anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

nie można powiązać oferty z produktem

TanioRTV
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry

Mam w ofercie produkt, jest wpisany EAN, niestety nie mogę połączyć go z produktem,

otrzymuję komunikat : 

Nie mamy jeszcze tego produktu w kategorii: Antenowe

 

gdy jednak chcę zapisać edycję i utworzyć produkt to otrzymuję komunikat:

Nie udało się połączyć oferty z Katalogiem produktów Allegro

Parametr EAN w Twojej ofercie jest przypisany do innego produktu w Katalogu.

 

EAN prawidłowy, o co tu chodzi, jak mam spełnić wasze wymagania gdy takie numery robicie?

 

 

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TanioRTV Prześlij mi proszę zrzuty ekranu z tym komunikatem oraz numer oferty oraz EAN, którego dotyczy opisywana przez Ciebie sytuacja. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TanioRTV
#9 Pomysłodawca#

ok, w poniedziałek podeślę, 

tu na forum czy bezpośrednio do Ciebie?

Jeśli tylko do Ciebie to jak? wybacz pytanie ale "świeżak" tu jestem 😉

 

Pozdrawiam

ps. próbowałem połączyć sporo innych ofert i w wielu wystąpił dokładnie ten sam problem  

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TanioRTV Możesz przesłać zdjęcia lub zrzuty w tym wątku i oznaczyć mnie przez @ przed loginem. Postaram się pomóc i rozwiązać Twój problem, ale pamiętaj proszę o numerach ofert i EANie. Bez nich nie będę w stanie wiele zdziałać, aby wyjaśnić tę sytuację. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TanioRTV
#9 Pomysłodawca#

a zatem po kolei:

EAN 5901436732136

Oferta 10121939906

Gdy chcę wybrać produkt to otrzymuję taki komunikat:

TanioRTV_0-1616427506365.png

gdy jednak chcę utworzyć produkt to wówczas:

TanioRTV_1-1616427644320.png

 

 

oznacz moderatorów

TanioRTV
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  Czekam zatem na wyjaśnienia

oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@TanioRTV Ja już wiem gdzie leży problem, wałkowałem to tygodniami. Dzieje się tak dlatego, że Allegro nie może zmienić kategorii w Twojej ofercie i taki trochę z kichy jest ten komunikat, który nam podają.

Ktoś wystawił swoją ofertę w poniższej kategorii i stworzył w niej produkt: 

  • Allegro - Elektronika - RTV i AGD - TV i Video - Sprzęt naziemny - Anteny
  • Nr kategorii 49145

Twoja oferta znajduje się w poniższej:

  • Allegro - Elektronika - RTV i AGD - Elektronika - Wtyki, gniazda, przejściówki - Gniazda i wtyki - Antenowe
  • Nr kategorii 67288

Po 12 godzinach nie będziesz mógł stworzyć połączenia z produktem, bo zablokowana jest zmiana kategorii. Połączysz ją dopiero przy wystawianiu nowej oferty.

Jedynym rozwiązaniem jest:

  • zamknięcie oferty
  • wystawienie podobnej
  • wyszukanie produktu po podanym EANie i jego wybór
  • wystawienie oferty z tym połączeniem
oznacz moderatorów

TanioRTV
#9 Pomysłodawca#

@DarkStoorM  Dzięki za wyjaśnienie, pewnie Twoje wyjaśnienie ma sens, ale:

jeśli moja oferta jest prawidłowa to dlaczego mam problem,

jeśli moja oferta jest prawidłowa to dlaczego ja mam żonglować ofertami

 

@_HolaOla_  zapraszam do odpowiedzi 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TanioRTV Przepraszam, że musiałeś na mnie czekać. Sprawdzę te przykłady z ekspertami i wrócę do Ciebie z informacją, gdzie leży problem, ale poproszę Cię o cierpliwość. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

TanioRTV
#9 Pomysłodawca#

@_HolaOla_  z  niecierpliwością czekam na odpowiedź, tym bardziej że wielkimi krokami nadchodzi 1 Kwiecień, kolejne wymuszone limity produktyzacji 😞

 

