anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Nielogiczność w czasach wysyłki

RED
#21 Demiurg#

dla mnie nielogiczną rzeczą jest fakt że nie można ustawić różnych

czasów wysylki dla różnych przewoźników

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/przewidywany-czas-dostawy-twojej-przesylki-AVlrm8wY3Sg

mając w ofercie kilku przewoźników np inposta czy tez pocztę - przesyłki mogą być przekazywane w różnym terminie

regulamin allegro wymaga by czas dostarczenia przesyłki do wysyłki był podany łącznie z przygotowaniem przesyłki do wysłania

ale np:

- część przesyłek wymaga bezpośredniego biegania z nimi na pocztę np: smarty z poczty

- inpost nie przyjmie do wysyłki mniejszej liczby przesyłek niż 5 (chyba że coś się dopłaci)

- część osób wysyła paczki bezpośrednio w paczkoamatach

- kurier poczty może podjechać kilka razy w ciągu dnia po paczki inpost tylko raz dziennie

 

co o tym sądzicie?

 

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Zgadza się. Do tego POP-y Inpostu, gdzie usłyszeć można, że nie mają miejsca na paczki, bo to sklep spożywczy, który by być placówką pocztową ma na paczki Inpost-u przeznaczony 1m2. Ewentualnie paczkomat jest przepełniony lub ma awarię. 

Ale to nie jedyna bzdura na Allegro. Kiedy uważasz, że widziałeś najgorszą już bzdurę, pracownik Allegro mówi - potrzymaj mi piwo. 

Jest taki przewoźnik jak DTS, świadczący usługi home delivery. Przewoźnik załatwiony przez Allegro zresztą.
https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/kurier-dts-oG751d25vtj

Czas przewozu przy cenniku dostawy na Allegro  to standardowo ustawione 1-2 dni robocze. 

Co na to regulamin firmy DTS (dodam regulamin do którego linkuje Allegro):

§ 05 | DOSTAWY | TERMINY REALIZACJI
1. Odbiory przesyłek od Zleceniodawcy lub Nadawcy realizowane są w dni robocze w ustalonych przez strony terminach i godzinach.
2. DTS realizuje usługi w/w na terenie Rzeczpospolitej Polskiej z własnych Centrów Logistycznych na zasadach określonych poniżej:
a. 1 strefa - obszar dystrybucyjny do 25 km od Centrum Logistycznego DTS. Czas dostawy realizowany w 1 strefie wynosi do 3 dni roboczych licząc od odbioru przesyłek od Zleceniodawcy.
b. 2 strefa - obszar dystrybucyjny powyżej 25 km od Centrum Logistycznego DTS, czas dostawy realizowany w 2 strefie wynosi do 5 dni roboczych licząc od odbioru przesyłek od Zleceniodawcy.

W związku z powyższym moje pytanie brzmi - czy osoby udostępniające narzędzia do obsługi sprzedaży poza brakiem znajomości specyfiki sprzedaży i dostawy, mają również problem z czytaniem?

oznacz moderatorów

Wioletta2701
#14 Krzewiciel#

@medalik_2009 @RED 

Nadając przesyłki wprost do paczkomatu, może okazać się, że nie ma wolnej skrytki.

Sama się z tym spotkałam, kiedy miałam odebrać paczkę i skierowano ją do najbliższego POP.

Macie rację, to jest nielogiczne, bo każdy przewoźnik ma inne zasady i inny czas dostawy.

Poza tym czas dostawy uzależniony jest też od tego, kiedy klient kupił towar np. w piątek, dzień przed dniem ustawowo wolnym od pracy, przed świętami, gdzie firmy przewozowe, poczta mają ogrom pracy i rzecz jasna od tego, kiedy klient zapłacił za zakupy.

Wiola
oznacz moderatorów