anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nie sprzedaję za granicę a Allegro wprowadza w błąd kupującego i sprzedawcę

steaming
#1 Nowicjusz#

Czat rozpoczęty Za chwilę skontaktuje się z Tobą nasz doradca 10:47 AM

Mam problem z zamówieniem nr oferty: .........................

 

Klient zamówił produkt z dostawą na Litwę. Jak to jest możliwe? Nie deklarowałem wysyłki towarów na Litwę. 10:48 AM

Przepraszamy, wszyscy nasi doradcy są zajęci. Poczekaj na połączenie z doradcą. 10:48 AM

Dzień dobry. Tu Joanna Wasiela. W czym mogę pomóc? 10:49 AM

Napisałem powyżej

 

Mam problem z zamówieniem nr oferty: .............. Klient zamówił produkt z dostawą na Litwę. Jak to jest możliwe? Nie deklarowałem wysyłki towarów na Litwę. 10:50 AM

 

Proszę dać mi chwilę. 10:51 AM

ok 10:52 AM

 

 

W sytuacji gdy zamówienie robi nowa osoba w naszym serwisie nie posiadająca konta, może podczas zakupu założyć konto. W formularzu zakładania konta pojawia się możliwość wpisania adresu zamieszkania w dowolnym kraju na świecie, Kupujący może w kolejnym kroku wtedy wypełnić formularz dostawy, jeśli adres ma być inny. Jest to wyjątkowa sytuacja gdy Kupujący może zamówić na zagraniczny adres polską przesyłkę. Nie muszą Państwo realizować zamówienia jeśli Kupujący nie zmienił adresu dostawy lub mogą Państwo poprosić go o dopłatę do wysyłki. 10:57 AM

Ale to allegro wprowadza w błąd kupującego

 

i jeszcze płatność przy odbiorze na Litwie. Jakim cudem? mam wycenić taką przesyłkę? 10:59 AM

 

Najlepiej będzie jeśli skontaktują się Państwo z Kupującym w tej kwestii informując go ile będzie kosztować taka przesyłka jeśli się na nią zdecyduje. W przeciwnym razie mogą Państwo jej nie realizować z uwagi na brak takiej przesyłki w cenniku. My wtedy pomożemy Państwu z prowizją czy ewentualnym komentarzem. 11:01 AM

a jak odbiorca nie zapłaci kurierowi i odmówi przyjęcia przesyłki to kto poniesie koszty? 11:01 AM

 

 

W kwestii finalizacji zamówienia skieruję Państwa do odpowiedniego działu. 11:02 AM

Joanna Wasiela rozłączony 11:02 AM

Łączymy Cię z doradcą, który odpowie na Twoje pytanie. Prosimy o cierpliwość. 11:02 AM

Dziwi mnie że takie zamówienie wogóle było możliwe. 11:05 AM

 

Dzień dobry. Tu Patrycja Heimrath. W czym mogę pomóc? 11:07 AM

 

Niestety wszyscy nasi doradcy z tej tematyki są w tej chwili zajęci. Czy chce Pan czekać na czacie czy odpowiedzieć mailowo? 11:07 AM

Czekam 11:08 AM

 

Patrycja Heimrath rozłączony 11:09 AM

Łączymy Cię z doradcą, który odpowie na Twoje pytanie. Prosimy o cierpliwość. 11:09 AM

Dzień dobry. Tu Andrzej Łuczak. W czym mogę pomóc? 11:14 AM

 

Dzień dobry, już zapoznaję się z rozmową.

Tę kwestię przekazuję do Zespołu, który zajmuje się tą tematyką. Proszę pozostać na czacie, zaraz odezwie się inny Doradca, który zapozna się ze sprawą. Nie ma konieczności opisywania sprawy ponownie. ​​​​​​​ 11:15 AM

Andrzej Łuczak rozłączony 11:15 AM

Łączymy Cię z doradcą, który odpowie na Twoje pytanie. Prosimy o cierpliwość. 11:15 AM

Dzień dobry. Tu Joanna Puślednik. W czym mogę pomóc? 11:19 AM

opisałem sprawę powyżej 11:20 AM

 

 

Nie ma możliwości przesyłki za pobraniem za granicę.