 

oznacz moderatorów

meduza
#12 Orędownik#

Efekt  waszej produktyzacji jest taki że nie można wystawiać produktów we właściwej kategorii

- dezodorantu do butów nie da się wystawić w kategorii - odświeżacze do butów

- szamponu do włosów suchych nie można wystawić w tej kategorii

- witaminy D, wapnia itd - nie można wystawić w kategorii preparaty witaminowo-mineralne

 

pisanie przez formularz to jak rzucanie grochem o ścianę - po miesiącu dyskusji przez formularz dostaję odpowiedź - że tak ma być i już i "Nie jesteśmy w stanie zrobić nic więcej."

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@meduza i to jest najlepszy dowód, że allegro ma nas głęboko gdzieś. Zgłaszaj "jeleniu" błędy, a i tak mało kto interesuje się tymi zgłoszeniami. Jak będziesz dociekliwy to admin wyśle Cię na na drzewo. Nigdy nie podejrzewałem, że ten portal tak skończy 😞

już wspominałem wcześniej mój przypadek, wprowadziłem produkt z kodem EAN i producenta itd. Wyprzedałem towar, aukcja się skończyła, a przy próbie wznowienia wyskoczyło mi, że w między czasie ktoś wprowadził zmiany w moim produkcie niezgodne z prawdą i zostało to zatwierdzone przez allegro ? dokładnie zmieniono producenta, wpisano inną firmę. Żeby wystawić ponownie aukcję, musiałbym podać dane niezgodne z rzeczywistością, czyli wpisać nieprawdziwego producenta. Tak wygląda produktyzacja w pigułce.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

DarkStoorM
#17 Koryfeusz#

@TanioRTV Widzisz, to dlatego, że taki Allegro ma system i nic z tym nie zrobimy - można jedynie zgłosić błąd w produkcie, zasugerować zmianę kategorii. Czy to zmienią, to zależy jak rozpatrzą zgłoszenie.

Dla przykładu, ktoś stworzył produkt (pewna suszarka do włosów) w poniższej kategorii:

DarkStoorM_0-1616516367313.png

Nie ma to oczywiście żadnego sensu, bo prawidłowa kategoria, to

DarkStoorM_1-1616516414653.png

 

I co w związku z tym? NIKT nie stworzy połączenia z produktem w prawidłowej kategorii 🙂

Mam nadzieję, że kiedyś to naprawią 😕

oznacz moderatorów

TanioRTV
#9 Pomysłodawca#

@DarkStoorM  Jestem tu już tak długo że traktuje Twoją nadzieję naprawy jak naprawdę dobry żart 🙂

A najlepsze jest to, za co płacimy faktury:

Zapewnienie funkcjonalności i usług dostępnych na platformie
handlowej Allegro.pl

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@TanioRTV  zasadniczo to nigdy nie będzie naprawione, a tak po prawdzie to ilość błedów w tej produktyzacji jest porażająca. Najgorsze jest w tym wszystkim to, że oferty powiązane są z produktami po podaniu błednych danych ,a jak ktoś podaje prawidłowe to nie powiąże za diabła. Ludziska celowo podają głupoty w tych parametrach, żeby to jakoś połączyć. W motoryzacji nagle wszystkie zamienniki stały się oryginałami. Cud ? nie, po prostu 90% części nie ma kodów producenta, więc ktoś wpisuje nr oryginalnej części i robi się taki bajzel, że tego nikt już nie odkręci 😞

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@mikeza wg prawa sprzedawca odpowiada za produkt

wg allegro za produkt odpowiada produktyzacja - zła ocena produktu np: podróbki bije w sprzedaż oryginału

mam nadzieje że jakiś duży producent się wkurzy i porządnie przetrzepie w sądzie allegro za te bzdury

do mnie dzisiaj dzwoniła jakaś miła Pani z allegro by mnie poinformować (bo może to przeoczyłem), że od pierwszego kwietnia produktyzacja ma wynosić 25%

na pytanie jak uzupełnić tysiąc eanów bo nie wchodzą - kazała mi zgłaszać pojedynczo takie przypadki

