprzedawcy". Dobrze rozumiem?

Bo że część graficzna pozwala ocenić "przebieg realizacji umowy przez Sprzedającego" chyba się zgadzamy?

oznacz moderatorów

ART_FOTO
#14 Krzewiciel#

"Nie polecam zakupów", a "Nie polecem zakupów u tego sprzedawcy" nie zmienia znaczenia, bo wiadomo o co i o kogo chodzi.Wszystko zależy od treści całego komentarza, czy będzie on godził w dobre imię firmy czy nie.Jednak zawarcie w komentarzu zwrotu "Sprzedawca jest taki, owaki" nie powinno mieć miejsca.

oznacz moderatorów