W takich sytuacjach zachęcamy do kontaktu z Kupującym w celu ustalenia polskiego adresu wysyłki, bądź dopłaty do wysyłki zagranicznej. Jeśli natomiast nie uda się Państwu porozumieć w tej kwestii, to wspólnie mogą Państwo podjąć decyzję o anulowaniu zawartej transakcji. 11:20 AM

nie znam Litewskiego a kupujący nie zna Polskiego. Jak możemy się dogadać?

 

To allegro zawiniło w tej sprawie.

Proszę o anulowanie tego zamówienia 11:21 AM

 

Po stronie Serwisu nie doszło tutaj do błędu.

Zamówienie mogą Państwo anulować wyłącznie na mocy porozumienia stron. 11:22 AM

Właśnie po stronie serwisu doszło do błędu. Ja nie deklarowałem wysyłki na Litwę z płatnością przy odbiorze

 

Mam edytowane cenniki tak aby nie było możliwości wysyłki za granicę 11:23 AM

 

Nie doszło do błędu. Klient może wpisać dowolny adres do wysyłki. Podczas wyboru metody dostawy widzi jednak, że jest to dostawa możliwa na terenie kraju.

Zachęcam do porozumienia z Kupującym w tej sprawie. 11:24 AM

jak to jest możliwe że przez system przechodzi kod pocztowy Litewski?

 

Nie mam ochoty pisać do kupującego w sprawie porozumienia, w którym to przez allegro doszło do pomyłki. 11:27 AM

 

Po stronie Serwisu nie doszło do błędu. 11:27 AM

Mam zatrudnić tłumacza na koszt allegro?

 

A jak mi ktoś z plemienia TutziFrutti z afryki zamówi z wysyłką do tutziFrutti to co? 11:28 AM

 

Kupujący widzi, że wybiera spośród metod dostawy dostępnych na terenie kraju. Widzi też, że Sprzedawca nie zdefiniował cennika wysyłek zagranicznych. 11:29 AM

Zatem mam pełne prawo odmówić realizacji takiego zamówienia i otrzymać zwrot kosztów prowizji? 11:30 AM

 

 

Oczywiście, może Pan wystąpić w tej sytuacji o zwrot prowizji.

Kupujący powinien ponieść realny koszt przesyłki, po wcześniejszym opłaceniu zamówienia, ponieważ nie ma możliwości wysłania go za pobraniem za granicę.

Zachęcam zatem do porozumienia z Kupującym w sprawie anulowania transakcji. 11:32 AM

Jeszcze raz. Nie mam i nigdy nie miałem ochoty sprzedawać towaru za granicę, też do Litwy. Allegro mnie do tego nie zmusi. Jeżeli miałem możliwość wyboru edytując cennik dostawy i wybierając kraj sprzedaży to czemu Pani naciska mnie na realizację takiego zamówienia?

 

Jak będzie po Litewsku: Anulowanie transakcji bo Allegro wprowadziło Pana/Panią w błąd.

Czekam na odpowiedź 11:36 AM

Joanna Puślednik rozłączony 11:36 AM

Łączymy Cię z doradcą, który odpowie na Twoje pytanie. Prosimy o cierpliwość. 11:38 AM

Czekam 11:39 AM

 

Dzień dobry. Tu Joanna Puślednik. W czym mogę pomóc? 11:40 AM

Pana koleżanki chcą mnie zmusić do realizacji zamówienia, na które nie wyrażam zgody 11:41 AM

 

 

Przepraszam, przerwało rozmowę, ze względu na problemy techniczne.

Nie zmuszam Pana do realizacji zamówienia.

Zachęcam tylko do porozumienia z Kupującym w sprawie jego anulowania. 11:42 AM

Mam edytowane konto tak aby nie oferować wysyłki za granicę za pobraniem. A panel umozliwił taką transakcję 11:42 AM

 

 

Ostateczna decyzja należy wyłącznie do Pana. 11:42 AM

OK

 

Dziękuję za odpowiedź



oznacz moderatorów
0 ODPOWIEDZI 0