anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

NIe zgadzam się ze stanowiskiem Allegro udzielonym w dyskusji

FishBeat
#12 Orędownik#

Kupujący odesłał kabel USB na reklamację jako niedziałający - sprawdziłem, kabel działa ale zauważyłem, że ma uszkodzenie mechaniczne polegające na ułamaniu osłony kabla przy wtyku. Napisałem w dyskusji, że kabel jest sprawny ale posiada mechaniczne uszkodzenie powstałe z winy użytkownika i taką reklamację odrzucam w całości, otrzymałem odpowiedź jakiegoś randoma z Allegro, cytuję: "Samo uszkodzenie mechaniczne nie może być powodem odrzucenia reklamacji. Świadczy o tym fakt, że takie sformułowanie zostało wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta jako: Klauzula niedozwolona 2537 XVII AmC 1011/09..."

Przecież to jest absurd i nadinterpretacja. Nie używam żadnych klauzul niedozwolonych. Co innego gdym miał taki zapis i złożenie reklamacji ograniczył bym do tego, że nie można jej złożyć jeżeli jest uszkodzenie mechaniczne. Pisanie, że nie mogę odrzucić reklamacji z powodu uszkodzenia mechanicznego to już przegięcie. Oczywiście nie zamierzam przyjmować takiej reklamacji. Odpowiedź pracownika nie podpisana z imienia i nazwiska, skąd oni biorą takie pomysły? Klient czytając takie odpowiedzi teraz się zapewne rozzuchwali i będzie się domagał przyjęcia reklamacji, tylko na jakiej podstawie? Na podstawie wymysłu jakiegoś anonimowego pracownika Allegro?

Chyba, że się mylę, co na to inni sprzedający?

 

oznacz moderatorów
24 ODPOWIEDZI 24

FishBeat
#12 Orędownik#

Dziękuję, napisałem do nich przez formularz kontaktowy to w odpowiedzi dostałem wklejoną dokładnie tą samą regułkę. Napisałem, że uznałem tą reklamację za bezzasadną, to teraz mi każą, cytuję: "
proszę więc klientowi wyjasnić w dyskusji, na czym polegało jego nieprawidłowe użytkowanie towaru, czym sam doprowadził do wady przedmiotu:

"Uszkodzenie powstałe na skutek niewłaściwego użytkowania nie podlega reklamacji".

i dalej, cytuję: "

proszę napisać jakie elementy uległy uszkodzeniu i czym były one spowodowane. Proszę opisać co dokładnie udało się Panu ustalić podczas rozpatrywania reklamacji."

Co ja mam napisać kupującemu, mam pisać kupującemu takie podstawowe rzeczy, że nie ciągnie się za kabel tylko za wtyk? Przecież to jest jakiś absurd z tym allegro. Kupujący dostał już ode mnie wyjaśnienie a ci z allegro każą mi jakiej dochodzenia teraz robić.

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@LEW433 Nie będę tutaj tolerować tego typu porównań, więc jeśli nie masz nic więcej do dodania w temacie tego wątku, gorąco i świątecznie proszę o powstrzymanie się od tego typu wpisów skierowanych w stronę innych osób. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przepraszam, ale tolerujesz jej prowokacje.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@maxr01 

Nie, @LEW433 nie śmieje się z tego. Nie wiesz, bo nie śledzisz tego tematu od początku. On znalazł gdzieś w necie artykuł na temat uszkodzeń mechanicznych i wkleił jego fragment bez cudzysłowu, bez odnośnika do źródła, tak aby wyglądało to na jego własne słowa, a gdy ja po nim wklejam to samo i podaję odnośnik, a wtedy widać wyraźnie, że to tekst cudzy, on swój post szybko edytował i pozostawił ten uśmiech, bo coś musiał pozostawić 🙂

oznacz moderatorów

Robert848484
#7 Wielbiciel#

Witam też mam spór z allegro a dokładnie anonimowy pracownik Pani Ania i Pan Leszek oczekuję przesłanie zdjęć mojego dowodu osobistego na prośbę o podanie nazwiska usłyszałem , że nie podają napisz do mnie Emila [edycja] szukam jak największej liczby osób mających podobne doświadczenia z Allegro

oznacz moderatorów