@DarkStoorM prawidłowo opisał ten schemat - należy usunąć ofertę, gdzie jest np: masa potwierdzonych zakupem komentarzy i duża ilościa pozytywnych opinii i wystawić ją ponownie gdzie połączy sie z tym całym syfem pełnym podróbek i bubli do tego w niewłaściwej kategorii

gdzie największą sprzedaż mają sprowadzający taniochę z chin lub sprzedający towar po przekrętach vatowskich lub zwrotach z sieci sklepów zachodnich

lub niekompletne używki

pomijam już fakt że z tym samym eanem można sprzeda same pudełka - bez produktów - bo opakowanie też ma ean

 

 

 

 

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@TanioRTV Jak obiecałam, wracam z informacjami: 

1. Wyszukując wskazany przez Ciebie produkt w forumlarzu wystawiania po numerze EAN wyszukiwarka pokazuje już produkt, więc możesz go wybrać i nie powinieneś mieć problemu z powiązaniem oferty. 

EAN.png

2. Jeśli chodzi o powód komunikatów, które przesłałeś powyżej to rzeczywiście rację ma tutaj @DarkStoorM. Jeślii produkt, po który chcesz sie podpiąć jest w innej kategorii i nie jest w zbiorze kategorii podobnych, to niestety nie ma tutaj możliwości połączenia ich.

Owszem, może powodować to problemy z spełnieniem wymogu % ofert połączonych z produktem, dlatego też wdrożyliśmy poprawkę, dzięki której Sprzedający mogą wybrać, w której ze zbioru podobnych kategorii wystawią swoją ofertę. Na tej liście wciąż pojawiają się nowe propozycje kompatybilnych do siebie kategorii i cały czas dodajemy nowe. 

3. W Twoim przykładzie kategorie: 

  • Elektronika > RTV i AGD > Elektronika > Kable, przewody > Antenowe
  • Elektronika > RTV i AGD > TV i Video > Sprzęt naziemny > Anteny

do tej pory nie były uznane jako podobne i kompatybilne, co jest naszym błędem, za który bardzo Cię przepraszam. Zgłosiłam to już do poprawki, więc jeśli nie będzie przeciwskazań te kategorie wkrótce będą połączone w zbiór. Będziesz mógł wówczas bez przeszkód zmieniać kategorię, w której wystawisz swoją ofertę i problem z powiązaniem, który u Ciebie występuje zniknie. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@_HolaOla_ a ja się zapytam?

a jak ten produkt nie pasuje wg mnie do kategorii w jakiej został umieszczony?

a jak dam wyższą cenę i zrobię co napisałaś to go sprzedam czy pomogę konkurencji?

a jak opis produktu jest zły?

 

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@RED Odpowiadam: 

1. Możesz wysłać do nas zgłoszenie przez opcję "Zgłoś błąd w produkcie" i w treści wiadomości wskazać błędną, według Ciebie, kategorię.  Sprawdzamy każde zgłoszenie, a już niedługo w Moje Allegro będziecie mieli do dyspozycji zakładkę  Zgłoszenia zmian w produktach, gdzie będziecie mogli śledzić status prac. 

2. Poproszę o doprecyzowanie pytania. 

3. Wyślij ofertę do sprawdzenia przez  "Zgłoś naruszenie zasad", a my zweryfikujemy, czy opis jest zgodny z naszym regulaminem. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Pozwolę sobie podpiąć się z moim problem pasującym do tematu. Sprzedaję drobną elektronikę typu rezystory, kondensatory itp. Na razie nie muszę podawać kodów EAN, ale mam problem z łączeniem tego co wystawiam z produktem.  Kiedy próbuję wystawić np. coś takiego :  270kOhm 5% 1W MŁT 6 X 12mm 15 szt 26.03 to otrzymuję komunikat :  Nieprawidłowa nazwa produktu = [nieprawidłowe znaki = ω].

Żeby było śmieszniej to w przypadku : 270kOhm 5% 0,5W MŁT 4,2 X 10,8mm 25 szt 26.03 przechodzi bez problemu.

Gdzie jest haczyk?

oznacz moderatorów